Okładka książki Tylko dla wybranych

Tylko dla wybranych

Autor:
Cykl: Reed Brennan (tom 1)
tłumaczenie
Anna Skucińska
Private
wydawnictwo
Znak
literatura młodzieżowa
typ
papier
7.08 (657 ocen i 69 opinii)

Opis książki

I część serii W zniewalająco piękny świat Easton Academy, ekskluzywnej szkoły z internatem, wkracza Reed Brennan. Zostawia za sobą prowincjonalną szkołę, problemy rodzinne i nudne życie. Jednak w tym niemal doskonałym miejscu obowiązują okrutne prawa, szczególnie jeśli chce się zostać jedną z najpiękniejszych i najbardziej wpływowych dziewczyn na kampusie. Reed nie cofnie się przed niczym, by zdo...

I część serii

W zniewalająco piękny świat Easton Academy, ekskluzywnej szkoły z internatem, wkracza Reed Brennan. Zostawia za sobą prowincjonalną szkołę, problemy rodzinne i nudne życie. Jednak w tym niemal doskonałym miejscu obowiązują okrutne prawa, szczególnie jeśli chce się zostać jedną z najpiękniejszych i najbardziej wpływowych dziewczyn na kampusie. Reed nie cofnie się przed niczym, by zdobyć ich akceptację, lecz szybko odkrywa, że pod piękną powierzchownością kryją się mroczne tajemnice...

Tylko dla wybranych to początek nowej serii książek autorki Klubu niewiniątek i Szkoły dla blondynek - świetnie napisana i zaskakująca historia nastolatki w świecie intryg, pierwszych miłości i zabójczych ambicji.

źródło opisu: Nota wydawcy

Opinie czytelników
Karolka | 2011-06-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Książkę "Tylko dla wybranych", niestety dość trudno zdobyć. Znajduje się w niewielu księgarniach, łatwiej dostać ją w dobrze wyposażonych bibliotekach. Ja osobiście też nie mogłam nigdzie jej dostać, dopiero gdy pojechałam do babci w bibliotece znalazłam ją. Od razu zaczełam ją czytać, ponieważ słyszałam o niej wiele dobrych opinii. I nie zawiodłam.
Mimo, że książka, sam pomysł i z pewnego punktu widzenia treść jest "banalna, mało oryginalna, przewidywalna", genialny styl pisania autorki rekompensuje nam to. Czytając tę świetną powieść, czujemy, jakbyśmy sami razem z bohaterką chodzili to ekskluzywnego liceum, napotykając przeróżne niemiłe wpadki.
Bo właśnie o tym jest ta historia.
Reed dzięki stypendium, może spełnić swoje marzenie-mimo, że nie jest bogata, trafia do liceum Easton. Nie jest tam, pomimo swoich chęci zaprzyjaźnienia lubiana. Dopiero gdy niechcący podglądnie dziewczęta z najbardziej wpływowej paczki w szkole-one zaczynają interesować się nią. By zdobyć ich uznanie...

Butterfly | 2013-09-15

Czytając tą książkę wcielałam się w Reed, przeżywałam razem z nią przygody z ekskluzywnego internatu :) Ledwo zaczęłam ją czytać a już kończyłam ostatnią część serii "Tylko dla wybranych".
Znalazłam na internecie notkę, w której była informacja, że są kolejne części przygód głównej bohaterki, tyle, że w języku angielskim :( Czekam z niecierpliwością na moją ukochaną Reed z którą nie chcę się rozstawać :)

Ola123 | 2010-11-07

Boska ksążka , taka wciągająca.. Autorka skończyła tę książke na takim decydującym momencie. Jak tylko znajde możliwość to od razu kupuję następną część. Gorąco Polecam tę książe ! Warta ceny !

Pati575 | 2013-07-10
Przeczytana: 13 października 2012

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Wciągająca fabuła. Polecam tą książkę jak i całą serię.

soniek | 2011-01-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2010

Kiedy zaczęłam ją czytać to już wiedziałam, że to będzie coś i że mnie wciągnie. Nie myliłam się. Książka jest bardzo interesująca, niespodziewane zwroty akcji, niebanalne zakończenia. Kolejne części są tak zakończone, że po prostu trzeba przeczytać następną, aby dowiedzieć się jak historia się rozwinie. Bardzo polecam. Seria warta przeczytania.

Irmina | 2014-07-06

Świetny początek bardzo dobrej serii! :) Pamiętam, z jakim zaciekawieniem zawsze czytałam przygody Reed i jak wyczekiwałam kolejnych części!

DianaxD | 2011-01-21

Uważam, że jest to najlepsza seria książek jaką kiedykolwiek czytałam. Można je czytać wiele razy i się nią nie znudzić. Jest to seria, która nie opowiada tylko tak jak to większość książek o miłość dziewczyny do chłopaka i szczęśliwym zakończeniu na końcu. W tych książkach nie można przewidzieć co się zaraz stanie tu wszystkie zdarzenia odbywają się niespodziewanie. Każdemu by się spodobała ta seria, ponieważ jest o miłości, (nie tylko chłopaka do dziewczyny) przyjaźni, zagadkach kryminalnych itp. Na dodatek autorka tak podsyca naszą ciekawość kończąc każdą książkę, że po prostu musimy przeczytać następna część, żeby się dowiedzieć co się stało dalej. Naprawdę gorąco polecam tą serie. Jeśli zaczniecie ją czytać to w życiu się od niej nie oderwiecie. (opinia tyczy się całej serii)

Dracula | 2013-09-03

Szkoda, że I część przeczytałam, jak zapoznałam się z treścią następnych części. Jednak miło było poznać Thomas'a.
"Tylko dla Wybranych" to najrzadsza książka - Jeśli chodzi o moje miasto. To cud, że w głównej bibliotece były dwie.
Poznać Reed, kiedy była jeszcze ( w miarę, odrobinę, tyćkę) normalna, to czysty zaszczyt.

Noelle | 2011-07-24

Kocham tą serię książek. Jest cudowna. Chciałabym chodzić do takiej szkoły jak Easton Academy.

Ervisha | 2010-10-17

Książka Kate Brian „Tylko dla wybranych” to powieść dla nastolatek – historia wpisująca się w cykl opowiadający o przygodach uczniów jednej z prywatnych ekskluzywnych szkół. Reed Brennan, bohaterka, próbuje się dostać do takiego właśnie liceum w Easton w stanie Connecticut. Świetnie gra w piłkę nożną i lacrosse, jest prymuską – a dla najlepszej uczennicy w szkole możliwość kontynuowania nauki w Easton to nie tylko życiowa szansa, ale i marzenie. Któregoś dnia to marzenie udaje się spełnić. Reed przenosi się do liceum z tradycjami i nie przeszkadza jej nawet – choć nie należy do zamożnych – wysokie czesne. Za jazdą do szkoły z internatem nie przemawia chęć usamodzielnienia się, a pragnienie wyrwania się z domu. Reed ma nadzieję, że w ten sposób ucieknie od matki – uzależnionej od alkoholu i leków. Z ojcem dziewczyna dogaduje się bez problemów, matka jednak napadami złości, atakami furii i cierpienia skutecznie potrafi zepsuć każdą chwilę względnego szczęścia.

Reed przybywa do Easton i...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto