Zaraza

Pestilence
83-7169-981-6
mcclure, choroba, plaga, zaraza
bela

Zagadkowe włamanie do kostnicy w angielskim szpitalu sprawia, że doktor James Saracen zaczyna interesować się okolicznościami śmierci pewnej pacjentki. Okazuje się, że kobieta zmarła na dżumę- chorobę, której przypadków nie notowano w Anglii od setek lat. Początkowo władze usiłują zbagatelizować te sprawę, wkrótce jednak pojawiają się następne ofiary. Zaraza ogarnia błyskawicznie całe miasto...

źródło opisu: okładka

Nortstar | 2018-05-24
Na półkach: Medyczne, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2018

Przeczytałam książkę jednym tchem mimo iż czytałam ja po raz drugi. Bardzo dobrze napisany thriller medyczny. Akcja toczy się wartko. Bohater główny sympatyczny - przynajmniej w moim odczuciu. Bohaterowie poboczni ciekawi i zróżnicowani. Puenta końcowa interesująca. Bardzo przyjemna lektura.

madziaila | 2016-05-23
Przeczytana: 21 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Głównym bohaterem jest lekarz pogotowia ratunkowego James Saracen. Ambicja i dociekliwość doktora nie zawsze mu się opłacają, bardzo łatwo pakuje się w kłopoty. Pewnego dnia przez przypadek nakrywa trójkę mężczyzn próbujących dostać się do kostnicy, co kończy się dla niego odzyskaniem przytomności na stole przeznaczonym do sekcji zwłok. Ten incydent skłania go do własnego śledztwa, w związku z czym staje się bardzo podejrzliwy w stosunku do swoich współpracowników. Kilka razy robi się naprawdę niebezpiecznie, ale w końcu udaje mu się odkryć przerażającą prawdę i rozpoczyna się walka na śmierć i życie o zatrzymanie błyskawicznie rozprzestrzeniającej się zarazy - dżumy, potocznie nazywaną czarną śmiercią.

Skąd choroba ni stąd, ni zowąd wzięła się w spokojnym miasteczku w Anglii? Co albo kto za tym stoi? Finał jest naprawdę zaskakujący, bo przecież najprościej było zrzucić winę na pierwszą ofiarę, która na pewno przywlokła wirus z Afryki.

Nie wiem jakim cudem w tak króciutkiej...

Dorota | 2017-11-17

Dobrze skrojony thriller medyczny z wartką akcją ,fajna lektura ,dobrze się czyta,autor jak zwykle nie zawiódł.

rob-sok | 2017-11-03
Flaming | 2017-07-07