Ostatnia misja Old Doga

Wydawnictwo: Prima Press
Flight of the Old Dog
laser, wojsko, rakieta, bombowiec
Edyta

Potężny laser zainstalowany na Kamczatce może w ułamku sekundy zniszczyć dowolny cel nad powierzchnią ziemi... Ofiarą straszliwej broni pada wojskowa stacja kosmiczna, stanowiąca kluczowy element amerykańskiego systemu obrony przed międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi. Fiasko wysiłków dyplomatycznych zmusza Amerykanów do opracowania niezwykle śmiałego planu: jego podstawą jest eksperymentalny bombowiec B-52 "Old Dog",wysoce skomputeryzowany i wyposażony w broń rakietową najnowszej generacji.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

| 2015-04-19

Dziś z perspektywy czasu widzę, że to wcale nie jakaś gigantycznie światowego poziomu literatura, ale jak miałem naście lat i czytałem to leciałem bombowcem razem z bohaterami na Kamcztkę i ratowałem świat. Dobrze napisana książka, żywa i pełna fajnego, specjalistycznego słownictwa wojskowego, co bardziej ją urealnia.

Jan Szymański | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Powieść przepełniona mnóstwem szczegółów technicznych. Autor używa specjalistycznego slangu kompletnie niezrozumiałego dla czytelnika. Wszystkie odnośniki i tłumaczenie stosowanych nagminnie skrótów umieszczono na końcu książki. Raczej nie zaglądasz i w konekwencji odnosisz wrażenie obcowania z belkotem. Zakończenie powieści mocno przegięte. Całość napisana w mocno naciąganej historii o głupim Rusku i arcymądrym Amerykaninie.

crusnik01 | 2016-08-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane