Gdzie jest Jennifer?

Tłumaczenie: Marta Ostrowska
Wydawnictwo: Stentor
Looking for JJ.
stupidpony

Sześć lat temu, w pewien wiosenny, wietrzny dzień trzy dziewczynki wybrały się do pobliskiego lasu. Do domu wróciły tylko dwie z nich. Co się stało z tą trzecią? I co ta historia ma wspólnego z Alice Tully? Alice mieszka z Rosie. Świetnie się ze sobą rozumieją. Ma też chłopaka, w którym jest zakochana z wzajemnością, a ich związek zaczyna wyglądać naprawdę poważnie. Na razie Alice pracuje w...

Alice mieszka z Rosie. Świetnie się ze sobą rozumieją. Ma też chłopaka, w którym jest zakochana z wzajemnością, a ich związek zaczyna wyglądać naprawdę poważnie. Na razie Alice pracuje w kafejce, ale jesienią czeka ją wielka odmiana – rozpocznie wymarzone studia. Jeden nieprzemyślany krok sprawia jednak, że koszmary przeszłości wracają. Ale czy w ogóle można przed nimi uciec? Czy da się zacząć wszystko od nowa?

źródło opisu: Wydawnictwo Stentor

źródło okładki: Wydawnictwo Stentor

ChicaDeAyer | 2015-01-28
Przeczytana: 2008 rok

Chociaż czytałam ten tytuł szmat czasu temu, to wrył mi się w pamięć. Bynajmniej nie z pozytywnego powodu. Pamiętam swoje głębokie oburzenie podejściem do autorki do tematu, gdyż uciekła się ona do tanich chwytów, które ewidentnie miały zagrać na emocjach czytelnika. Mających poruszyć strunę człowieczeństwa, jednak w sposób niekoniecznie przystający do okoliczności. Nie wiem, czy to kwestia moich poglądów, czy też przedobrzenie autorki, uciekającej się do marnych zagrywek - ale nie poleciłabym tej lektury. Nie obroni jej też warsztat pisarski, ani wodolejstwo, które nawet mi w tym przypadku przeszkadzało.

Nie, nie - to była jedna z nauczek by nie brać na chybił trafił książek z biblioteki i bardziej dbać o dobór lektur. Błędy młodości.

leana | 2015-06-10
Przeczytana: 2010 rok

Pierwszy raz czytałam tę książkę bodajże w wieku 13 lat. Wywarła na mnie wtedy niesamowite wrażenie. Uważałam ją za świetny kryminał , trzymający w napięciu do samego końca. Potem wróciłam do niej po dość długim czasie a jednak moje odczucia i refleksje były już inne. Oznacza to chyba, że jest to powieść skierowana do młodszych czytelników. Mimo wszystko zakończenie nadal uważam za wyjątkowo ciekawe.

Hooligan-Hernandez | 2013-09-12
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2013

Książka jest podzielona na 4 części. Do strony 107 gdzie kończy się 1 fragment "Alice Tully" można powiedzieć że się nudziłam. Gdy zaczęła się część 2 byłam w końcu "szczęśliwa" że nareszcie coś się dzieje. Ogólnie mogę powiedzieć iż od drugiego głównego rozdziału książka bardzo dobra, trzymająca nieraz w napięciu, czasem szokująca i lekko kontrowersyjna ;)
Nie należy do moich ulubionych ale na pewno też nie do nielubianych xdd

Ania | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka z kategorii literatura dziecięca i młodzieżowa.
Sięgnęłam po nią z czystej ciekawości.
Główna bohaterka w wieku 10 lat (pod wpływem emocji) zabija swoją przyjaciółkę kijem bejsbolowym. Autorka ukazuję ją jako biedną i skrzywdzoną nastolatkę, która próbuje wrócić do społeczeństwa.
Absurdalne podejście do mocnego i chwytliwego tematu.
Żerujący na emocjach bełkot.
Gwoli sprawiedliwości znaczę, że nie należę do grupy wiekowej, do której adresowana jest ta książka.

Cassin89 | 2011-06-29
Przeczytana: 2009 rok

Życie to dar. Walczy się o nie do ostatniej chwili. Stanowi najcenniejszą wartość wśród miliardów innych rzeczy. Kiedy znika, przestaje wraz z nim na zawsze istnieć jakaś iskierka. Niespełniona przepowiednia. Utracone marzenie. Nadzieja, która gaśnie.
Pełne cierpienia, ale także chwil szczęścia i radości. Ważne w każdej sekundzie swojego istnienia. Dzieciństwo, dorastanie, dorosłość i wreszcie starość. Nie ma ceny. Ludzkie życie jest absolutnie bezcenne. Dlatego taką straszną niesprawiedliwość odczuwamy, gdy ten życiodajny płomień ktoś zgasi przed czasem.
Odebrać ludzkie życie to czyn niewybaczalny.
Czy można liczyć na jakiekolwiek przebaczenie,nawet swoje własne, gdy już się go popełni ?

Wszyscy zadają sobie jedno pytanie : "Gdzie teraz jest Jennifer?"
Sześć lat wcześniej brytyjskie media mówiły tylko o jednym. Pewne spokojne osiedle otoczone pobliskimi lasami. Trzy najlepsze przyjaciółki wyruszyły razem w ich stronę. Jedna z nich już nigdy nie powróciła. Nie uciekła, nie...

Cassiel | 2011-10-08
Przeczytana: 08 października 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zabicie swojej przyjaciółki, gdy ma się dziesięć lat, późniejsze spędzanie kilku lat w zakładzie i w końcu wolność - zmiana nazwiska, otoczenia i znajomych. Ale po tym co się zrobiło, nigdy nie jest tak, jak by się tego chciało.. Przedstawiam Wam trzecią przeczytaną przeze mnie książkę autorki Anne Cassidy - ,,Gdzie jest Jennifer?''. Oceniana przez czytelników jako jej najlepsza powieść, czy ja też podzielę ich zdanie? O tym za chwilę.. Ale zostawiłam ją na sam koniec, nie bez powodów.

Anne Cassidy urodziła się w 1952 r. w Londynie. Jej specjalnością są kryminały dla nastolatków, jednak pisuje także powieści obyczajowe dla młodych czytelników. Zajmuje się w nich problemami trudnego dzieciństwa i skomplikowanymi życiowymi decyzjami, które muszą podejmować nastolatki.

Wydarzyło się to sześć lat temu. Trzy dziewczynki wybrały się do pobliskiego lasu, a do domu wróciły tylko dwie z nich. To co się tam wydarzyło jest czymś strasznym nie tylko dla rodziców zaginionej, ale również dla...

Martyna | 2012-07-08
Przeczytana: 2012 rok

Piękna i dramatyczna historia o dziewczynce, która nie miała łatwego dzieciństwa i przez to popełniła straszny błąd. Ten błąd kosztował jej koleżankę bardzo wiele. Jennifer wraz z dwoma koleżankami wybrały się na spacer. Ale ze spaceru wróciły tylko dwie osoby... Dlaczego?

Głównymi bohaterkami tej powieści są Jennifer i Alice. Co je łączy?
Alice ma 17 lat, wspaniałego chłopaka, którego kocha całym sercem i bardzo jej na nim zależy. Mieszka z Rose, swoją opiekunką, która doskonale ja rozumie i bardzo wspiera. Jednak choć życie Alice wydaje się bardzo proste, wcale takie nie jest.

A Jennifer? Ma 11 lat, trudne dzieciństwo i niezwykłą matkę. Z powodu problemów rodzinnych jej krucha psychika zostaje bardzo nadwyrężona. Dziewczynka uważa swoją matkę za ideał i chciałaby być taka jak ona, ale pewnych rzeczy jeszcze o niej nie wie...
Jennifer jest impulsywna i swoim umysłem dziecka pojmuje więcej niż innym się wydaje, a każdy żart, każda kpina, dotyka ją do żywego. Wrażliwsza, niż by...

Atyde | 2014-12-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Ciekawy pomysł na książkę, opowiadający o tragicznych zdarzeniach z przeszłości i borykaniem się z jej skutkami. Jennifer zrobiła coś strasznego, ale odbyła swoją karę i chce teraz normalnie żyć. Nie jest to jednak możliwe przez wścibskich dziennikarzy, którzy za wszelką cenę próbują ją odnaleźć. Mimo nowej tożsamości i "nowego" życia wspomnienia nie dają dziewczynie spokoju i cały czas do niej wracają. Lektura wciąga moim zdaniem od drugiej części książki. Pierwsza wydaje się dość zwyczajna i przewidywalna, za to dalej się rozkręca i jest już coraz lepiej. Warto przeczytać.

Katherina87 | 2012-11-21

IzumiAlexis | 2015-07-11

Na tę książkę trafiłam zupełnym przypadkiem, czyli moje "Biorę pierwszą lepszą książkę z półki w bibliotece." Tym razem połów był udany, nawet bardzo ;)
Delikatny thriller , tak to można określić. Ciekawa fabuła. Zagadka, która ze strony na stronę coraz bardziej intryguje. Poruszane pobudki, to, co skłania nas do różnych decyzji, zachowań. W tej książce autorka przedstawiła to w ciekawy sposób. Bohaterzy nie nudzą, nie irytują, a to najważniejsze. Co mnie cieszy, nie straciłam czasu na jakiś bezsensowny pseudo-kryminał/dramat.