Sherlock Holmes i Banda z Baker Street. Upadek Cudownych Braci Zalinda

Tłumaczenie: Anna Nowak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Sherlock Holmes and the Baker Street Irregulars The Fall of the Amazing Zalindas. Casebook nr 1
Sherlock Holmes, banda, Baker Street,

Ci, którzy znają Sherlocka Holmesa, wiedzą, że nie pracował on sam. Lojalna grupa bezdomnych dzieciaków, zwanych Bandą z Baker Street, pomagała mu w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Czy chcesz ich poznać? Zanim otworzysz tę książkę, musimy cię ostrzec, że wchodzisz w świat śmierci i niebezpieczeństwa, chciwości i oszustwa oraz zła potężniejszego niż piorun. Ale mamy nadzieję, że masz dość...

Ale mamy nadzieję, że masz dość odwagi, by się teraz nie wycofać…

[opis wydawcy]

allison | 2013-10-18
Przeczytana: 18 października 2013

Powieść ta to gratka dla fanów przygód Sherlocka Holmesa - i dla dorosłych, i dla najmłodszych. Mimo iż jest to książka adresowana do dzieci, przeczytałam ją jednym tchem (właściwie POŁKNĘŁAM) i to z wielką przyjemnością.

Autorom udało się zachować klimat typowy dla wiktoriańskiej Anglii i dla pierwowzoru, czyli opowieści Arthura Conan Doyle'a - są tu mroczne zaułki spowitego mgłą Londynu, niebezpieczne przygody i tajemnice, zuchwała kradzież cennej księgi i zbrodnie, których sprawców śledzi detektyw wszech czasów. Pomagają mu w tym dzielnie sympatyczni ulicznicy, którzy na co dzień muszą się wykazać sprytem, by przeżyć w mrocznym i pełnym społecznych kontrastów mieście.

Oczywiście pojawia się tu też doktor Watson, lecz odgrywa rolę drugoplanową i - w przeciwieństwie do utworów Doyle'a - nie jest on narratorem.
Wśród znajomych bohaterów odnajdujemy największy czarny charakter, czyli diabolicznego profesora Moriarty'ego, który znów jest mózgiem przestępczej szajki.

Akcja...

Irmina | 2015-01-21

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa, pełna akcji, humoru i wzruszeń!

SharonPersefona | 2015-08-25
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Sherlock Holmes i Banda z Baker Street - Upadek cudownych braci Zalinda trafiła w moje ręce zupełnie przypadkiem, kiedy odwiedziłam bibliotekę z siostrą. Z racji głębokiego uczucia uwielbienia, jakim darzę postać Sherlocka Holmesa, i rozkwitającej z każdą wzmianką o bandzie sympatii do jego wiernych pomocników postanowiłam ją przeczytać. Pochłonęłyśmy się w jedno popołudnie. Przygody młodych chłopców, którzy pomagają wielkiemu detektywowi w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych czyta się szybko i przyjemnie. Momentami zabawna powieść z wartką akcją wciąga niesamowicie ukazując świat Holmesa z innej perspektywy. Mam nadzieję, że kolejne części powstaną!

CarterKane | 2014-01-17

Książka, którą czytałem, gdy miałem faze na Sherlock'a Holmesa. Polecam jeśli ktoś lubi zagadki, bo... nie trzeba tłumaczyć kim był Sherlock.
Książka pełna tajemnic tworzących jedną świetną przygodę :D

Mimo, że to książka dla młodzieży to dorośli również mogą ją czytać. Mój Father przeczytał (nie całą, bo nie ma kiedy)

Czytelniczka | 2014-04-28
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Świetna. Uwielbiam Sherlocka i ta pozycja również mnie nie zawiodła. Cóż mam pisać - wciąga do samego końca ! :)

Klakier | 2010-09-22
Przeczytana: 16 marca 2008

Świetna książka. Bardzo mi się podobała.

Natalia | 2013-05-11
Przeczytana: 11 maja 2013

W książce grupa nastoletnich chłopców wraz z detektywem Holmesem pracuje nad znalezieniem prawdziwego przebiegu śmierci 3 linoskoczków. Czyta się ją szybko, a to, że składa się z krótkich rozdziałów powoduje, że także w miarę przyjemnie. Przez kilka pierwszych kartek w ogóle mnie nie zainteresowała, ale potem akcja zaczęła się rozkręcać i zaczęło robić się ciekawie. Mimo wszystko nie było w niej nic szczególnie zabawnego/fascynującego/mądrego, wszystko toczy się w błyskawicznym tempie, a cała fabuła jest do przewidzenia. Ponadto rozwiązanie zagadki jest banalne, spodziewałam się czegoś lepszego.

sourire | 2011-03-29
Przeczytana: 29 marca 2011

Książkę czytałam jakiś czas temu,ale dobrze ją pamiętam. Bardzo mi się podobała.

PannaJoanna | 2017-02-10
Emis | 2016-12-20