Inna niż wszystkie

Okładka książki Inna niż wszystkie Joshilyn Jackson
Okładka książki Inna niż wszystkie
Joshilyn Jackson Wydawnictwo: Burda Publishing Polska literatura obyczajowa, romans
The Opposite of Everyone
Burda Publishing Polska
2016-06-15
2016-06-15
Opracowanie zbiorowe

Bez komentarza.

Bez komentarza.

Pozytywne zaskoczenie, jak dotąd najlepsza powieść tej autorki. Słodko-gorzka, wzruszająca, ale bez histerii i egzaltacji, za to z fantazją i podskórnie wyczuwaną magią. Pełna retrospekcji i zwrotów akcji, z idealnie odmierzona szczyptą uczucia i tragizmu, napawająca nadzieją.

Książka do połowy nudna, rozkręca się pod koniec. Zakończenie trochę urwane....

Książka do połowy nudna, rozkręca się pod koniec. Zakończenie trochę urwane....

Moja opinia :
Zaczynając czytać tę książkę , miałam co do niej pewne wątpliwości, ponieważ wątek detektywistyczny nie za bardzo mnie przekonał.
Jednak zgłębiając się coraz bardziej w treść książki,przekonałam się że moje wątpliwości były omylne. Strona po stronie coraz bardziej wciągała mnie zagadka którą rozwiązywałam wraz z bohaterami.
Czy córka wyrówna w końcu swoje rachunki z matką ? Skąd się wziął dług którego nie jest w stanie spłacić ? Na te pytania do ostatnich stron szukamy odpowiedzi. Fabuła sama w sobie jest bardzo ciekawa. Styl w jakim piszę autor, wprowadzając historie z dzieciństwa Pauli w teraźniejszość, gdzie Paula próbuje odnaleźć jakiś ślad po
matce, sprawia, że razem z bohaterka cofamy się do czasów, gdzie wszystko się zaczęło, nie tracąc przy tym orientacji o tym co dzieje się 16 lat później, w życiu dorosłym Pauli
Oczywiście wątki miłosne romansów Pauli nadają smaczka wszystkim zdarzeniom. Podoba mi się również obiektywny opis życia w zastępczym domu dziecka, do którego trafiła na jakiś czas bohaterka. Książce daje mocne 9/10 ,mimo że czyta się lekko i chętnie sięga się do książki, by dowiedzieć się jak zakończy się cała, wzruszająca historia miłości rodzicielskiej, zakończenie jest bardzo emocjonalne i długo się wraca myślami do książki. To jednak czegoś w niej brakuje, być może spodziewamy się innego zakończenia . Mimo wszystko,na prawdę polecam zapoznać się z tą historią

Moja opinia :
Czy córka wyrówna w końcu swoje...

Paula jest odnoszącą sukcesy prawniczką, z opinią zimnej suki. Co miesiąc, od szesnastu lat, wysyła matce czeki, nie umie jednak napisać listu. Gdy matka w końcu odsyła jej niezrealizowany czek, powoduje, że mury które wokół siebie wzniosła Paula, zaczynają pękać. A gdy odwiedza ją młody mężczyzna, podający się za jej brata, jej świat wywraca się do góry nogami. Poznajemy historię kobiety, jej dzieciństwo u boku matki- hipiski, pobyt w domu dziecka, dowiadując się, czemu usiłowała spłacić matce dług. W tle przeplatają się historie innych bohaterów, czasem groteskowe, czasem smutne, a czasem krzepiące.

Okładka
piękna

skąd

biblioteka

fabuła

trudne relacje rodzinne

Moja opinia

Nie moja bajka,zbyt chaotyczna.Nudnawa,patetyczna.
Bohterka,egoistka.
Nie i jeszcze raz nie.I po co ten hinduizm.

Okładka
piękna

skąd

biblioteka

fabuła

trudne relacje rodzinne

Moja opinia

Nie moja bajka,zbyt chaotyczna.Nudnawa,patetyczna.
Bohterka,egoistka.
Nie i jeszcze raz nie.I po co ten hinduizm.

Paula Vauss bohaterka książki nie miała takiego lekkiego dzieciństwa.Swe dzieciństwo spędzała ze swoją matką Kai w ciągłych podróżach, była młodą zbuntowaną, buntowniczą hipiską.Bardzo pasjonował ją hinduizm i buddyzm, bardzo lubiła opowiadać swojej córce o hinduskich bogach.Paula gdy już jest dorosłą kobietą, to zostaje prawniczką,jej specjalnością w tym zawodzie są rozwody.
Jest inteligentną, bystrą i mądrą osobą na swój wiek.Nie posiada dzieci, nie ma męża, lecz ma tylko byłego chłopaka Zacha Birdwine`a, któremu zleca trudne, interesujące sprawy.

Kiedy Paula mając jedenaście lat, w życiu dziewczyny nagle coś się zdarzyło, co na zawsze je zmieniło.Paula miała u siebie narkotyki, przez to jej matka trafiła do więzienia. Potem Paula trafia do rodziny zastępczej. Kai jej matka urodziła dziecko w więzieniu i je oddała do adopcji chciała wszystkiego co dobre dla maleństwa swojego, żeby miało lepsze życie, szczęśliwy dom i miłość innych ludzi.
Gdy matka wychodzi na wolność z więzienia Paula trafia do matki ponownie do pewnego czasu. Paula po ukończeniu swojej już pełnoletności postanawia zerwać wszystkie kontakty z matką i zacząć swe życie samodzielne od nowa. Miesiącami wysyła jej czeki mając wyrzuty sumienia, żal za to że oddała swoje narodzone dziecko do adopcji, a także za więzienie matki.
Któregoś dnia wysłany czek, który przysłała matce powraca do niej szybko z ważną wiadomością od matki.Wiadomość jest bardzo zła, Paula dowiaduje się od swojej matki, że jest poważnie chora.
I zostało jej kilkanaście miesięcy już życia.
Za jakiś czas temu po tej całej sytuacji zaistniałej Paulę odwiedza Julian jej przyrodni brat.Jego rodzice adopcyjni, którzy go wychowali nie żyją, a on po ich stracie chce odnaleźć swoją biologiczną matkę.Paula chce bardzo pomóc swojemu bratu zanim matka umrze.Dołącza do nich Zach, do którego Paula żywi prawdziwe uczucie co do niego, ale ma obawy większe by o tym uczuciu z bratem porozmawiać.
Jednak później matka Pauli umiera, nim zdążą ją odszukać.Czeka na nich ogromna niespodzianka, okazało się, że mają jeszcze jedną siostrę dziewczynkę o imieniu Hana ma dziesięć lat też była adoptowana trafiła do rodziny zastępczej.Dziewczyna pragnie być dla swojej młodszej siostry Hany prawnym opiekunem, zatroszczyć się o nią i zaopiekować.

Jest to historia bardzo wzruszająca, prawdziwe studium psychologiczne, jest książką dramatyczną i poruszającą, a zarazem życiową samo życie.
Na prawdziwych wydarzeniach oparta,jest to książka o miłości matczynej, rodzicielskiej matki do córki i na odwrót.
Pokazane są problemy życiowe, trudne dylematy, bywa też, że miłość jest bardzo trudna.
Jest to także powieść o miłości, pełnej nadziei, wiary głębokiej, dającej siłę w życiu.

"Inne niż wszystkie" jest książką ciekawą,wzruszyła mnie...przeczytana jednym tchem!!!!!

Bardzo szybko się ściągnęłam wiec szybki ją przeczytałam. Szkoda że autorka dalej nie pociągnęła tego wątku. Po jej zakończeniu czułam trochę niedosyt.

Dziwna.

Nie zainteresowała mnie.