Okładka książki Tylko dla wybranych

Tylko dla wybranych

Autor:
Cykl: Reed Brennan (tom 1)
tłumaczenie
Anna Skucińska
Private
wydawnictwo
Znak
literatura młodzieżowa
typ
papier
7,09 (685 ocen i 70 opinii)

Opis książki

I część serii W zniewalająco piękny świat Easton Academy, ekskluzywnej szkoły z internatem, wkracza Reed Brennan. Zostawia za sobą prowincjonalną szkołę, problemy rodzinne i nudne życie. Jednak w tym niemal doskonałym miejscu obowiązują okrutne prawa, szczególnie jeśli chce się zostać jedną z najpiękniejszych i najbardziej wpływowych dziewczyn na kampusie. Reed nie cofnie się przed niczym, by zdo...

I część serii

W zniewalająco piękny świat Easton Academy, ekskluzywnej szkoły z internatem, wkracza Reed Brennan. Zostawia za sobą prowincjonalną szkołę, problemy rodzinne i nudne życie. Jednak w tym niemal doskonałym miejscu obowiązują okrutne prawa, szczególnie jeśli chce się zostać jedną z najpiękniejszych i najbardziej wpływowych dziewczyn na kampusie. Reed nie cofnie się przed niczym, by zdobyć ich akceptację, lecz szybko odkrywa, że pod piękną powierzchownością kryją się mroczne tajemnice...

Tylko dla wybranych to początek nowej serii książek autorki Klubu niewiniątek i Szkoły dla blondynek - świetnie napisana i zaskakująca historia nastolatki w świecie intryg, pierwszych miłości i zabójczych ambicji.

źródło opisu: Nota wydawcy

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Butterfly | 2013-09-15

Czytając tą książkę wcielałam się w Reed, przeżywałam razem z nią przygody z ekskluzywnego internatu :) Ledwo zaczęłam ją czytać a już kończyłam ostatnią część serii "Tylko dla wybranych".
Znalazłam na internecie notkę, w której była informacja, że są kolejne części przygód głównej bohaterki, tyle, że w języku angielskim :( Czekam z niecierpliwością na moją ukochaną Reed z którą nie chcę się rozstawać :)

Karolka | 2011-06-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Książkę "Tylko dla wybranych", niestety dość trudno zdobyć. Znajduje się w niewielu księgarniach, łatwiej dostać ją w dobrze wyposażonych bibliotekach. Ja osobiście też nie mogłam nigdzie jej dostać, dopiero gdy pojechałam do babci w bibliotece znalazłam ją. Od razu zaczełam ją czytać, ponieważ słyszałam o niej wiele dobrych opinii. I nie zawiodłam.
Mimo, że książka, sam pomysł i z pewnego punktu widzenia treść jest "banalna, mało oryginalna, przewidywalna", genialny styl pisania autorki rekompensuje nam to. Czytając tę świetną powieść, czujemy, jakbyśmy sami razem z bohaterką chodzili to ekskluzywnego liceum, napotykając przeróżne niemiłe wpadki.
Bo właśnie o tym jest ta historia.
Reed dzięki stypendium, może spełnić swoje marzenie-mimo, że nie jest bogata, trafia do liceum Easton. Nie jest tam, pomimo swoich chęci zaprzyjaźnienia lubiana. Dopiero gdy niechcący podglądnie dziewczęta z najbardziej wpływowej paczki w szkole-one zaczynają interesować się nią. By zdobyć ich uznanie...

Ola123 | 2010-11-07

Boska ksążka , taka wciągająca.. Autorka skończyła tę książke na takim decydującym momencie. Jak tylko znajde możliwość to od razu kupuję następną część. Gorąco Polecam tę książe ! Warta ceny !

Zaczytana | 2014-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Bardzo przyjemnie się czyta. Uwielbiam książki K.Brian są cudowne.

nadzieja1925 | 2013-07-28
Przeczytana: 20 lipca 2013

Ksiązka przewidywalna, ale wspaniała!

soniek | 2011-01-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2010

Kiedy zaczęłam ją czytać to już wiedziałam, że to będzie coś i że mnie wciągnie. Nie myliłam się. Książka jest bardzo interesująca, niespodziewane zwroty akcji, niebanalne zakończenia. Kolejne części są tak zakończone, że po prostu trzeba przeczytać następną, aby dowiedzieć się jak historia się rozwinie. Bardzo polecam. Seria warta przeczytania.

Patrynia | 2013-07-10
Przeczytana: 13 października 2012

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Wciągająca fabuła. Polecam tą książkę jak i całą serię.

Irmina | 2014-07-06

Świetny początek bardzo dobrej serii! :) Pamiętam, z jakim zaciekawieniem zawsze czytałam przygody Reed i jak wyczekiwałam kolejnych części!

Minnie19 | 2014-05-02
Na półkach: E-booki, Przeczytane

Ledwo zaczęłam, już skończyłam. Za sobą mam już całą serię 'Tylko dla wybranych' oprócz ostatniego (?) tomu - 'Ambicja'. Próbuję ją zdobyć, lecz na razie chyba jest tylko w języku angielskim. Trudno zdobyć książki w papierowej wersji, więc postawiłam na e-booki. Co do książki to fabuła bardzo interesująca i wciągająca, wcielałam się w Reed. Jeden minus mam do podobieństwa książki do powieści 'Wybrani'. Nie wiem kto, co, gdzie, jak, od kogo i czy w ogóle skopiował, lecz podobieństwo jest uderzające.

DianaxD | 2011-01-21

Uważam, że jest to najlepsza seria książek jaką kiedykolwiek czytałam. Można je czytać wiele razy i się nią nie znudzić. Jest to seria, która nie opowiada tylko tak jak to większość książek o miłość dziewczyny do chłopaka i szczęśliwym zakończeniu na końcu. W tych książkach nie można przewidzieć co się zaraz stanie tu wszystkie zdarzenia odbywają się niespodziewanie. Każdemu by się spodobała ta seria, ponieważ jest o miłości, (nie tylko chłopaka do dziewczyny) przyjaźni, zagadkach kryminalnych itp. Na dodatek autorka tak podsyca naszą ciekawość kończąc każdą książkę, że po prostu musimy przeczytać następna część, żeby się dowiedzieć co się stało dalej. Naprawdę gorąco polecam tą serie. Jeśli zaczniecie ją czytać to w życiu się od niej nie oderwiecie. (opinia tyczy się całej serii)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku