Mahomet, Mamed, Mamysz

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Магомед, Мамед, Мамиш
Azerbejdżan
takisobiejac

Oddajemy do rąk naszych czytelników opowieść nie znanego dotąd w Polsce, młodego prozaika azerskiego Czingiza Husejnowa. "Mahomet, Mamed, Mamysz" - to utwór o tematyce obyczajowej, poruszający aktualne problemy społeczno-moralne. Oś utworu stanowią dzieje pewnej rodziny żyjącej współcześnie w dużym mieście Azerbejdżanu, tworzącej zamknięty klan, tradycyjny w swej obyczajowości i moralności,...

"Mahomet, Mamed, Mamysz" - to utwór o tematyce obyczajowej, poruszający aktualne problemy społeczno-moralne. Oś utworu stanowią dzieje pewnej rodziny żyjącej współcześnie w dużym mieście Azerbejdżanu, tworzącej zamknięty klan, tradycyjny w swej obyczajowości i moralności, ukrywający skrzętnie przed światem nie zawsze uczciwe postępki i drobne skandale swych z pozoru nieskazitelnych i powszechnie szanowanych członków.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Freud_1987 | 2017-06-18
Przeczytana: 06 czerwca 2017