Pod jednym dachem

Wydawnictwo: Świat Książki
Prospect Park West
978-83-247-1958-7
Dorota_1988

Pełna zaskakujących zdarzeń, chwilami mocno pieprzna opowieść z życia czterech kobiet – trzech żon i singielki – mieszkanek ekskluzywnej dzielnicy Nowego Jorku. Jest wśród nich dziennikarka i sławna aktorka. Wszystkie mają małe dzieci, pieniądze i warunki, by czuć się szczęśliwe. Dlaczego zatem tak nie jest? Potrzebujące miłości i seksu, by zwrócić na siebie uwagę dokonują dziwnych czynów, które będą miały poważne konsekwencje… Świetne portrety współczesnych żon i matek szukających uczuciowego spełnienia.

betina360 | 2016-06-06
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Trzydziestokilkuletnie mamy mieszkanki Brooklynu ktorym niczego nie brakuje. Probuja zmierzyc sie z obsesjami milosnymi malzenskimi problemami i wychowaniem dzieci. To powiesc ktora pokazuje ze bogacze nie maja mniej problemow niz inni mimo ze na brak kasy nie narzekaja. A jak wiadomo kasa to nie wszystko.

joly_fh | 2015-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Całkiem niezła powieść "kobieca" - o kobiecych problemach, kłopotach małżeńskich i o tym, że macierzyństwo wcale nie jest takie cudowne, jak je reklamują. Denerwować może fakt, że bohaterki to zamożne bohaterki Nowego Jorku, a więc mają problemy typowe dla "pierwszego świata". Moim zdaniem jednak książka dobrze opisuje życie w "kulturze, w której wszyscy muszą zakładać maski".

Agacha | 2014-12-30
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Książkę tylko zaczęłam czytać. Nie przypadła mi do gustu od pierwszej strony. Stwierdziłam, że nie warto się męczyć i zakończyłam tę nieudaną przygodę z mieszkankami jednej kamienicy.

parfois | 2013-09-04

Czytadło do parku lub autobusu - nie zajmuje ani dużo czasu ani uwagi. Ale nie jest źle napisane. Kwestia bardziej tego, że wątki niczym nie zaskakują, nie ujmują, nie wciągają - czyta się to bez większego zaangażowania. Bo wszystko, o czym tu czytamy, na pewno znamy już z innych książek/filmów/seriali. Ani nie odradzam ani nie polecam. Takich książek jest wiele - do przeczytania i zapomnienia :) Na pewno ta do najgorszych się nie zalicza, więc jak ktoś chce coś bardzo lekkiego, to ta książka będzie w sam raz.

Paulina094 | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Ostatnio coz rzadziej tafiam na książki, które sprawiają, że nie mogę się od nich oderwać, a godziny mijają jak minuty. Nie oglądałam "Seksu w wielkim mieście" ani "Gotowych na wszystko", ale jeśli wierzyć temu co jest napisane na odwrociee powinnam jak najszybciej nadrobić zaleglosci.
Z czystym sumieniem mogę polecić książkę Amy Sohn.Nie jest to arcydzieło literatury, ale naprawdę wciąga. Coś lekkiego w sam raz na lato.

Paulina | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe

Kiedy przeczytałam streszczenie, momentalnie skojarzyło mi się z "biedniejszą" i nieco urozmaiconą wersją "Seksu w wielkim mieście", mimo, że główne bohaterki nie były ze sobą zaprzyjaźnione, chociaż po części. Zachęciła mnie przede wszystkim fabuła, bo o autorce nigdy wcześniej nie słyszałam. Co tu dużo pisać- rozczarowałam się, bo akcja była kiepska, monotonna i miejscami zbyt pretensjonalna i mocno przesadzona.

Agnieszka | 2013-12-22
Przeczytana: 16 października 2013

Książka na rozluźnienie, na odpoczynek od myślenia. Toczy się swoim rytmem. Nawet szybko się czyta. Ale nie wnosi zbyt wiele do życia czytelnika. Jest a jakby jej nie było. Niektóre sceny są humorystyczne.

Małgorzatka | 2011-09-28
Przeczytana: 06 listopada 2011

jak nie przeczytasz, to nic nie stracisz ...

kajab | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Typowo "babska" i nic nie wnosząca książka. Idealna dla zabicia czasu bez większego zaangażowania naszej uwagi, lekka i łatwa.

Marlena | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Dość dobrze mi się ją czytało, lekko napisana, historie ciekawie się zaplatają, czego mi zabrakło...końca z fajerwerkami