Lubimyczytać.pl to:

Znak
literatura młodzieżowa
typ
papier
7.07 (620 ocen i 64 opinie)

Opis książki

I część serii W zniewalająco piękny świat Easton Academy, ekskluzywnej szkoły z internatem, wkracza Reed Brennan. Zostawia za sobą prowincjonalną szkołę, problemy rodzinne i nudne życie. Jednak w tym niemal doskonałym miejscu obowiązują okrutne prawa, szczególnie jeśli chce się zostać jedną z najpiękniejszych i najbardziej wpływowych dziewczyn na kampusie. Reed nie cofnie się przed niczym, by zdo...

I część serii

W zniewalająco piękny świat Easton Academy, ekskluzywnej szkoły z internatem, wkracza Reed Brennan. Zostawia za sobą prowincjonalną szkołę, problemy rodzinne i nudne życie. Jednak w tym niemal doskonałym miejscu obowiązują okrutne prawa, szczególnie jeśli chce się zostać jedną z najpiękniejszych i najbardziej wpływowych dziewczyn na kampusie. Reed nie cofnie się przed niczym, by zdobyć ich akceptację, lecz szybko odkrywa, że pod piękną powierzchownością kryją się mroczne tajemnice...

Tylko dla wybranych to początek nowej serii książek autorki Klubu niewiniątek i Szkoły dla blondynek - świetnie napisana i zaskakująca historia nastolatki w świecie intryg, pierwszych miłości i zabójczych ambicji.

źródło opisu: Nota wydawcy

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Karolka | 2011-06-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Książkę "Tylko dla wybranych", niestety dość trudno zdobyć. Znajduje się w niewielu księgarniach, łatwiej dostać ją w dobrze wyposażonych bibliotekach. Ja osobiście też nie mogłam nigdzie jej dostać, dopiero gdy pojechałam do babci w bibliotece znalazłam ją. Od razu zaczełam ją czytać, ponieważ słyszałam o niej wiele dobrych opinii. I nie zawiodłam.
Mimo, że książka, sam pomysł i z pewnego punktu widzenia treść jest "banalna, mało oryginalna, przewidywalna", genialny styl pisania autorki rekompensuje nam to. Czytając tę świetną powieść, czujemy, jakbyśmy sami razem z bohaterką chodzili to ekskluzywnego liceum, napotykając przeróżne niemiłe wpadki.
Bo właśnie o tym jest ta historia.
Reed dzięki stypendium, może spełnić swoje marzenie-mimo, że nie jest bogata, trafia do liceum Easton. Nie jest tam, pomimo swoich chęci zaprzyjaźnienia lubiana. Dopiero gdy niechcący podglądnie dziewczęta z najbardziej wpływowej paczki w szkole-one zaczynają interesować się nią. By zdobyć ich uznanie...

Butterfly | 2013-09-15

Czytając tą książkę wcielałam się w Reed, przeżywałam razem z nią przygody z ekskluzywnego internatu :) Ledwo zaczęłam ją czytać a już kończyłam ostatnią część serii "Tylko dla wybranych".
Znalazłam na internecie notkę, w której była informacja, że są kolejne części przygód głównej bohaterki, tyle, że w języku angielskim :( Czekam z niecierpliwością na moją ukochaną Reed z którą nie chcę się rozstawać :)

Ola123 | 2010-11-07

Boska ksążka , taka wciągająca.. Autorka skończyła tę książke na takim decydującym momencie. Jak tylko znajde możliwość to od razu kupuję następną część. Gorąco Polecam tę książe ! Warta ceny !

soniek | 2011-01-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2010

Kiedy zaczęłam ją czytać to już wiedziałam, że to będzie coś i że mnie wciągnie. Nie myliłam się. Książka jest bardzo interesująca, niespodziewane zwroty akcji, niebanalne zakończenia. Kolejne części są tak zakończone, że po prostu trzeba przeczytać następną, aby dowiedzieć się jak historia się rozwinie. Bardzo polecam. Seria warta przeczytania.

DianaxD | 2011-01-21

Uważam, że jest to najlepsza seria książek jaką kiedykolwiek czytałam. Można je czytać wiele razy i się nią nie znudzić. Jest to seria, która nie opowiada tylko tak jak to większość książek o miłość dziewczyny do chłopaka i szczęśliwym zakończeniu na końcu. W tych książkach nie można przewidzieć co się zaraz stanie tu wszystkie zdarzenia odbywają się niespodziewanie. Każdemu by się spodobała ta seria, ponieważ jest o miłości, (nie tylko chłopaka do dziewczyny) przyjaźni, zagadkach kryminalnych itp. Na dodatek autorka tak podsyca naszą ciekawość kończąc każdą książkę, że po prostu musimy przeczytać następna część, żeby się dowiedzieć co się stało dalej. Naprawdę gorąco polecam tą serie. Jeśli zaczniecie ją czytać to w życiu się od niej nie oderwiecie. (opinia tyczy się całej serii)

Noelle | 2011-07-24

Kocham tą serię książek. Jest cudowna. Chciałabym chodzić do takiej szkoły jak Easton Academy.

Pati575 | 2013-07-10
Przeczytana: 13 października 2012

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Wciągająca fabuła. Polecam tą książkę jak i całą serię.

Ervisha | 2010-10-17

Książka Kate Brian „Tylko dla wybranych” to powieść dla nastolatek – historia wpisująca się w cykl opowiadający o przygodach uczniów jednej z prywatnych ekskluzywnych szkół. Reed Brennan, bohaterka, próbuje się dostać do takiego właśnie liceum w Easton w stanie Connecticut. Świetnie gra w piłkę nożną i lacrosse, jest prymuską – a dla najlepszej uczennicy w szkole możliwość kontynuowania nauki w Easton to nie tylko życiowa szansa, ale i marzenie. Któregoś dnia to marzenie udaje się spełnić. Reed przenosi się do liceum z tradycjami i nie przeszkadza jej nawet – choć nie należy do zamożnych – wysokie czesne. Za jazdą do szkoły z internatem nie przemawia chęć usamodzielnienia się, a pragnienie wyrwania się z domu. Reed ma nadzieję, że w ten sposób ucieknie od matki – uzależnionej od alkoholu i leków. Z ojcem dziewczyna dogaduje się bez problemów, matka jednak napadami złości, atakami furii i cierpienia skutecznie potrafi zepsuć każdą chwilę względnego szczęścia.

Reed przybywa do Easton i...

Agnesja | 2011-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2011

Mogę powiedzieć, że spotkało mnie prawdziwe szczęście. Otrzymałam „Tylko dla wybranych”, gdzie tymczasem ta książka została wycofana ze sprzedaży i niełatwo ją zdobyć. Jest to pierwsza część cyklu autorstwa Kate Brian, sławnej powieściopisarki dla młodzieży.

Reed Brennan przenosi się z ogólniaka w szarym Croton do ekskluzywnej szkoły z internatem. Easton Academy jest dla niej ogromną szansa dobrą przyszłość, ale już pierwszego dnia, Reed podpada uczniom i nauczycielom. Dziewczyna chce zabłysnąć i otoczyć się wieloma przyjaciółmi, więc postanawia zakręcić się wokół sławnych, wpływowych i pięknych dziewczyn z Billings. Reed jest gotowa zrobić wszystko, aby do nich dołączyć. Tamte wykorzystują sytuację i przydzielają Reed zadania takie jak przynoszenie jedzenia w stołówce, ale nowej to nie przeszkadza. Pojawia się jeszcze jedna osoba, która zmienia pozycję Brennan w szkole – Thomas Pearson, najprzystojniejszy chłopak w szkole. Jednak nie każdy jest takim, jakim się wydaje, a Reed już sam...

Victoria014 | 2011-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Reed Brennan jest niezamożną , nawet można powiedzieć że biedną (z jej punktu widzenia ) nastolatką która ma jak się wydaje na początku nie osiągalne marzenia.Wiedzie nie zbyt towarzyskie życie ze względu na jej matkę, gdy zyskuję możliwość uczenia się w prywatnym liceum Easton Academy , z wielką chęcią postanawia zmienić swoje życie.

Na początku nie idzie jej tak jak by chciała , ale z czasem jej marzenia stopniowo się spełniają , a Reed nie zamierza się cofnąć prawie przed niczym aby dostać się do Billings .

Dziwił mnie jej zapał bycia w tej paczce , dziewczyny nie wydawały się sympatyczne lecz , zagadkowe i tajemnicze...

Nie domyślałam się co stanie się na końcu , i trochę była zaskoczona...

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku