Mahomet, Mamed, Mamysz

Tłumaczenie: Jan J. Stachurski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Interesującej Książki - KIK". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Магомед, Мамед, Мамиш
83-06-00611-9
Azerbejdżan
takisobiejac

Oddajemy do rąk naszych czytelników opowieść nie znanego dotąd w Polsce, młodego prozaika azerskiego Czingiza Husejnowa. "Mahomet, Mamed, Mamysz" - to utwór o tematyce obyczajowej, poruszający aktualne problemy społeczno-moralne. Oś utworu stanowią dzieje pewnej rodziny żyjącej współcześnie w dużym mieście Azerbejdżanu, tworzącej zamknięty klan, tradycyjny w swej obyczajowości i moralności,...

"Mahomet, Mamed, Mamysz" - to utwór o tematyce obyczajowej, poruszający aktualne problemy społeczno-moralne. Oś utworu stanowią dzieje pewnej rodziny żyjącej współcześnie w dużym mieście Azerbejdżanu, tworzącej zamknięty klan, tradycyjny w swej obyczajowości i moralności, ukrywający skrzętnie przed światem nie zawsze uczciwe postępki i drobne skandale swych z pozoru nieskazitelnych i powszechnie szanowanych członków.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

portos | 2016-10-06
Dama | 2016-08-11