Pościg na oceanie

8370820360
Jan Zakrzewski, Ewa Krasnodębska
scott katastrofa zemsta

Okładka książki Nożownik Clive Cussler, Justin Scott
Nożownik Clive Cussler, Just...
Okładka książki Gangster Clive Cussler, Justin Scott
Gangster Clive Cussler, Just...
Okładka książki W świetle i w mroku. Opowiadania inspirowane malarstwem Edwarda Hoppera Megan Abbott, Jill D. Block, Lawrence Block, Robert Olen Butler, Lee Child, Nicholas Christopher, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Craig Ferguson, Stephen King, Joe R. Lansdale, Gail Levin, Warren Moore, Joyce Carol Oates, Kristine Kathryn Rusch, Jonathan Santlofer, Justin Scott
W świetle i w ... Megan Abbott, Jill ...
Okładka książki Snajper Clive Cussler, Justin Scott
Snajper Clive Cussler, Just...

Jakąż cudowną i niesamowitą kobietą musiała być doktor Karolina Harding!! Autor niewiele poświęca jej miejsca zapoznając nas z nią dość oszczędnie tylko na kilkunastu pierwszych stronach. Karolina płynie razem z mężem Piotrem, również lekarzem, małym jachtem z Ameryki do Europy. Na oceanie małżonkowie oddają się rozkoszy żeglowania i nie tylko….Widać wielkie uczucie, przywiązanie, wspólną pasję zawodową i miłość do żagli.

I w czasie tej nieziemsko przyjemnej wakacyjnej podróży drogę przecina im największy na świecie kolos – tankowiec „Lewiatan”, zdolny przewozić milion ton ropy w jednym ładunku. Karolina ginie, a jej mąż, cudem ocalały z katastrofy, ląduje w szpitalu w Kornwalii. Odtąd celem jego życia będzie zemsta. Niepohamowana, szaleńcza. Zatopić Lewiatana, pozbawić pewności siebie jego kapitana.. Obsesja każe mu z narażeniem życia zdobyć odpowiednią broń, zakupić używany jacht i własnoręcznie go zreperować, polować na tankowca wokół wybrzeży Afryki, walczyć z morskimi wężami i ze zwykłymi ludzkimi słabościami…

Ten tytułowy pościg zajmuje najwięcej miejsca w książce. Momentami bywa dramatycznie, jednakowoż przez większość fabuły dosyć monotonnie i nużąco. Powieść lepiej czytać mając pojęcie o aspektach technicznych statków i o sztuce żeglowania. Nafaszerowana jest fachowymi nazwami do granic możliwości, a dla mnie to w zasadzie czarna magia i powód do utraty zainteresowania. Wytrwałam jednak, bo interesowało mnie, czy po dwukrotnej niemal utracie życia, zemście stanie się zadość. Tak, Piotr Harding, wbrew wszystkiemu, doprowadził sprawę do końca, chociaż wyryła ona na jego ciele i na psychice trwałe ślady.

Zachodziłam w głowę skąd w człowieku może być tyle determinacji, tyle samozaparcia, tyle mocy. Miłość to chyba jednak największy motor napędowy…

Pasjonatom morza i żeglugi polecam.

Jestem raczej rozczarowany tą książką, fabuła ciekawa ale treść to już nie bardzo. Książka praktycznie nie wciąga, są momenty w których trzeba się zmusić aby czytać dalej, gdyż akcja ciągnie się niemiłosiernie.
Koniec bardzo słaby. Ogólnie czytając książkę ma się wrażenie, że autor napisał ją tylko dla zarobku.

Dużo, żeglarskiego slangu. Kiepsko (niepotrzebnie) przetłumaczone imiona bohaterów powodują, że przez 1/2 książki nie moge się otrząsnać z wrażenia że Piotr i Karolina są polakami. Banalne zakończenie.

A tak poza tym to ostro wciąga :-)

A tak poza tym to ostro wciąga :-)

• Cyfrowe
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Marynistyka
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt

Dodaj cytat z książki Pościg na oceanie