Pięciowidmowy hotel

Tłumaczenie: Łukasz Berezowski
Cykl: Will Moogley. Agencja Duchów (tom 1)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Will Moogley Agenzia Fantasmi. Hotel a cinque spettri
will moogley, duchy

Pełne fantasmagorii przygody Willa Moogleya i najstarszej agencji na świecie! Will był w najgorszym humorze niż kiedykolwiek. Gdy wrócił do domu (kompletnie przemoczony), zwlókł się ze swej zapadłej kanapy, by zorientować się, ze zapas jego ulubionego, potrójnie czekoladowego kremu właśnie się skończył. Jednak humor poprawił mu się niespodziewanie, gdy przeczytał w "Kurierze Duchów", że sieć hoteli Duch-Lux planuje przekształcić starą posiadłość dla bogaczy żądnych dreszczy... Czyż to nie idealna okazja, aby odmienić los podupadłej agencji duchów Williarda Moogleya?

MountainTobacco | 2014-02-03

Pięciowidmowy Hotel to pełne fantastycznych przygód i poczucia humoru opowieści o dziedzicu Agencji Duchów - Willu Mooggleyu. Jego sytuacja nie jest godna pozazdroszczenia, bowiem wraz z rodzinnym biznesem odziedziczył mnóstwo dodatkowych kłopotów związanych zarówno z tymi żywymi, jak i tymi którzy powinni udać się już na w pełni zasłużony odpoczynek klientami. A tu jeszcze dochodzą problemy osobiste, bo przecież każdy takowe posiada. Nietypowa profesja chłopca staje się powodem wielu zabawnych sytuacji. Opowieści napisane zostały z przymrużeniem oka, a tutejsze duchy raczej nas bawią niż przerażają. Dodam jeszcze, że seria posiada bardzo piękne okładki obok których ciężko przejść obojętnie!!! Szczerze polecam również audiobooka czytanego przez Wiktora Zborowskiego...

Magdalena | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Świetna przygoda dwójki przyjaciół. Czy można zrobić komuś psikusa za wyśmiewanie się? Na pewno. Oni już się tym zajmą.
Pełna śmiechu i przygody!
Polecam.

FinnickOdair | 2014-08-23
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Jestem wielką fanką pana Baccalario, niestety na tej książce bardzo się zawiodłam. Podczas czytania ani razu nie czułam żadnego napięcia czy ekscytacji, co miało miejsce przy serii ''Ulysses Moore'' czy ''Century''. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że książka została raczej skierowana w stronę naprawdę młodszego czytelnika (gdzieś poniżej 10 lat?).

Noelle | 2010-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2010

Pełna humoru książka, która nadaje się na długie, zimowe wieczory. :]

GreyShadow | 2011-01-02
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Dostałam nauczkę... Zapomniałam, że nie wolno oceniać książki po okładce, a już tym bardziej nie po ciekawych i ładnych ilustracjach. Rozczarowałam się. Pomysł fajny, ale co z tego skoro na tym kończą się zalety "Pięciowidmowego hotelu". Bohaterowie są według mnie antypatyczni, o duchach, które jak mniemam miały być tu "główną atrakcją" dowiadujemy się tyle, że są i jak się zowią, aha... i jeszcze, że straszą ;) Nie polecam, nawet najmłodszym.

Natalia M | 2011-11-12
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2011 rok

Niezwykle lekka powieść. Jako 'przecinek' po lub przed czymś cięższym nadaje się znakomicie. Szybko się czyta. O tej książce nie ma co dużo gadać.

| 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

Okładka i tekst wydają się dziecinne ale według mnie aż tak źle nie było i książka nawet mi się spodobała :)

Madzia | 2011-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

Rewelacyjna książką polecam tylko krótka i szybko sie ją czyta :P

PahaludO | 2011-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Fajna książka ; p

Hub | 2011-04-03
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Jestem zawiedziony moim pierwszym kontaktem z twórczością PB.

Bardzo dobry pomysł wyjściowy nie rozwinął się, niestety, w nic poza przewidywalnym schematem. Główni ludzcy bohaterowie są mało atrakcyjni (ci stojący po złej stronie są zdecydowanie ciekawsi), poza tym jakoś wątpliwi moralnie. Że o wątpliwym szkicu psychologicznym nie wspomnę.
Bohaterowie nieżyjący wypadają - nomen-omen - blado i nijako.
Cała fabuła skupia się na rozwleczonej niemiłosiernie, nieobfitującej w wydarzenia akcji, wobec której czytelnik jest nieco bezradny. Dlaczego? Bo akcja, owszem, jest, ale jakby jej nie było. Teoretycznie nie ma się do czego przyczepić, w praktyce - nie ma też o co zahaczyć (by tak zgrabnie to ująć).

Trudno mi wymyślić, komu mógłbym polecić tę powieść.

Sięgnę po kolejne tomy z ciekawości (może coś się rozwinie, może coś rozwiąże) oraz ze względu na audiobookowych lektorów: I tom czytał Artur Barciś, II tom - Wiktor Zborowski. Dla nich - warto.