Przemytnik

Okładka książki Przemytnik
Clive CusslerJustin Scott Wydawnictwo: Amber Cykl: Isaac Bell (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Maciej Pintara, Dariusz Ćwiklak
Cussler Bell

Okładka książki Królowa Celtów Clive Cussler, Dirk Cussler
Ocena 6,7
Królowa Celtów Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Ocena 7,5
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...

Okładka książki Oko Niebios Russell Blake, Clive Cussler
Ocena 6,6
Oko Niebios Russell Blake, Cliv...
Okładka książki Pirania Clive Cussler, Boyd Morrison
Ocena 7,2
Pirania Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Piąty kodeks Majów Clive Cussler, Thomas Perry
Ocena 6,5
Piąty kodeks M... Clive Cussler, Thom...
Okładka książki Punkt zero Graham Brown, Clive Cussler
Ocena 7,3
Punkt zero Graham Brown, Clive...

Swietna ksiazka przygodowa z natlokiem sytuacji i glownych bohaterow.Polecam !!!

Zgrabna przygodowa opowieść o czasach prohibicji , walce komunizmu z kapitalizmem . Dobra na plażę w czasie urlopu . Wartka akcja , dobre dialogi.

Na półkach: , , , , , , , ,

akcja,niebezpieczeństwo i interesujący bohater. super sie czyta.

akcja,niebezpieczeństwo i interesujący bohater. super sie czyta.

Kolejna odsłona przygód dzielnego detektywa Isaaca Bella nie była aż tak wciągająca, jak poprzednie. Czegoś mi zabrakło.
Temat wydawałoby się bardzo ciekawy – okres prohibicji i brutalne walki gangów o wpływy z przemytu alkoholu. Sceneria iście z Al Capone i wszystko byłoby OK, gdyby nie próba przeniesienia rosyjskiej rewolucji na teren USA. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić by sowiecki Komintern myślał o tym poważnie, choć niewątpliwie jakieś tam próby zapewne były…
Zastanawiam się też, czy nieprawdopodobna odwaga i brawura Isaaca Bela nie jest zbyt przerysowana. Wydaje się niewiarygodne, by cało wychodził z tych wszystkich strzelanin, wybuchów czy zamachów (nie licząc oczywiście siniaków i lekkich ran, na które nie zwraca uwagi). Po każdej takiej “przygodzie” dzielny Isaak znów jest gotów ścigać jeszcze groźniejszych zbirów..
Fani Cusslera i cyklu z Isaakiem Bellem z pewnością będą “Przemytnikiem” usatysfakcjonowani, mnie jednak powieść nie porwała, choć czytało się dobrze i szybko…

Moja faktyczna ocena tej książki to 7,6/10. Książki Cliva Cusslera o Isaacu Bellu zawsze były bardzo dobrze napisane i tak jest w tym przypadku. Dziś kilka słów o książce pod tytułem "Przemytnik".

Do Stanów Zjednoczonych przenika agent Kominternu, czyli sowiecki szpieg. Którego celem jest sianie zamętu i rozpalenie duch rewolucji na obcej ziemi. Na wodach wokół USA zaczynają znikać okręty które szmuglują nielegalny alkohol. Całą recenzję znajdziecie tutaj http://grafnertpl.blogspot.com/2019/01/cussler-clive-justin-scott-przemytnik.html. Pozdrawiam Krzysztof Grafnert.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ucieszyłam się gdy zobaczyłam książkę Cliva Cusslera, którą jeszcze nie czytałam. Uwielbiam jego powieści, swego czasu zaczytywałam się przygodami Dirka Pitta. Samego pisarza lubię nie tylko za jego twórczość literacką ale również za inne osiągnięcia.
Cussler założył Narodową Agencję Badań Podwodnych i Morskich (NUMA
- National Underwater and Marine Agency). Jest to agencja poświęcona badaniu morza i historii marynistyki. Cussler z załogą ekspertów morskich i wolontariuszy NUMA odkrył do tej pory ponad 60 znaczących historycznie wraków.
Po zweryfikowaniu odkryć NUMA zrzeka się praw do wraku na rzecz uniwersytetów, czy rządów państw na całym świecie.
A co do samej książki. Jest rok 1921, króluje prohibicja, kwitnie przemyt.
Joe Van Dorn, przyjaciel i szef Isaaca Bella w Agencji Detektywistycznej Van Dorna, zostaje ciężko ranny podczas pościgu za łodzią szmuglerów whisky. Bell poprzysięga, że wytropi sprawców, nie wie jednak, z kim się zmierzy. Kiedy świadek strzałów do Van Dorna zostaje brutalnie zamordowany, staje się jasne, że nie chodzi
o zwykłych przestępców. To egzekucja w stylu radzieckiej tajnej policji.
Isaac Bell, całkiem nowy bohater Cusslera. Przynajmniej dla mnie. Cieszę się, że nie trzeba ściśle trzymać się kolejności wydawanych powieści. „Przemytnik” rozczarował mnie. Wcześniejsze książki dosłownie połykałam. Tym razem mniej więcej w połowie zacięłam się. Główny bohater nie przemawia do mnie a cała historia jest jakaś dziwnie rozwałkowana. Są jakieś przeskoki nie wiadomo na co i po co. Niby jest wszystko co lubię – przestępstwo, dobrzy i źli bohaterowie, pościgi
i strzelanki. Ale mimo wszystko skończyłam czytać z wrażeniem, że cała historia nie trzymała się kupy. Szkoda, jestem naprawdę mocno rozczarowana.
Książkę określiłabym jako powieść sensacyjną, kryminał. Miało to być łatwe, lekkie i przyjemne ale okazało się, że trzeba skupić się by nie pogubić w historii. Książka chyba rzeczywiście dla wiernych fanów Cusslera.

Cussler założył Narodową Agencję Badań Podwodnych i Morskich (NUMA
- National Underwater and Marine Agency). Jest to...

Kolejna przygodówka lecz trochę pokręcona z natłoku różnych sytuacji. Daje radę Bardzo przyjemnie się czytało, jak każda . Polecam

Na początku chaos. Mnóstwo wątków, które są często przerywane. I tu niewprawiony czytelnik przygód detektywów z NY może się zniechęcić ale im bliżej końca tym bardziej wątki tak bardzo porozrzucane zazębiają się i przynoszą rozwiązanie. Nie jest to może wyżyna VANDOROWCÓW ale mimo wszystko polecam.

Pomysł ciekawy, interesujący setting. Pierwsza połowa lat 20-tych w USA. Kwitnie prohibicja i przemyt. Jednak zbytni chaos narracyjny powoduje, że czyta się tą książkę naprawdę słabo. Cały czas przeskakujemy pomiędzy wątkami, na żadnym nie można się skupić i z uwagą śledzić przez dłuższy czas. Poza tym postać Isaaca Bella jest, moim zdaniem, jeszcze bardziej przerysowana, sztuczna i tandetna niż Dirk Pitt.
Zagorzali fani raczej się rozczarują, cała reszta odpadnie po 30-40 stronach.

To pierwsza książka Cusslera jaką przeczytałem i sądzę że dzięki niej sięgnę po kolejne.

Dodaj cytat z książki Przemytnik