Śmiertelna fantazja

Okładka książki Śmiertelna fantazja J.D. Robb
Okładka książki Śmiertelna fantazja
J.D. Robb Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 30) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 30)
Fantasy in Death
Prószyński i S-ka
2011-01-20
2011-01-20
Bogumiła Nawrot
literatura amerykańska

Momentami dosyć nudna książka, chociaż fabuła na duży plus.

Momentami dosyć nudna książka, chociaż fabuła na duży plus.

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Nie daj się zabić fikcji.

Nie daj się zabić fikcji.

Kolejna powieść w świecie trochę fantasy...Porucznik Eve Dallas tym razem ma nie lada problem do rozwiązania. Miejsce zbrodni - pokój holograficzny, jedna ofiara i absolutnie żadnych oznak, że od momentu jak ofiara sama zamknęła się w pokoju do gier, ktoś obcy tam się dostał. Bart Minnock, założyciel firmy produkującej gry komputerowe zmarł podczas testu swojego najnowszego dzieła - Fantastical, które miało podbić rynek. Policja ma więcej pytań niż odpowiedzi i nic nie wskazuje, na to, że śledztwo uda się szybko doprowadzić do końca. Pani Porucznik angażuje do sprawy swojego męża, ma nadzieje, że uda się uzyskać istotne informacje w momencie jak pozna grę,w którą przed śmiercią grała ofiara. Śledztwo wskazuje na to, że to ktoś z najbliższych znajomych Barta, osoba biegle poruszająca się w świecie gier stoi za morderstwem właściciela U-Play.
Trójka przyjaciół ofiary, nie może pogodzić się ze śmiercią swojego lidera, tym bardziej, że są cały czas pod lupą policji, która co jakiś czas zaznacza, że są głównymi podejrzanymi w tej sprawie. Kulminacja wszelkich wydarzeń następuje w dniu pogrzebu Barta. Rewizja mieszkań, niektóre osoby wyprowadza z równowagi, a ukojenie skołatanych nerwów podczas gry w Fantastical, może okazać się zgubne dla kolejnej osoby.
Polecam tę książkę :D

"Fantastical" gra na hologramach - stała się główną przyczyną morderstwa... Kto? Ale jak, skoro nikt nie wchodził do mieszkania ofiary?
Nora po raz kolejny wciągnęła mnie w swój wspaniały świat techniki, ponownie nie mogłam się oderwać od jej śledztwa prowadzonego z pełnym napięciem ;)

"Eve nie wiedziała, czy Bella naprawdę jest najpiękniejsza ze wszystkich dziewczynek, bo nie miała zbytniego rozeznania, jeśli chodzi o małe dzieci.Ale mała rzeczywiście była niezwykle ładna, szczególnie kiedy nie zwracało się uwagi na to że się ślini" <3

Uwielbiam tę serię, a tu takie rozczarowanie. Doczytałam z wysiłkiem; najsłabsza pozycja cyklu.

ehh ciężko mi sie tą książe czytało, była ciekawa choć nudna, za dużo opisów które były zbyteczne w tej książce, ogólnie fajna jak każda ale mogłoby być lepiej

"- Przypuszczam, że nie masz dwóch mieczy, którymi nie można zabić" (Prószyński i S-ka)

Jak zwykle nie mam nic złego do powiedzenia o serii 'In Death'. Niesamowita akcja, wartka i zaskakująca. Nie mam pojęcia skąd Nora bierze takie pomysły, ale mam nadzieję, że nigdy się jej nie skończą.

• Nora Roberts
  • Kryminały