Gdzie diabeł mówi dobranoc

Seria: Inna Strona
Wydawnictwo: G+J
Between, Georgia
vanila

Pojawienie się na świecie Nonny wzmaga konflikt między rodziną Crabtreech, klanem zapuszczonych, uwikłanych w szemrane interesy osobników, a Frettami, zamożnymi ekscentrykami, właścicielami muzeum lalek. Nonny urodziła się jako Crabtree, lecz Frettowie adoptowali ją i wychowali. Aby uciec od obydwu rodzin, dziewczyna wyprowadza się do pobliskiego miasta. Ponownie znajduje się pomiędzy młotem...

Nonny urodziła się jako Crabtree, lecz Frettowie adoptowali ją i wychowali. Aby uciec od obydwu rodzin, dziewczyna wyprowadza się do pobliskiego miasta. Ponownie znajduje się pomiędzy młotem i kowadłem: nieodpowiedzialnym mężem, muzykiem zespołu rockowego, oraz przyjacielem jawnie zabiegającym o jej względy. Niespodziewane wydarzenia zmuszają Nonny do wizyt w domu. Waśń pomiędzy klanami Frettów i Crabtreech przybiera na sile.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.tanio.pl

boziaczek | 2012-07-10

Bardzo ciężko mi się czytało. Na początku akcja wydawała się ciekawa, ale w miarę upływu stron było coraz gorzej. Przede wszystkim za sprawą bardzo irytującej i denerwującej głównej bohaterki - kobiety, która w wieku 30 lat nie potrafi podjąć żadnej rozsądnej decyzji, a właściwie jakiejkolwiek decyzji, co potrafi doprowadzić czytelnika do szału:(

gwiazdka | 2013-03-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 05 marca 2013

Historia dwu skłóconych ze sobą rodzin, gdzie główna bohaterka i narratorka w jednej osobie jest łącznikiem pomiędzy nimi. Tak naprawdę niewiele mogę o niej napisać, bo dla mnie- pomimo wcześniejszego zdania- książka jest o niczym, nic nie wniosła, niczego nie naprawiła, nawet sama przyjemność czytania zakłócona była bylejakością narracji. Całość sprawiała na mnie wrażenie chaosu i histerii, stąd niziutka ocena.

buziaczek197 | 2015-06-14
Przeczytana: czerwiec 2015

Książka z którą kojarzy mi się zdanie "pół na pół". Już tłumaczę dlaczego? Otóż z początku akcja w ogóle mnie nie wciągnęła. Intrygi rodzin Frettów i Crabtreech są jakby naciągane. Główna bohaterka dostaje przysłowiowych "jaj" dopiero pod koniec książki. Doprowadza wcześniej do szału swoją nieporadnością i nie moc w rozwiedzeniu się ze swoim mężem. Szczerze mówiąc brnęłam przez tą książkę.Nie zrozumiałe dla mnie jest to dlaczego akurat Muzeum Lalek wplecione jest do tej książki. I obok znajduje się księgarnia też głównego bohatera. Jedyną pozytywną osobą jest w tej książce właśnie mama głównej bohaterki głuchoniema i niewidoma. Chociaż otruła psy. No jakoś nie przemówiła do mnie treść książki. Oczywiście każdy może wyrobić sobie zdanie.

cyclingtrivialities | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Książka mnie zaciekawiła pierwszym rozdziałem, niestety, z braku czasu nie czytałam jej, ale miałam ją w pamięci. W końcu mam czas i zaczęłam czytać. Są tu liczne opisy, które mogą przeszkadzać według niektórych, ale jeśli doczyta się do końca, to okazuje się, że te opisy były przydatne. Podobała mi się fabuła, podział na rozdziały, bohaterka. Niestety, wszystko zepsuło infantylne zakończenie. Książka pełna intryg, niedomówień nagle zamienia się w tanie romansidło. Bohaterka jakby ulega jakiejś dziwnej przemianie - z charyzmatycznej osoby zmienia się w nudną postać (oczywiście moim zdaniem i o czym należy wspomnieć - na samym końcu). Moja opinia jest taka, że zakończenie zupełnie nie klei się z całością książki, która wcale nie jest banalna. Mimo to zamiast 5 gwiazdek, daję 6, ponieważ nie miałam do niej zastrzeżeń oprócz zakończenia.

Karola | 2016-02-29
Patongo | 2015-09-23