Śmiertelna fantazja

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 30)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Fantasy in Death
literatura amerykańska
Pistacia

Życie na granicy dwóch światów, realnego i wirtualnego, może być niebezpieczne… Ale śmierć jest prawdziwa tylko w jednym z nich. Porucznik Eve Dallas szuka przyczyn i sprawcy kolejnej zbrodni. Jak tym razem poradzi sobie ze śledztwem i mylącymi poszlakami? Bart Minnock, założyciel U-Play, prężnej firmy produkującej gry komputerowe, nie może się wprost doczekać, kiedy sam przetestuje najnowszy...

Bart Minnock, założyciel U-Play, prężnej firmy produkującej gry komputerowe, nie może się wprost doczekać, kiedy sam przetestuje najnowszy projekt, Fantastical, przy którym prace prowadzone są w największej tajemnicy. Następnego ranka zostaje znaleziony w zamkniętym na klucz pomieszczeniu, w kałuży krwi, z uciętą głową. To najbardziej zagadkowa sprawa, z jaką zetknęła się porucznik Eve Dallas. Przyjaciółka ofiary sprawia wrażenie szczerze pogrążonej w żalu, a jego ekscentryczni, nieprzeciętnie zdolni wspólnicy z U-Play są nie mniej od niej wstrząśnięci śmiercią swojego przyjaciela. Wydaje się, że nikt źle nie życzył pełnemu entuzjazmu i werwy milionerowi. Naturalnie cudzy sukces może budzić zawiść, a wśród producentów gier, jak w każdej branży, panuje ostra rywalizacja. Chwyty poniżej pasa nie są czymś niespotykanym, o czym doskonale wie Roarke, mąż Eve i jeden z konkurentów U-Play. Ale Minnock nie był naiwny i umiał się bronić zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Eve wraz ze swoimi współpracownikami odkryją, że to, co zmyślone, ma nieodparty urok, a za porażkę płaci się życiem.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: proszynski.pl

książek: 2085
rumiko | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

lili | 2015-10-12

Nie daj się zabić fikcji.

Ageszi | 2015-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2015

Kolejna powieść w świecie trochę fantasy...Porucznik Eve Dallas tym razem ma nie lada problem do rozwiązania. Miejsce zbrodni - pokój holograficzny, jedna ofiara i absolutnie żadnych oznak, że od momentu jak ofiara sama zamknęła się w pokoju do gier, ktoś obcy tam się dostał. Bart Minnock, założyciel firmy produkującej gry komputerowe zmarł podczas testu swojego najnowszego dzieła - Fantastical, które miało podbić rynek. Policja ma więcej pytań niż odpowiedzi i nic nie wskazuje, na to, że śledztwo uda się szybko doprowadzić do końca. Pani Porucznik angażuje do sprawy swojego męża, ma nadzieje, że uda się uzyskać istotne informacje w momencie jak pozna grę,w którą przed śmiercią grała ofiara. Śledztwo wskazuje na to, że to ktoś z najbliższych znajomych Barta, osoba biegle poruszająca się w świecie gier stoi za morderstwem właściciela U-Play.
Trójka przyjaciół ofiary, nie może pogodzić się ze śmiercią swojego lidera, tym bardziej, że są cały czas pod lupą policji, która co jakiś...

Nieznajoma | 2015-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2015

"Fantastical" gra na hologramach - stała się główną przyczyną morderstwa... Kto? Ale jak, skoro nikt nie wchodził do mieszkania ofiary?
Nora po raz kolejny wciągnęła mnie w swój wspaniały świat techniki, ponownie nie mogłam się oderwać od jej śledztwa prowadzonego z pełnym napięciem ;)

"Eve nie wiedziała, czy Bella naprawdę jest najpiękniejsza ze wszystkich dziewczynek, bo nie miała zbytniego rozeznania, jeśli chodzi o małe dzieci.Ale mała rzeczywiście była niezwykle ładna, szczególnie kiedy nie zwracało się uwagi na to że się ślini" <3

Basia Siedlecka | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Uwielbiam tę serię, a tu takie rozczarowanie. Doczytałam z wysiłkiem; najsłabsza pozycja cyklu.

beatka18 | 2014-03-02

ehh ciężko mi sie tą książe czytało, była ciekawa choć nudna, za dużo opisów które były zbyteczne w tej książce, ogólnie fajna jak każda ale mogłoby być lepiej

Evi91 | 2012-11-14
Przeczytana: 27 maja 2012

"- Przypuszczam, że nie masz dwóch mieczy, którymi nie można zabić" (Prószyński i S-ka)

Nula | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Jak zwykle nie mam nic złego do powiedzenia o serii 'In Death'. Niesamowita akcja, wartka i zaskakująca. Nie mam pojęcia skąd Nora bierze takie pomysły, ale mam nadzieję, że nigdy się jej nie skończą.

figlarna24 | 2012-03-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 23 marca 2012

„Śmiertelna fantazja” to książka autorstwa amerykańskiej autorki Nory Roberts, która kryminały piszę pod pseudonimem J.D. Robb. Powiem ,że jest to moja kolejna książka tejże autorki z serii”In death”.Do zakupu książki zachęciła mnie szata graficzna okładki , tytuł oraz opis zapowiedź wydawcy. Od pierwszej książki od razu stałam się wielbicielką Nory Roberts w każdym wydaniu, czy to kryminał , romans itp. Aczkolwiek najbardziej do gustu przypadły mi sprawy kryminalne detektyw Eve Dallas. Ale może krótko o fabule„Śmiertelnej fantazji”
Tematem książki oczywiście jest zbrodnia, która ma wyjaśnić detektyw nowojorskie policji Eve Dallas. Akcja toczy się w przyszłości, gdzie człowiek obcują z zaawansowaną techniką, chociażby ma do czynienia z androidami, hologramami, powietrznymi samochodami, a nawet z robotami do gotowania potraw.
Pani detektyw ma za zadanie zbadać okoliczności śmierci młodego, uzdolnionego twórcy gier komputerowych, oraz odnalezienia sprawcy tego...