Przemytnik

Clive CusslerJustin Scott Wydawnictwo: Amber Cykl: Isaac Bell (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
The Bootlegger
Maciej Pintara, Dariusz Ćwiklak
Cussler Bell

Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
6,8
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd Morrison
7,4
Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Nożownik Clive Cussler, Justin Scott
7,0
Nożownik Clive Cussler, Just...
Okładka książki Gangster Clive Cussler, Justin Scott
6,2
Gangster Clive Cussler, Just...
Okładka książki Pirat Robin Burcell, Clive Cussler
7,0
Pirat Robin Burcell, Cliv...
Okładka książki Projekt „Nighthawk” Graham Brown, Clive Cussler
6,7
Projekt „Night... Graham Brown, Clive...

Zgrabna przygodowa opowieść o czasach prohibicji , walce komunizmu z kapitalizmem . Dobra na plażę w czasie urlopu . Wartka akcja , dobre dialogi.

Na półkach: , , , , , , , ,

akcja,niebezpieczeństwo i interesujący bohater. super sie czyta.

Kolejna odsłona przygód dzielnego detektywa Isaaca Bella nie była aż tak wciągająca, jak poprzednie. Czegoś mi zabrakło.
Temat wydawałoby się bardzo ciekawy – okres prohibicji i brutalne walki gangów o wpływy z przemytu alkoholu. Sceneria iście z Al Capone i wszystko byłoby OK, gdyby nie próba przeniesienia rosyjskiej rewolucji na teren USA. Jakoś nie potrafię sobie...

Moja faktyczna ocena tej książki to 7,6/10. Książki Cliva Cusslera o Isaacu Bellu zawsze były bardzo dobrze napisane i tak jest w tym przypadku. Dziś kilka słów o książce pod tytułem "Przemytnik".

Do Stanów Zjednoczonych przenika agent Kominternu, czyli sowiecki szpieg. Którego celem jest sianie zamętu i rozpalenie duch rewolucji na obcej ziemi. Na wodach wokół USA...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ucieszyłam się gdy zobaczyłam książkę Cliva Cusslera, którą jeszcze nie czytałam. Uwielbiam jego powieści, swego czasu zaczytywałam się przygodami Dirka Pitta. Samego pisarza lubię nie tylko za jego twórczość literacką ale również za inne osiągnięcia.
Cussler założył Narodową Agencję Badań Podwodnych i Morskich (NUMA
- National Underwater and Marine Agency). Jest to...

Kolejna przygodówka lecz trochę pokręcona z natłoku różnych sytuacji. Daje radę Bardzo przyjemnie się czytało, jak każda . Polecam

Na początku chaos. Mnóstwo wątków, które są często przerywane. I tu niewprawiony czytelnik przygód detektywów z NY może się zniechęcić ale im bliżej końca tym bardziej wątki tak bardzo porozrzucane zazębiają się i przynoszą rozwiązanie. Nie jest to może wyżyna VANDOROWCÓW ale mimo wszystko polecam.

Pomysł ciekawy, interesujący setting. Pierwsza połowa lat 20-tych w USA. Kwitnie prohibicja i przemyt. Jednak zbytni chaos narracyjny powoduje, że czyta się tą książkę naprawdę słabo. Cały czas przeskakujemy pomiędzy wątkami, na żadnym nie można się skupić i z uwagą śledzić przez dłuższy czas. Poza tym postać Isaaca Bella jest, moim zdaniem, jeszcze bardziej przerysowana,...

To pierwsza książka Cusslera jaką przeczytałem i sądzę że dzięki niej sięgnę po kolejne.

Część szósta była jakby prequelem całej serii, a siódma to skok o ponad 10 lat do przodu, w stosunku do akcji, jaka wydarzyła się w "Złodzieju".
Muszę przyznać, że już się pogubiłem, i nie ogarniam całej tej pokrętnej chronologii.

Tym razem lądujemy w 1921 roku. W Stanach obowiązuje prohibicja, a mafia alkoholowa rozpanoszyła się po całym kraju.
Agencja Van Dorna, ma pomóc...

Dyskusje

• Clive Cussler