Sublokatorka

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
SWF Seeks Same
Sublokatorka, John Lutz
Mateusz

Po wyrzuceniu Sama, który okazał się łajdakiem, Allie Jones rozpaczliwie poszukuje kogoś, z kim podzieli się kosztami wynajmu mieszkania na Manhattanie. Na ogłoszenie w gazecie zjawia się idealna, zdaniem Allie, kandydatka na sublokatorkę: Hedra Carlson. Wkrótce jednak nieśmiała i skromna Hedra zaczyna zazdrościć Allie wyglądu i stylu życia. I chce się do niej upodobnić. Za wszelką cenę...

źródło opisu: C&T, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie

denudatio_pulpae | 2016-05-16
Przeczytana: 01 września 2014

Bohaterka książki "Sublokatorka" przekonała się, jak łatwo jest stracić kontrolę nad swoim życiem - jak się okazało niepokojąco łatwo. Wystarczy wpaść w sieć z pozoru tylko dziwnych zdarzeń by za chwilę stracić wszystko.

Historia opisana w książce jest mało prawdopodobna, ale przecież nie niemożliwa. Sama przez okres studiów wynajmowałam mieszkanie z kilkoma koleżankami. Nieuniknione było, że każda z nas podpatrywała u innych ciuchy, kosmetyki, książki. Nie raz zdarzały się sytuacje, że miałyśmy jedną rzecz w kilku egzemplarzach. Na szczęście nie miałyśmy pomysłów, żeby próbować stać się kimś innym niż byłyśmy.

Kiedy jednak ktoś, na przykład nie do końca zrównoważony psychicznie, próbuje upodobnić się do innej osoby, może stać się to niebezpieczną obsesją. A kiedy udaje jej się być przez chwilę kimś innym, odkrywa, że można robić pewne rzeczy bez konsekwencji, przecież wina spadnie na kogoś innego...

Książka jest dobra, ale zawiodło mnie trochę zakończenie.

Hana | 2017-05-31
Na półkach: Przeczytane, Pozostałe
Przeczytana: 31 maja 2017

Motyw znany.I stary. Dziewczyna bierze sublokatorkę, bo nie stać jej na samodzielne wynajmowanie mieszkania. Sublokatorka jest dziwna, ale czy niebezpieczna? Chyba nie …. Stary dom z duszą. Wszystko trzeszczy. Zacina się. Drga. Sąsiedzi nie znają się i nic o sobie nie wiedzą. Hedra Carlson ((sublokatorka),Sam Rawson (ten zdrajca) i Alie Jones ( główna lokatorka) są bohaterami tej opowieści. Całość ,może być.

Demanroe | 2011-07-03
Przeczytana: 01 lipca 2011

Wciągająca opowieść o młodej dziewczynie, która boryka się z wieloma problemami.Kiedy próbuje ułożyć sobie jakoś życie za jej plecami jej sublokatorka układa sobie idealny plan.Nie zauważa nawet,kiedy zaczyna wyglądać tak samo jak ona.Dopiero makabryczna zbrodnia rzuca nowe światło na wydarzenia.

wierzbickaj | 2015-10-10
Przeczytana: 10 października 2015

trudno trochę ocenić książkę, jak zna się film, który jest doskonały. Nie mniej książka, która była podstawą filmu jest równie rewelacyjna :)

Morgana1976 | 2012-11-06

2004