poczet, papież, papieże, kowalski
historia
Michał

Autor w zwięzły sposób przedstawia historię papiestwa i Państwa Kościelnego, zachęcając tym samym Czytelnika do zgłębienia wiedzy w tym zakresie i zapoznaniem się z kolejnymi pozycjami o tej tematyce. Tłumaczy także kilka istotnych zagadnień związanych z następcami św. Piotra.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: http://archiwumallegro.pl/poczet_papiezy_jan_wieru...»

Michał | 2011-02-11
Przeczytana: kwiecień 2005

Moim zdaniem jest to obowiązkowa pozycja dla każdej osoby, która interesuje się historią papiestwa i Państwa Kościelnego. W zasadzie jest to pozycja wyjściowa do każdego innego tytułu o tej tematyce, gdyż dosyć zwięźle przedstawia historię każdego z papieży, dając tym samym pretekst do zgłębienia tej wiedzy w innych, dokładniejszych i obszerniejszych opracowaniach.
Sięgnąłem do tej książki zaraz po śmierci Jana Pawła II - wydarzenia związane z Jego śmiercią wywołały u mnie m.in. zainteresowanie papiestwem, więc książka ta była świetnym wprowadzeniem w te zagadnienia. Poza tym ma inny atut - przy każdej okazji, gdy potrzeba znaleźć jakiś szczegół odnośnie któregoś następcy św. Piotra, jest to najlepsze źródło.

kakalowyszatan | 2016-08-03
Na półkach: 2016, Przeczytane