8320203805
Chopin, Słowacki, Maria Wodzińska
green_life

Opowieść biograficzna o Marii Wodzińskiej. Jeśli chodzi o pierwszy okres młodzieńczych uniesień Juliusza i Fryderyka, to najczęściej za muzę obu tych artystów uważano Marię Wodzińską, która przypadkowo znalazła się na drogach ich życia i twórczości. Sama Maria Wodzińska jest interesującą kobietą epoki romantycznej tylko przez owo zetknięcie się z wielkimi artystami i przez dramat jej...

Opowieść biograficzna o Marii Wodzińskiej.

Jeśli chodzi o pierwszy okres młodzieńczych uniesień Juliusza i Fryderyka, to najczęściej za muzę obu tych artystów uważano Marię Wodzińską, która przypadkowo znalazła się na drogach ich życia i twórczości. Sama Maria Wodzińska jest interesującą kobietą epoki romantycznej tylko przez owo zetknięcie się z wielkimi artystami i przez dramat jej osobistego życia, ale czy rzeczywiście jej wpływowi zawdzięczamy niektóre dzieła Słowackiego i Chopina? I czy rzeczywiście zasługuje na nieśmiertelność?

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, 1986

źródło okładki: Zdjęcie autorskie