Śmiertelna fantazja

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 30)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Fantasy in Death
literatura amerykańska
Pistacia

Życie na granicy dwóch światów, realnego i wirtualnego, może być niebezpieczne… Ale śmierć jest prawdziwa tylko w jednym z nich. Porucznik Eve Dallas szuka przyczyn i sprawcy kolejnej zbrodni. Jak tym razem poradzi sobie ze śledztwem i mylącymi poszlakami? Bart Minnock, założyciel U-Play, prężnej firmy produkującej gry komputerowe, nie może się wprost doczekać, kiedy sam przetestuje najnowszy...

Bart Minnock, założyciel U-Play, prężnej firmy produkującej gry komputerowe, nie może się wprost doczekać, kiedy sam przetestuje najnowszy projekt, Fantastical, przy którym prace prowadzone są w największej tajemnicy. Następnego ranka zostaje znaleziony w zamkniętym na klucz pomieszczeniu, w kałuży krwi, z uciętą głową. To najbardziej zagadkowa sprawa, z jaką zetknęła się porucznik Eve Dallas. Przyjaciółka ofiary sprawia wrażenie szczerze pogrążonej w żalu, a jego ekscentryczni, nieprzeciętnie zdolni wspólnicy z U-Play są nie mniej od niej wstrząśnięci śmiercią swojego przyjaciela. Wydaje się, że nikt źle nie życzył pełnemu entuzjazmu i werwy milionerowi. Naturalnie cudzy sukces może budzić zawiść, a wśród producentów gier, jak w każdej branży, panuje ostra rywalizacja. Chwyty poniżej pasa nie są czymś niespotykanym, o czym doskonale wie Roarke, mąż Eve i jeden z konkurentów U-Play. Ale Minnock nie był naiwny i umiał się bronić zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Eve wraz ze swoimi współpracownikami odkryją, że to, co zmyślone, ma nieodparty urok, a za porażkę płaci się życiem.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: proszynski.pl

Monicha | 2015-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2015

"Fantastical" gra na hologramach - stała się główną przyczyną morderstwa... Kto? Ale jak, skoro nikt nie wchodził do mieszkania ofiary?
Nora po raz kolejny wciągnęła mnie w swój wspaniały świat techniki, ponownie nie mogłam się oderwać od jej śledztwa prowadzonego z pełnym napięciem ;)

"Eve nie wiedziała, czy Bella naprawdę jest najpiękniejsza ze wszystkich dziewczynek, bo nie miała zbytniego rozeznania, jeśli chodzi o małe dzieci.Ale mała rzeczywiście była niezwykle ładna, szczególnie kiedy nie zwracało się uwagi na to że się ślini" <3

beatka18 | 2014-03-02

ehh ciężko mi sie tą książe czytało, była ciekawa choć nudna, za dużo opisów które były zbyteczne w tej książce, ogólnie fajna jak każda ale mogłoby być lepiej

anek7 | 2011-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2011

Nora Roberts to uznana autorka romansów z których większość w bardzo krótkim czasie uzyskuje status bestselleru a wiele zostało zekranizowanych co jeszcze bardziej wpłynęło na popularność pisarki. Tak się jakoś złożyło, że nie czytałam zbyt wielu książek Nory Roberts jedna te które wpadły mi w ręce urzekły mnie pomysłowością, stylem i niebanalnymi bohaterami. Szczególnie podobają mi się te jej powieści w których rzeczywistość miesza się z magią i fantastyką.

Bardzo się jednak zdziwiłam, kiedy dowiedziałam się, że Nora Roberts pod pseudonimem J.D. Robb stworzyła cykl kryminałów których główną bohaterką jest żyjąca w drugiej połowie XXI wieku porucznik Eve Dallas, oficer w wydziale zabójstw nowojorskiej policji. Cykl "In Death" liczy na dzień dzisiejszy 31 tomów (tyle wydano w Polsce), ale autorka pewnie jeszcze nie raz wróci do swoich bohaterów.

Kilka tygodni temu na księgarskie półki trafiła najnowsza książka z tej serii pt. "Śmiertelna fantazja". Tematem, jak na kryminał...

książek: 2032
Basia Siedlecka | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Uwielbiam tę serię, a tu takie rozczarowanie. Doczytałam z wysiłkiem; najsłabsza pozycja cyklu.

Ageszi | 2015-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2015

Kolejna powieść w świecie trochę fantasy...Porucznik Eve Dallas tym razem ma nie lada problem do rozwiązania. Miejsce zbrodni - pokój holograficzny, jedna ofiara i absolutnie żadnych oznak, że od momentu jak ofiara sama zamknęła się w pokoju do gier, ktoś obcy tam się dostał. Bart Minnock, założyciel firmy produkującej gry komputerowe zmarł podczas testu swojego najnowszego dzieła - Fantastical, które miało podbić rynek. Policja ma więcej pytań niż odpowiedzi i nic nie wskazuje, na to, że śledztwo uda się szybko doprowadzić do końca. Pani Porucznik angażuje do sprawy swojego męża, ma nadzieje, że uda się uzyskać istotne informacje w momencie jak pozna grę,w którą przed śmiercią grała ofiara. Śledztwo wskazuje na to, że to ktoś z najbliższych znajomych Barta, osoba biegle poruszająca się w świecie gier stoi za morderstwem właściciela U-Play.
Trójka przyjaciół ofiary, nie może pogodzić się ze śmiercią swojego lidera, tym bardziej, że są cały czas pod lupą policji, która co jakiś...

rumiko | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

figlarna24 | 2012-03-23
Na półkach: Rok 2012, Przeczytane
Przeczytana: 23 marca 2012

„Śmiertelna fantazja” to książka autorstwa amerykańskiej autorki Nory Roberts, która kryminały piszę pod pseudonimem J.D. Robb. Powiem ,że jest to moja kolejna książka tejże autorki z serii”In death”.Do zakupu książki zachęciła mnie szata graficzna okładki , tytuł oraz opis zapowiedź wydawcy. Od pierwszej książki od razu stałam się wielbicielką Nory Roberts w każdym wydaniu, czy to kryminał , romans itp. Aczkolwiek najbardziej do gustu przypadły mi sprawy kryminalne detektyw Eve Dallas. Ale może krótko o fabule„Śmiertelnej fantazji”
Tematem książki oczywiście jest zbrodnia, która ma wyjaśnić detektyw nowojorskie policji Eve Dallas. Akcja toczy się w przyszłości, gdzie człowiek obcują z zaawansowaną techniką, chociażby ma do czynienia z androidami, hologramami, powietrznymi samochodami, a nawet z robotami do gotowania potraw.
Pani detektyw ma za zadanie zbadać okoliczności śmierci młodego, uzdolnionego twórcy gier komputerowych, oraz odnalezienia sprawcy tego...

Kasia | 2011-06-06
Przeczytana: 28 lutego 2011

Po książkę Nory Roberts piszącej pod pseudonimem J.D. ROBB chwyciłam pierwszy raz. Szczerze? Gdybym jej nie wygrała pewnie bym nie miała o niej pojęcia. Do wyboru miałam kilka tytułów, lecz padło na "Śmiertleną fantazję" ze względu na ciekawą zapowiedź wydawcy.

Bart to młody milioner, jeden z czterech właścicieli prężnie rozwijającej się firmy. Jest "złotym chłopcem" któremu nikt źle nie życzy. A jednak to jego znajduje porucznik Eve w apartamencie. Trójka przyjaciół z którymi Bart studiował, a z dwójkom z nich nawet znał się od urodzenia wydaje się wstrząśnięci i zaszokowani śmiercią Barta. Jednak Eva wydaje się nie wierzyć tej rozpaczy i spogląda na trójkę uważniej. Ten zabieg niestety odbiera wiele przyjemności czytelnikowi. Od samego początku mamy zawężone grono podejrzanych, a rozwiązanie zagadki wydaje się czaić za rogiem. Mało tego czytelnik ma wrażenie że sam odgadł już odpowiedź, mimo że porucznik jeszcze do tego daleko.

Są tu też wszechobecne elementy romansu, który...

Nula | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Jak zwykle nie mam nic złego do powiedzenia o serii 'In Death'. Niesamowita akcja, wartka i zaskakująca. Nie mam pojęcia skąd Nora bierze takie pomysły, ale mam nadzieję, że nigdy się jej nie skończą.

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)