Snajper

Cykl: Isaac Bell (tom 8)
Wydawnictwo: Amber
Isaac Bell #8: The Assassin

Najbardziej wybuchowa przygoda Isaaca Bella: od pałaców Rockefellera po kaspijskie pola naftowe Rok 1905. Isaac Bell, detektyw Agencji Van Dorn, bada na zlecenie rządu monopolistyczne praktyki koncernu Standard Oil Johna D. Rockefellera. Nagle śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne: tajemniczy snajper zabija konkurentów Standard Oil. Strzela z nieprawdopodobnych odległości i precyzyjnie...

Rok 1905. Isaac Bell, detektyw Agencji Van Dorn, bada na zlecenie rządu monopolistyczne praktyki koncernu Standard Oil Johna D. Rockefellera. Nagle śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne: tajemniczy snajper zabija konkurentów Standard Oil. Strzela z nieprawdopodobnych odległości i precyzyjnie trafi a w cel. A następnym celem jest najlepszy świadek Bella...
Kim jest zabójca? Dla kogo zabija?
Bell rozpoczyna pościg za nieuchwytnym zbrodniarzem: od ogarniętych „naftową gorączką” terenów Kansas i Teksasu, przez Waszyngton i Nowy Jork, po wstrząsane wojną rosyjskie pola roponośne Baku, i z powrotem po Amerykę, gdzie dojdzie do ostatecznej, bezwzględnej konfrontacji. I niewyobrażalnie wybuchowego finału...

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Magnis | 2018-09-02
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Snajper to kolejna najnowsza książka Clive Cusslera, po którą sięgnąłem. Tym razem należąca do cyklu o detektywie Isaacu Bellu napisał we współpracy z Justinem Scottem. Poprzednie tomy wypadały różnie, ale zazwyczaj miały wszystko co powinny posiadać dobra powieść przygodowa. Sięgając po Snajpera chciałem dostać naładowana akcją opowieść i zwroty akcji jakich nie powstydził się nikt. Wciągającą historie i dobrze poprowadzone śledztwo jakie zazwyczaj prowadzi Isaac Bell. Dlatego jak tylko dowiedziałem się, że zostanie u nas wydana było kwestią czasu sięgnięcie po nią i przekonanie się co tym razem wymyślili autorzy.
Isaac Bell zostaje poproszony, aby zbadać monopolistyczne praktyki stosowane przez potentata branży ropy naftowej firmę Standard Oil i samego John D. Rockefellera. Jednak śledztwo nabiera tempa i staje się jasne jak może być groźne. Nieznany snajper zaczyna polować na osoby będące konkurencją Standard Oil. Wyruszając w niebezpieczną podróż Isaac Bell przemierzy wiele...

Marczewek | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

Dwie poprzednie pozycje zaburzyły chronologiczność akcji serii z Isaacem Bellem. Dostaliśmy pierwsze śledztwo ("Sabotaż") i "Przemytnika", czyli dziejącą się 10 lat po wydarzeniach ze "Złodzieja". Tym razem dostajemy historię, która rozgrywa się rok przed "Pościgiem", niedoścignioną i zdecydowanie najlepszą pozycją serii.

"Snajper" to jedna z najsłabszych części i niestety nie zanosi się na to żeby kolejne były lepsze. Książka jest tak niesamowicie przewidywalna, że nie sposób nie domyślić się całej intrygi już na początku książki.

Jeśli ktoś czytał ostatnie książki Colina Forbesa, to będzie wiedział o co chodzi.

Jest 1905 rok, a wszyscy pojawiają się wszędzie tak szybko, jakby po prostu się tam teleportowali. Wszystko wiedzą, jakby właśnie dostali sms, albo właśnie sprawdzili najnowsze wiadomości na laptopie.
Wielka szkoda że tak bardzo zniszczono potencjał tej dobrze zapowiadającej się serii.

zdzichs | 2018-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2018

Cussler w wysokiej formie, chyba pierwsza pozycja z cyklu "Issac Bell", którą przeczytałem z prawdziwą przyjemnością. Podróży pociągami tyle ile potrzeba, charaktery zarysowane z rozmachem, a intryga zaskakująco sensowna. Słowem: wszystko na miejscu, przygoda i sensacja - tak się to powinno robić :)

Tomasz Kamiński | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018