The Lost
Barbara

Cztery trzymające w napięciu opowiadania o ludzkich pragnieniach... Cztery autorki – J. D. Robb, Patricia Gaffney, Mary Blayney i Ruth Ryan Langan – stworzyły odrębne, poruszające światy, które łączy jedno: wiara w miłość umożliwiającą przekraczanie wszelkich granic. To z miłości bohaterowie tych opowiadań, zasadniczo kobiety, posuwają się do zbrodni, by pomścić śmierć najbliższej osoby...

Cztery trzymające w napięciu opowiadania o ludzkich pragnieniach...

To z miłości bohaterowie tych opowiadań, zasadniczo kobiety, posuwają się do zbrodni, by pomścić śmierć najbliższej osoby („Fałszywa śmierć”), przeciwstawiają się ograniczeniom ludzkiej egzystencji i chorobie, aby towarzyszyć ukochanym w ich codziennym życiu („Pieskie życie Laurie Summer”), postanawiają pokonać kilkusetletnią klątwę, by dowieść sensu poświęcenia („Zagubiona w raju”), czy rezygnują z ogromnego majątku w imię czystości uczuć („Scheda”). I choć ich motywacje wzruszają do łez, to nawet miłośnicy gotyckiego horroru i powieści kryminalnej znajdą tu coś dla siebie. Bo świat uczuć pełen jest najdzikszych namiętności, często balansujących na granicy nienawiści i zazdrości.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

red_diva | 2016-01-30
Przeczytana: styczeń 2016

Spośród 4 historii najbardziej spodobała mi się pierwsza. Pozostałe dało się przeczytać, ale już nie były tak wciągające jak "Fałszywa śmierć".

Assapan | 2011-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2011

Wow. Wszystkie cztery historie były wspaniałe i zapadły mi w pamięć. Jeszcze nie spotkałam się z takim opisem miłości, życzliwości i dobroci jak w tej książce.

Polecam :).
Wspaniała lektura dla smutasów i pesymistów. Podniesie Was na duchu! :))

merusia | 2014-05-29
Przeczytana: 05 maja 2014

W tym tomie porucznik Dallas musi rozwikłać zagadkę morderstwa popełnionego na statku. Problem w tym, że są ślady ale nie ma ciała a jedyny świadek nic nie pamięta. Ciekawa i lekka książka.

redhairoli | 2015-10-13
Przeczytana: wrzesień 2015

W książce znajdują się cztery opowiadania, które idealnie przypasują czterem różnym osobom. Pierwsze ("Fałszywa śmierć") wciągnęło mnie i rzeczywiście byłam ciekawa rozwiązania zagadki. Drugie ("Pieskie życie Laurie Summer") niby miało poruszyć, ale dla mnie było zbyt oczywiste i pragnęłam szybko przebrnąć przez nie, by poznać kolejne. Trzecie ("Zagubiona w raju") co prawda, zakończenie również było od razu jasne, natomiast podobał mi się rozwój akcji między głównymi bohaterami. No i ostatnie opowiadanie, czwarte ("Scheda") chyba podobało mi się najbardziej. Może dlatego, że czytałam książkę, gdy za oknami jesień dawała o sobie znać i sama zamarzyłam sobie podobnego romansu? ;)

rumiko | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

książek: 2032
Basia Siedlecka | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Uwielbiam cały cykl, czytałam tylko opowiadanie o Eve, pozostałe mnie nie zainteresowały.

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Evi91 | 2012-12-02
Przeczytana: 13 września 2012

"A więc znów jesteśmy wszyscy razem" (Prószyński i S-ka)

Marzena | 2011-05-01
Przeczytana: 2009 rok