W ogniu uczuć

Okładka książki W ogniu uczuć Nalini Singh
Okładka książki W ogniu uczuć
Nalini Singh Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Psi i Zmiennokształtni (tom 2) fantasy, science fiction
Psi i Zmiennokształtni (tom 2)
Visions of Heat
Prószyński i S-ka
2012-03-13
2012-03-13
2007-03-06
Ewa Siarkiewicz
literatura nowozelandzka

Ta część podobała mi się bardziej niż poprzednia😁. Yaughn jest zmiennokształtnym, trochę zgorzkniały, wycofany wręcz dziki poprzez to, co spotkało go w przeszłości. A Faith j-Psi ciekawa, deliktna, przez całe życie samotna, odizolowana od ludzi. Lubie takie połączenia. Polecam❤️

Niestety książka gorsza niż poprzedni tom w tym dużo jest o sieci Psi i trochę według mnie żel opisane.
Pomysł dobry ale za duże przeskoki myślowe i trochę chaotyczne.
W tej części poznajemy Faith NightStar J-Psi czyli Jasnowidzącą i bliżej poznajemy zmiennokształtnego Vaughn D’Angelo.

Pomysł dobry ale za duże przeskoki myślowe i trochę chaotyczne.

Druga część serii nie porwała mnie tak jak pierwsza. Klimat niby ten sam ale gdzieś opadły emocje. W pierwszej części dużo bardziej czułam przemianę Sachy, jej wewnętrzną walkę, rodzącą się namiętność i siłę jej charakteru. U Faith wszystko działo się dla mnie za szybko.
Ogromny plus dla autorki za opisy scen seksu. Pełne smaku i pozostawiające coś naszej wyobraźni. Nie było w nich wulgarności, tak ostatnio popularnej. Za to plus, za mniejsze emocje minus. Nie mniej książkę polecam.

Pierwszy tom był zaskakujący, bo cała historia PSI i zmiennokształtnych była bardzo pochłaniająca. Drugi tom, w którym już trochę było wiadomo jeśli chodzi o sieć, zmiennych i Radę PSI, przyciągał przede wszystkim jasnowidzącymi i samym Vaughnem.
Nalini umie bardzo dobrze żonglować erotyzmem. Podobnie jak Laurel K. Hamilton, wie kiedy zacząć, kiedy nie warto kontynuować, a kiedy zakończenie będzie najbardziej satysfakcjonujące dla czytelnika. Szukam kolejnych ;)

Serie jako całośc oceniam na 5 ale muszę nadmienić, że niektóre cześci są słabe. Problemem jest też czytanie oryginału i przekładu - wydawnictwo się nie popisało bo wersja angielska jest zdecydowanie lepsza. Tę częśc polecam jako jedną z najlepszych ( też te o Kalebie, o Laurenach i nowe o Strzałach).

Dawno temu czytałam pierwszą część i na trochę zapomniałam o dalszych częściach ale ostatnio mnie coś tchnęło i wypożyczyłam 2 i 3 część i nie żałuję. Chociaż druga część nie jest tak bardzo powiązana z pierwszą i można nawet zacząć od drugiej ale czytając pierwszą będziecie wiedzieli więcej o sieci PSI i jak działa społeczeństwo przedstawione w książce. Momenty erotyczne są bardzo fajnie wplecione i nie są obleśne jak w niektórych książkach. To nie tylko historia erotyczna ale także o miłości jedynej na całe życie, przyjaźni i walce z ograniczającą władzą.

Nie było to tak samo świetne jak część 1, ale i tak miałam niskie oczekiwania przestraszona, że seria posiadająca tyle części może bardzo szybko zgubić swój dobry tor. W dodatku schematyczność zawsze bardzo szybko mnie nużyła i zwykłam po latach stronić od niej jak najbardziej mogłam (bo od tylnej okładki już wiesz kto z kim, czym jest, jeden Psi od drugiego myślisz, że niewiele się różni, czy drugi raz walka z tymi samymi problemami będzie wciąż ciekawa? kolejny super umięśniony/potężny/niesamowicie seksowny/wielce zaborczy Ci się nie znudzi?).

Sasha zawsze będzie moją ulubienicą i byłam strasznie zaborcza o to, że ona była pierwszą, wyjątkowo - i już nagle nie jest? Powinna być najważniejsza i najsilniejsza - ale widzenie przyszłości? Jednak przy ponownym czytaniu byłam spokojniejsza i polubiłam znacznie kolejnych głównych bohaterów, kolejną parą i teraz znając już ich wiele wcale się nie dziwię, że się nie znudziłam. Nie wiem jak Nalini Singh to robi, ale pisze najlepsze paranormal romance, a jeśli tego właśnie szukasz to Psi i Zmiennokształtni są jak definicja gatunku.

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo uczucia mogą być silne. Niektórzy ludzie o emocjonalnej naturze, odczuwają je silniej od zwykłych ludzi, oczywiście na świecie jest jeszcze inny ich gatunek . Są to osoby, które serca zamieniają w zimny lód nie do skruszenia. Najlepiej ukazany kontrast pomiędzy odczuwaniem jakichkolwiek bodźców od zewnątrz jest ukazany właśnie w tej książce. Dorosła już Faith nie czuje nic, została wychowana w bardzo szanowanej rodzinie, która rządzi się swoimi prawami i to właśnie ona ustala reguły gry. Dziewczyna jest przetrzymywana wbrew sobie w luksusowym , aczkolwiek pustym i zimnym domu. Nie dość, że jest obserwowana przez strażników kręcących się wokoło, to jeszcze codziennie jest pod nadzorem kamer i czujników ruchu zamontowanych w różnych pomieszczeniach. Posiadana przez nią zdolność jest nie tylko rzadko spotykana, ale i przynosi dużo zysku dla klanu. Niestety są jeszcze inne klany, które składają się z ludzi, a niekiedy stworzeń. Mają swoje terytoria i starają się zaciekle ich bronić. Jednak tylko w pokoleniu i klanie Faith zasiada Rada, która decyduje na ogół o wszystkim, nawet o samych losach ludzi. Zadufani w sobie maniacy walki knują intrygi, które prędzej czy później wpędzają kogoś do grobu. Cały ten okrutny i kłamliwy świat jest postrzegany przez bohaterkę, tak jak sobie wyczytała w książkach. Trudno się dziwić, sama zamknięta w domu, w czterech ścianach na dodatek za murami metrowego muru. Jednak pewne wydarzenie, a może raczej pewna osoba sprawi, że dziewczyna niedługo porzuci świat samotności i sprawi, że w Faith zagoszczą nieznane jej dotąd uczucia, których nigdy nie czuła.
Według mnie książka przyjemna w czytaniu. Kartki płyną niczym woda, a poczucie czasu szybko mija. Różnorakie uczucia bądź zachowania bohaterów sprawiają, ze czytelnik jest w świecie magii i jednocześnie niedorzeczności. Jednak dominującym uczuciem w powieści jest pożądanie, które później przechodzi w głęboką miłość i zaborczość nie do ruszenia.
Książka napisana z pasją, ale i w pewnym sensie jest podobna do książek, które napisane zostały na podstawie wilkołaków i jeżeli by się uprzeć - wampirów. Historia nie tylko wprawia w dobry nastrój, ale i czegoś uczy. Dotąd postrzegałam zimnych i bez emocjonalnych ludzi za zimne i nieokrzesane zwierzęta, lecz po przeczytaniu tak cudownej historii dwojga tak podobnych, a równocześnie różnych ludzi stwierdziłam, że powieść czegoś mnie nauczyła. Dlatego drogi czytelniku myślę, że i Ciebie czegoś nauczy.
Ocena:9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Drug część porywającej historii o zmiennokształtnych i psi. Z chęcią przeczytam kolejną część tej serii.

Polecam. Przeczytałam w jedną noc. Bardzo dobrze się czyta. Dobra fabuła, fajne postaci, ciekawy świat. Dobrze napisana, nie ma irytyjących przeciągnięć, akcja wartka.