Dzieje Polski nowożytnej

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historyczna

Książka jest nie tylko ważnym dokumentem myśli historiograficznej, ale także wciąż niezastąpioną syntezą epoki staropolskiej.

Grzegorz | 2011-07-16
Na półkach: historia, Przeczytane, Mam
Przeczytana: 1995 rok

Co mi się podoba w tej książce? Soczystość języka i wyrazistość, czasem wręcz dosadność opinii. Profesor Konopczyński, przedstawiciel jeszcze przedwojennej szkoły historycznej. To jest klasa sama w sobie. To nie jest klasyczny podręcznik akademicki. Pięknie napisany kawałek historii. Taka ścieżka wyłożona rozdziałami postaci poszczególnych władców.

Radosław Korzeński | 2016-07-28

Mimo iż jest to książka wydana w II RP i nie można bezmyślnie jej czytać to jest to bardzo dobre źródło międzywojennej polskiej myśli histograficznej. Przyjemnie mi się czytało.

Dawid | 2017-02-04
celiyan | 2016-08-09