Czas Nietoperza

Wydawnictwo: Czytelnik
6 (22 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
kryminał
kurzew

Ten incydent może zdarzyć się w każdej chwili: grupa międzynarodowych terrorystów porywa z tajnej bazy RFN głowicę atomową. Seria niefortunnych przypadków doprowadza do kryzysu polityczno-wojskowego na skalę światową... Powieść Strattona wprowadza czytelnika w tajniki wielkiej polityki międzynarodowej. Uczestniczymy w posiedzeniach sztabów wojskowych i wywiadowczych, słuchamy narad na Kremlu...

Powieść Strattona wprowadza czytelnika w tajniki wielkiej polityki międzynarodowej. Uczestniczymy w posiedzeniach sztabów wojskowych i wywiadowczych, słuchamy narad na Kremlu i w Białym Domu, oglądamy zapowiedź wojny kosmicznej, śledzimy konwój Bundeswehry, przewożący porwane głowice.

Wartka, pasjonująca akcja, znakomicie osadzona w realiach współczesności, drobiazgowe opisy mało znanych szczegółów współczesnej machiny militarnej, plastyczne i drapieżne sylwetki głównych protagonistów - wszystko to czyni z powieści nie tylko fascynującą lekturę, lecz również przejmujące ostrzeżenie.

Fikcja i drobiazgowe realia splatają się w niej tak ściśle, że czytelnik do ostatniej chwili nie jest pewien, czy ma do czynienia z literaturą faktu na pograniczu reportażu, czy też ze swoistą odmianą literatury kreacyjnej. Realia wojskowo-polityczne współczesnego świata są przez Strattona przedstawione w sposób bezwzględnie dokładny, natomiast prawdopodobieństwo opisywanych wydarzeń czytelnik musi ocenić sam.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1988

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl/

Roman Dłużniewski | 2016-12-02
Na półkach: Posiadam

Czego mogłem się spodziewać po Górnickim ? Niezłego stylu i namolnej choć nieco zakamuflowanej propagandy. W latach naszej smuty pióro pana Wiesława bardzo się przydawało towarzyszom generałom.

jalop | 2013-01-29
Na półkach: Sensacje/Kryminał
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Dawno nie czytałem tak rozlazłej książki. Co chwilę autor przenosił mnie w inne miejsce. Akcja rewelacyjna, naprawdę trudno powiedzieć, co wydarzy się na następnej stronie.
Ogromny zasób wiedzy autora widać na każdym kroku.
Gorąco polecam te 300 stron pisanych drobnym maczkiem.

A dalej będzie SPOJLER:
Nie rozumim jak można tak świetną książkę popsuć, tak dennym zakończeniem. Pierwsze co przyszło mi na myśl to, że ktoś wyrwał ostatnie kartki. Zakończenie = tragedia. Autor nie wyjaśnił do końca historii kanclerza Luttnera. Eh. Nie oczekiwałem takiego zakończenia.

zipi-79 | 2016-11-22
Meowth | 2016-03-20
Maras | 2016-03-06
Przeczytana: 1984 rok
jotwu | 2016-02-11
Na półkach: 52 książki (2016)
Przeczytana: 11 lutego 2016
Piotr | 2015-11-18