Zabij dla mnie

Tłumaczenie: Barbara Grabska-Siwek
Cykl: Daniel Vartanian (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Kill for Me
kryminał, morderstwo, miłość
Ag2S

Wypala na ich ciałach swoje piętno. Zmusza do posłuszeństwa. I może im rozkazać wszystko... Sześć nastolatek - sześć ofiar okrutnych zbrodni. Tylko jedna przeżyła atak mordercy. I tylko ona widziała jego twarz. Agenci Luke Papadopoulos i Susannah Vartanian muszą schwytać zabójcę, zanim on na zawsze zamknie usta ocalałej dziewczynie. Łączą ich wspólne śledztwo... i uczucie, które coraz...

Sześć nastolatek - sześć ofiar okrutnych zbrodni. Tylko jedna przeżyła atak mordercy. I tylko ona widziała jego twarz. Agenci Luke Papadopoulos i Susannah Vartanian muszą schwytać zabójcę, zanim on na zawsze zamknie usta ocalałej dziewczynie. Łączą ich wspólne śledztwo... i uczucie, które coraz bardziej rozpala ich zmysły. Dzielą - tajemnice pogrzebane głęboko w przeszłości każdego z nich. Tajemnice dobrze znane mordercy...

źródło opisu: [Wydawnictwo Amber, 2009]

ceylonka | 2011-04-28
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Byłam bliska poddania się i zrezygnowania z doczytania tej książki. Początek zdecydowanie zniechęca. Akcja nie rozkręca się zbyt szybko, więc ma się ochotę powiedzieć "basta".
"Randka z internetu", porwanie, pani prokurator z ranami z przeszłości, agent również rozdarty wewnętrznie a to wszystko w otoczce tajemnicy, która spowija wszystko. Niby książka, która mogłaby być interesująca, ale czyta się "na raty". Nie wciąga, nie pochłania człowieka całego. Ot, po prostu jest.
Pozycja możliwa do przeczytania, a czy do polecenia?
Ja drugi raz nie sięgnę.
Ale warto samemu wyrobić sobie opinię.

marypoppins | 2012-09-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

To druga cześć cyklu powieściowego. W pierwszej "Krzycz dla mnie" poznajemy rodzinę Vartanian w chwili, gdy okazuje się, ze zostali zamordowani rodzice, a ich syn Simon uznany za zmarłego żyje i ... morduje.
W tej części rodzeństwo Susannah i Daniel Vartanian, po wielu latach rozłąki odnajdują drogę do siebie. Wiele tajemnic rodzinnych zostaje wyjaśnionych. Tajemnic mrocznych i pokrętnych.Ojciec, sędzia, który robił różne przekręty i brał łapówki, matka, która miała nieślubne dziecko z innym mężczyzną i ... pojawia się jeszcze ktoś, kto zieje wielka nienawiścią, kto uważa, że cały majątek rodzinny należy się jej , a nie Susannah.
Po faktycznej śmierci Simona w poprzedniej części wydawać by się mogło, że już nic gorszego nie może tej rodziny spotkać, a jednak.
Ktoś uprowadza nastolatki, wykorzystuje i morduje. Najpierw nawiązuje kontakt przez Internet,gdzie każdy może być kim chce, umawia się na randki i uprowadza.Porwano sześć dziewcząt, tylko jednej z nich udało się uciec.
Wyścig...

rumiko | 2015-06-13
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 20 maja 2015

Jeszcze gorsza od poprzedniej. Nie pojmuję, jak ktokolwiek może uznać takie coś za znakomite. Absolutne pomieszanie z poplątaniem, trudno się zorientować, kto, gdzie, z kim, komu i dlaczego. Już w połowie ciężko mi było się zorientować w akcji.

NIENACZYTaNA | 2014-12-04

nie da się tego czytać. ludzie, 7,2 ? za co ?

Henioo | 2015-09-09
Przeczytana: 08 września 2015

Tak naprawdę, jeśli chodzi o konstrukcję książki, niewiele ona różni się od poprzednich części tej swoistej trylogii.
Dałem jednak niższą ocenę z uwagi na moje subiektywne odczucia, I część czytało mi się po prostu lepiej, a III część jest bezpośrednią kontynuacją II części.

Natasha Natblue | 2013-05-30
Przeczytana: 29 maja 2013

Kiedy ostatnio wybierałam się do biblioteki, nie miałam kompletnie jakiekolwiek koncepcji jaką książkę wypożyczyć tym razem. Postanowiłam więc zadziałać spontanicznie i wybrać jakąś lekturę już na miejscu. W moje ręce momentalnie wpadło dzieło nieznanej mi wówczas autorki Karen Rose pod tytułem „Zabij dla mnie”. Obiecujący opis z tyłu okładki oraz intrygujący tytuł sprawił, że podjęłam natychmiastową decyzję o konieczności przeczytania właśnie tej, a nie innej pozycji. Czy to był słuszny wybór?

Sięgając po „Zabij dla mnie” spodziewałam się morderstw, przemocy, zbrodni trwożących krew w żyłach. Natomiast za nic świecie nie pomyślałabym, że Karen Rose w swoim dziele poruszy temat, który niezwykle mnie interesuje, a mianowicie sprawę handlu ludźmi czy jak kto woli handlem żywym towarem. Właśnie to głównie sprawiło, że od pierwszej strony książka niezwykle mnie zaciekawiła i bez reszty zaabsorbowała. Podążanie wraz z całą policją, detektywami, agentami i innymi ludźmi za...

Karo | 2012-04-12
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam

Ja oczywiście bardzo lubię tę książka, jak i całą serię. Nie mogłam się jej doczekać, bo to właśnie w tej części poznajemy Susannah Vartanian, która od początku była dla mnie bardzo interesującą postacią. Dlaczego.? Pewnie dlatego, że nic o niej nie było wiadomo, a była istotną postacią. Jeśli chodzi o główny wątek, czyli cała sprawę to dla mnie naorawdę bardzo ciekawa. Nie domyśliłabym się tego jak to się skończyło. Co mi się jeszcze podobało.? "Krzycz dla mnie" skończyło się na 5 lutego, a "Zabij dla mnie" zaczyna się od 2 lutego. Pokazane są wydarzenia, które miały miejsce od 2 do 5 lutego, a niektóre wydarzenia z "Krzycz dla mnie" są tu pokazane z innej perspektywy. Morderstwa są w tych książkach stałym tematem, ale bardzo podobało mi się to, że tak naprawdę były tylko otoczką dla całkiem innej historii, innego rodzaju bestialstwa... Pomysł i wykonanie całej serii jak dla mnie rewelacja.;)

Magda Królik | 2013-02-02
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Jedna z moich ulubionych autorek thrillerów!!! Zakochałam się w tej serii, co prawda przeoczyłam pierwszą część lecz ani trochę nie przeszkadzało to w zrozumieniu kolejnych :) Od początku do końca trzyma w napięciu, wątki miłosne super :) z pełną odpowiedzialnością mogę polecić!

Patrycja | 2011-06-02

Mega. Wciąga, straszy i nie daje spać ;D polecam .

Patricia | 2014-09-18