Polska i świat w XX wieku

Wydawnictwo: Editions Spotkania
8385195149
historia Polski
historia
corrum

Książka ta będąca podręcznikowym zarysem dziejów Polski i świata kończy się w 1989 roku. Mimo bardzo jeszcze krótkiej perspektywy historycznej nie ulega wątpliwości, że rok ten stanowić będzie cezurę w periodyzacji dziejów Polski, kończąc kolejny etap w historii narodu polskiego, a także innych narodów, żyjących w tym samym rejonie świata.

źródło opisu: Od autora

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

kuppilajnen | 2015-11-04

Podstawa dla wszystkich tych, którzy w szkole delikatnie ignorowali temat historii, a chcą zrozumieć podwaliny polityczno-gospodarcze współczesnej Europy(jeśli chodzi o świat, tylko absolutne podstawy z ukierunkowaniem na USA).
Autor jest mocno subiektywny (co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że jeszcze 4 lata wcześniej mógłby zapomnieć o możliwości wydania tej pozycji), jednak w ostatnim rozdziale emocje biorą górę i osąd może być względnie niewłaściwy biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy - tj. ok 25 lat po wydaniu.

e2tomw | 2016-10-12
jeremiash | 2016-10-05