KG 200 Bezimienny oddział Luftwaffe

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
KG 200 - the force with no face
wojna, anglia, niemcy, Luftwaffe
Bartek

...Wiemy, że Mersea rozbił się B-17. Wiemy, że był to ten sam bombowiec, który pięć miesięcy temu nie wrócił z akcji! Wiemy, że na jego pokładzie znajdowały się co najmniej trzy osoby. Przy zwłokach dwóch z nich odkryto sfabrykowane amerykańskie dokumenty. Wiemy, że człowiek podający się za pilota wyszedł cało z wypadku, wylegitymował się fałszywymi dokumentami przed naszą policją, po czym wyjechał - jak oświadczył - do Londynu i przepadł jak kamień w wodę. Nie wiemy natomiast, z jaką misją przyleciał ten bombowiec...

paweł | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fikcja literacka,ale w miarę ciekawa.
KG 200 to tajny oddział Luftwaffe,mający na celu przystosowanie zdobycznych bombowców (super fortec B17 i B24)do ataku na Londyn.

juryca | 2013-01-31
Przeczytana: 16 czerwca 1985

Tajemniczy oddział o kryptonimie KG 200 latający na przejętych samolotach aliantów.Co kryje w sobie operacja"Ulisses".Wartka akcja,super rozwinięty wątek sensacyjny,bardzo dobrze się czyta.

luka | 2013-12-13
Przeczytana: 24 listopada 2013

Zwaliła mnie na fotel i nie wstałem zanim nie skończyłem

kerio84 | 2014-11-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 14 listopada 2014

Moja stosunkowo niska ocena może wynikać z faktu, ze lotnictwo i wojna nie są dla mnie mocno interesującymi tematami. Niemniej dobrnęłam do końca, lekko zasmucona, że jest to jedynie fikcja literacka, o czym dowiedziałam się w trakcie czytania.

wolfik | 2015-01-10

Książkę czytałem dawno temu i z tego co pamiętam bardzo fajnie się czytało. Jak dla mnie tylko w końcówce zbyt wiele szczęśliwych zbiegów okoliczności.

GroszeQ | 2017-07-25

Spójna, wartka akcja, sensacja wojenna w dobrym wydaniu!

bartek | 2010-07-15

Po prostu fajna

Ergo_sum | 2016-02-13
Przeczytana: 1985 rok

Tajemnice 2 wojny światowej, ze szpiegami i lotnictwem. Moje ulubione elementy sensacji, w oparciu o historyczne źródła. Intrygujące i nie do końca wyjaśnione. Pokazuje inne oblicze dążenia do zwycięstwa za wszelką cenę i bezwzględny brud wojny. Jak dla mnie, antywojenna dobra lektura.

mahatma00 | 2016-03-14

Jednym słowem... świetna !!!

rad | 2018-06-24
Przeczytana: 19 stycznia 2006