50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach

Okładka książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
Pierdomenico BaccalarioTommaso Percivale Wydawnictwo: Mamania literatura dziecięca
literatura dziecięca
Il manuale delle 50 avventure da vivere prima dei 13 anni
Mamania
2023-06-21
2023-06-21
Alicja Paleta, Barbara Sosnowska
poradniki dla dzieci nastolatki trzynastolatki

Okładka książki Do czego służą pieniądze? Wszystko, co warto wiedzieć o ekonomii Pierdomenico Baccalario, Simona Paravani-Mellinghoff, Federico Taddia
Do czego służą... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki 50 (małych) rewolucji, które zmienią świat Pierdomenico Baccalario, Federico Taddia
50 (małych) re... Pierdomenico Baccal...

Bardzo fajnie aktywizujące nastolatka zajęcia na wakacje! Dużo pomysłów pomocnych szczególnie, gdy słyszy się "mamo, nudzę się..."

Książeczka dla młodszych nastolatków "50 rzeczy które, musisz zrobić, zanim skończysz 13lat" od wydawnictwa Mamania. Jest to niezbędnik wakacyjny dla poszukiwaczy przygód. Dzięki tej pozycji dzieci nie zaznają nudy i będą mogły aktywnie spędzić wakacje, a do tego rozbudzą wyobraźnię. Idealna dla dzieci w wieku 9+, które zbyt często wołają "mamo, nudzi mi się". Z tą książką nie da się nudzić! Zachęca do działania, angażuje oraz bawi i uczy jednocześnie. Pomaga zdobyć odwagę i podejmować wyzwania.
Na początku znajdują się prawa których należy przestrzegać by zabawa była świetna ale i bezpieczna. Jest również definicja wakacji i przygody oraz niezbędnik - spis co warto mieć przy sobie w czasie realizacji zadań. Dalej znajduje się 50 przygód, które czekają aby je przeżyć. Każde zadanie jest krótko i z humorem opisane. Jest miejsce na notatki dziecka, zdjecie czy rysunek oraz ocenę. Wszystko to sprawi, że książeczka stanie się wakacyjnym pamiętnikiem. Przygody zawarte w niezbędniku są różne i można wybierać to na co ma się ochotę. Chcesz jeździć w błocie na rowerze? Proszę bardzo. A może zrobisz zielnik albo spróbujesz wszystkich smaków lodów z lodziarni? Każde zdanie jest inne i nietypowe, a do niektórych potrzebna jest wyobraźnia. Na końcu książki można sprawdzić do jakiego poszukiwacza przygód jest się podobnym. Ta pozycja na pewno pomoże dzieciakom oderwać się od ekranów telefonów i nauczy zbierać niezapomniane wspomnienia. Czy polecam? Tak, jest to coś innego i napisane z lekkością i humorem.

"50 rzeczy, które musisz zrobić zanim skończysz 13 lat'" wersja "na wakacjach " to książka idealna dla każdego młodszego nastolatka na letni czas!
Dwa miesiące to całkiem sporo wolnego czasu, który dzięki propozycjom zawartym w tej publikacji można spędzić aktywnie, kreatywnie i zabawnie, bez względu na to, czy wyjechało się na drogie wakacje do wielkiego kurortu, czy spędza się ciepłe dni we własnej miejscowości.
Autorem tej nietypowej książki jest Pierdomenico Baccalario, włoski pisarz, twórca i scenarzysta gier, który stworzył serię aktywizujących książek dla dzieci i młodszej młodzieży („50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat”, „50 sekretnych misji. Jak przetrwać w świecie dorosłych”, „50 (małych) rewolucji, które zmienią świat”),znanych i lubianych na całym świecie.

Wakacyjna edycja to propozycja 50 przeróżnych aktywności, które można wykonać samodzielnie, z przyjacielem lub nawet z całą rodziną. Książkę można potraktować jak wyzwanie, ponieważ w trakcie 2 miesięcy, przy odrobinie chęci można wykonać wszystkie zaproponowane tutaj wyzwania. Jak nietrudno się domyślić, nie jest to typowa książka z fabułą, tylko dziennik wakacyjnych wyzwań, z których każda przygoda opatrzona jest zabawnymi rysunkami oraz miejscem na własne notatki.

Myślę, że to świetny pomysł na prezent z okazji rozpoczęcia wakacji, który po wypełnieniu stanie się bardzo fajną pamiątką, do której z przyjemnością wróci się po latach. To taki dziennik- pamiętnik z wyzwaniami do wykonania, zachęcający do aktywności fizycznej, odkrywania nowych miejsc, zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim przemycający do nowoczesnego świata zabawy bardzo popularne w czasach, gdy dzieci nie znały smartfonów i internetu.

Zbuduj karmnik dla ptaków, zrób luk i strzały, stwórz zielnik, wybierz się na nocny spacer, odwiedź jaskinię, naucz się puszczać kaczki na wodzie i zorganizuj kiermasz- jest tyle rzeczy do zrobienia na wakacjach, zanim skończy się 13 lat!

"Będzie o czym opowiadać po powrocie do szkoły!
Odrobina szaleństwa jest konieczna,
w końcu od tego są wakacje!"

Wakacje! Czy jest tu ktoś, kto nie lubi wakacji?

Jeśli uwielbiasz wakacje ale zastanawiasz się jak spędzić je aktywnie i co zrobić by przeżyć w ich trakcie mnóstwo przygód, mam coś dla Ciebie!

"50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat" to propozycja od wydawnictwa Mamania, dzięki której na pewno nie będziesz się w czasie wakacji nudzić.

Razem z tą książką będziesz podróżował, poznawał nowych ludzi, obserwować przyrodę I odczytywać płynące z niej sygnały.

Będziesz śpiewać na całe gardło, jeździć rowerem po kalużach, spojrzysz na świat do góry nogami. Będzie extra!

Polecam tę książkę nastolatkom ale także ich rodzicom. Warto podsunąć ją młodym ludziom. A może zadania z tej książki będziecie realizować całą rodziną? To dopiero frajda!

Wakacje! Czy jest tu ktoś, kto nie lubi wakacji?

Razem z tą...

Jako nastolatka zawsze marzyłam, by przeżyć niezapomniane wakacje. Zobaczyć niesamowite miejsca, poznać inspirujących ludzi, jeść to czego nie jem na codzień. Ale jak to zrobić, żeby wakacje były przygodą? By wspominać je potem długo i wracać pamięcią do wesołych czy szalonych chwil? Receptę na to znajdziecie w książce, którą dziś chciałam Wam pokazać.

"50 rzeczy, które musisz zrobić zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach" to przewodnik po przygodzie, książka, która pokaże jak dobrze się bawić podczas wyjazdu wakacyjnego (albo ogólnie podczas jakieś przerwy od codziennych obowiązków),jak odważyć się i robić niesamowite rzeczy, gdzie szukać przygody.

Na początku znajdziecie w niej definicje wakacji i przygody oraz porady jak przygotować się do wyjazdu/wycieczki/wyprawy czy jakich zasad powinniśmy się trzymać, żeby przeżyć niezapomniane chwile.

Następnie proponuje 50 różnych przygód. Od budowy karmnika dla ptaków, przez skoki do wody, jeżdżenie rowerem po błocie, aż po eksplorację jaskini czy spacer z pochodniami. Każda przygoda powinna dostać punktację w czterech kategoriach: zabawa, odwaga, odkrycia i wpadki. Na końcu książki znajdziecie bowiem rysy i przykłady typów podróżników. Będziecie mogli sprawdzić czy jesteście bardziej jak Kapuściński czy jak Szekspir.

Ponadto po każdej przygodzie a także na końcu książki znajdują się miejsca na notatki, rysunki, zdjęcia i wspomnienia. To sprawi, że stworzycie wspaniały pamiętnik, który pozwoli wracać pamięcią do tego czego udało się Wam doświadczyć.

To naprawdę fajna pozycja! Ciekawa, błyskotliwa, która zachęca do dobrej zabawy, nie tylko pomagając puścić wodze wyobraźni, ale także kierując się zdrowym rozsądkiem. Bardzo mi przypadła go gustu i po cichu liczę na to, że kiedyś któreś z moich dzieci pokusi się o jej zapełnienie ❤️

"50 rzeczy, które...

Zaczynamy wakacje z książką, która może służyć jako źródło inspiracji, i wakacyjny planer jednocześnie!
Zerknijcie do środka, a przekonacie się jak wiele pomysłów w nim znajdziecie.

Uwaga! Od tej książki bije odwaga, szaleństwo i pomysłowość, które warto wdrożyć w okresie wakacyjnym, aby mieć co wspominać i odpowiadać.

Nie zaplanowaliście dzieciom atrakcji? To podsuńcie im tę książkę i pomóżcie w realizacji tych zwariowanych i niecodziennych koncepcji, bo książka z założenia chce udowodnić, że świetne wakacje można mieć nawet w niepozornym miejscu.

Przykładowe pomysły:
🔸Wyślij do siebie pocztówkę z pierwszymi wrażeniami, a potem sprawdź czy się sprawdziły
🔸Zbuduj tamę
🔸Spróbuj wszystkich smaków lodów w lokalnej lodziarni
🔸Zaszalej z wakacyjną stylizacją
🔸Zrób na zewnątrz to co robisz w pomieszczeniu.

W książce można odznaczać swoje osiągnięcia, oceniać wrażenia i notować wspomnienia, a przy okazji można m.in. poznać historię osób, które dokonały czegoś niezwykłego.

Wygodny i poręczny format, dzięki któremu książka idealnie sprawdzi się na wyjeździe, to kolejny atut.

Zdradzę Wam, że sama chętnie podjęłabym się kilku opisanych tu aktywności 😉

Zerknijcie do środka, a przekonacie się jak wiele pomysłów w nim znajdziecie.

Nie zaplanowaliście dzieciom atrakcji? To podsuńcie...

• Przeczytane 2023
  • Serie
  • Dla Mateusza

Dodaj cytat z książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach