Suma wszystkich strachów

Wydawnictwo: Buchmann
The Sum of All Fears
Ag2S

Inne wydania

Świat staje na skraju katastrofy nuklearnej, a Jack Ryan musi znaleźć sposób, żeby temu zaradzić. Wszystkiemu winna zgubiona w 1973 roku, nad Wzgórzami Golan bomba atomowa. Odnaleziona po 20 latach na polu przez druzyjskiego wieśniaka, trafia w ręce muzułmańskich fundamentalistów. Po niedługim czasie odpowiednio unowocześniona broń masowej zagłady eksploduje podczas finałowego meczu NFL na stadionie w Denver... a to zaledwie wstęp do zdarzeń...

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Natalia_94 | 2014-03-25
Przeczytana: 16 lutego 2014

Szczerze nie przypadła mi do gustu ta książka. Przeczytałam około 60% "Sumy wszystkich strachów" i zwyczajnie byłam znudzona jej lekturą. Za dużo opisów, jak dla mnie nie budujących wcale klimatu lecz sztucznie wydłużających powieść. Liczyłam na akcję, dostałam liczne opisy i liczne rozmowy, spotkania polityczne tzn. niewiele wnoszące do akcji. Z tyłu książki zachęcający jest tekst:"(...) co prowadzi do wybuchu bomby atomowej". Przeczytałam ponad połowę książki i jeszcze nie doszłam do tego momentu a książka jest długa. Zmęczyłam się czekaniem na rozwój zdarzeń. Zwyczajnie nie mam siły, czasu i chęci(?) czytać książkę która jest jednym wielkim opisem. Co chwilę nawarstwiającym kolejne zdarzenia. Co rusz nowe wątki, nie kończąc poprzednich. Miałam wrażenie, że czytam tę książkę w kółko od nowa. Nie poczułam nawet więzi z głównym bohaterem czy innymi postaciami, byli mi obojętni. Sama akcja zaczęła mnie już męczyć (albo jej brak), bo ile stron można czytać o budowie bomby?
Co prawda...

elmejor | 2012-06-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Zabójczo dobra.

Karoten | 2011-08-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2000 rok

Od cyklu o Ryanie zaczęła się moja przygoda z twórczością Clancyego i to z nimi jest najbardziej hmm związana. W sumie nie ze względu na Ryana, chociaż on też ma sobie coś - jednak jeśli miałabym wskazać dla którego bohatera ciągle wracam do tych książek to jest to John Clark, nawet jeśli występuje epizodycznie.
Clancy dla mnie to przede wszystkim bogactwo technicznych szczegółów i tak było tym razem. Zafascynował mnie dokładny opis procesu budowy bomby atomowej w 'stodole' , a wisienką na torcie tych szczegółów był rozdział poświęcony reakcji łańcuchowej. W kwestiach wojskowo - fizyczno - technicznych jestem kompletnym lajkonikiem, w dodatku babą, a mimo to właśnie takie opisy najbardziej ciągną mnie do książek Clancyego w ogóle.
Sumę... czytałam już kilka razy, za każdym razem z tymi samymi emocjami. Wciągam się w tą historię raz za razem na nowo. I zawsze fascynuje mnie ciąg przyczynowo skutkowy, który z drzewa ściętego na potrzeby azjatyckiej świątyni czyni tego motyla z...

Gedpoz | 2014-11-22
Na półkach: Posiadam, Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 22 listopada 2014

Niestety spory zawód,w porównaniu do innych książek Toma Clancego po prostu mnie nudziła, ciągnące się opisy zabijają fragmenty, które próbują nadawać dynamikę akcji. Chciałem książkę pełną akcj i sensacji, którą szybko przeczytam, a która mimo wszystko ma wartość literacką a dostałem powieść pełną opisów i nudnych politycznych rozmów, której nie mogłem skończyć przez dwa miesiące.. Czy to aby na pewno ten Clancy? szczerze wybierzcie jego inne książki!!

michal3 | 2016-10-17
Przeczytana: 14 października 2016

Nie mam pojęcia, czy to najlepsza książka Clancy'ego, ale mam nadzieję, iż szybko się przekonam (dwie już zamówione). Poświęciłem jej trochę czasu na urlopie i absolutnie tego nie żałuję. Nie uważam, aby "Suma Wszystkich Strachów" była przegadana. Każdy rozdział prowadzi do bardzo emocjonującego finału, który nie rozczaruje nawet najbardziej wymagającego Czytelnika. Wątki świetnie się z czasem łączą. I należy jeszcze pogratulować stworzenia naprawdę antypatycznej postaci Elliot (chociaż nie wiem, czy nie pojawia się wcześniej, bo do tej pory przeczytałem jeszcze "Polowanie na Czerwony Październik"). Chociaż wszystkie wykreowane postacie są na swój sposób interesujące. Prawie tak bardzo jak zaginiona izraelska bomba...

Tomek G | 2015-01-12
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Książka, która sama się czyta. Tradycyjnie wiele z pozoru nie mających ze sobą nic wspólnego zdarzeń łączy się w przerażającą rzeczywistość. Zanim jednak to tego dojdzie, autor bardzo dokładnie i cierpliwie wprowadza czytelnika w historię. Zakończenie trzyma w napięciu i niepewności do samego końca, nie pozwalając się oderwać choćby na chwilę.
Pozycja godna polecenia.

pawel32 | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Były emocje, oj podobała mi sie, bardzo mi sie podobała. Po lekturze zacząłem studiować teorie jądrową i uznałem że swojej bombki nie dam rady zrobić a takie chęci miałem.

MagdaS81 | 2011-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2011

Tom Clancy znowu mnie nie zawiódł. Kolejne zmagania Jacka Ryana w świecie wywiadu sprawiają że włosy na rękach stoją dęba w trakcie czytania i jeszcze długo potem. Literatura to ciężka dla kobiety bo techniki trochę dużo ale potem to już sama śmietanka :)
Zdecydowanie polecam przeczytać a wkrótce zabieram się za "Dług honorowy"

marchewa79 | 2012-12-03
Przeczytana: 2002 rok

Clancy nietypowy. Przez większość książki znęca się nad swoim bohaterem pozwalając stoczyć się mu w pracoholizm, zaniedbać rodzinę, zacząć palić i pić. Ale na pierwszym planie mamy instrukcję jak zrobić bombę nuklearną i realizowaną z zegarmistrzowską precyzja intrygę. Jack Ryan oczywiście da radę ale cena będzie wysoka.

Kamil Lee | 2013-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2013

Niebanalna, zresztą jak wszystkie spod pióra wspaniałego Toma Clancego (Panie świeć nad jego duszą!). Intryga trzyma przez cala grubość książki.