Zaraza

1999-01-01
83-7169-981-6
Władysław Masiulanis
mcclure choroba plaga zaraza

“Zaraza” to powieść, najlepszego brytyjskiego twórcy thrillerów o tematyce medycznej - Kena McClure’a. W małym miasteczku Skelmore pojawia się pierwszy przypadek pacjenta z dżumą płucną. Przekazanie ogólnodostępnej informacji o przypadku dżumy, której w Anglii nie notowano od setek lat, wywołałoby panikę, zarówno wśród mieszkańców, jak i całego brytyjskiego społeczeństwa....

Jest to moja pierwsza książka tego autora którą przeczytałem. Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Wciągająca fabuła, dość realni bohaterowie. Chyba to początek dłuższej znajomości z panem McClure.

Przeczytałam książkę jednym tchem mimo iż czytałam ja po raz drugi. Bardzo dobrze napisany thriller medyczny. Akcja toczy się wartko. Bohater główny sympatyczny - przynajmniej w moim odczuciu. Bohaterowie poboczni ciekawi i zróżnicowani. Puenta końcowa interesująca. Bardzo przyjemna lektura.

Dobrze skrojony thriller medyczny z wartką akcją ,fajna lektura ,dobrze się czyta,autor jak zwykle nie zawiódł.

Głównym bohaterem jest lekarz pogotowia ratunkowego James Saracen. Ambicja i dociekliwość doktora nie zawsze mu się opłacają, bardzo łatwo pakuje się w kłopoty. Pewnego dnia przez przypadek nakrywa trójkę mężczyzn próbujących dostać się do kostnicy, co kończy się dla niego odzyskaniem przytomności na stole przeznaczonym do sekcji zwłok. Ten incydent skłania go do własnego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Thriller/sensacja/kryminał