Świat mroku

Tłumaczenie: Małgorzata Fiałkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Twierdza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Nightworld
83-85309-58-6
mrok, potwory
horror
Neska

Jack oniemiał z przerażenia. To była Margaret z wydziału zdrowia. Ale co się z nią... Stwory z galaretowatymi odwłokami przywarły do każdej cząstki jej ciała. Widać było tylko ruch skrzydeł i pulsowanie plazmy. Jack podbiegł do Margaret i zaczął odrywać od niej stwory, chwytając je za skrzydła. Najpierw oderwał dwa, które przyssały się do jej policzków. Zawyła przeraźliwie i wtedy Jack...

Stwory z galaretowatymi odwłokami przywarły do każdej cząstki jej ciała. Widać było tylko ruch skrzydeł i pulsowanie plazmy. Jack podbiegł do Margaret i zaczął odrywać od niej stwory, chwytając je za skrzydła. Najpierw oderwał dwa, które przyssały się do jej policzków. Zawyła przeraźliwie i wtedy Jack spojrzał na jej twarz. Ale Margaret nie miała już twarzy, lecz krwawą miazgę, jakby ktoś oblał ją kwasem; spod wyżartych policzków przeświecała biel zębów.

źródło opisu: opis zamieszony przez wydawcę na odwrocie książki

źródło okładki: horror.com.pl

Barcki | 2016-04-23

Kolejna część cyklu i kolejny powód do zachwytów.
W przeciwieństwie do poprzednich dwóch odsłon ("Odrodzony" i "Odwet"), które były o wiele bardziej stonowane, "Świat mroku" bucha prawdziwym rozmachem. Rasalom przypuścił zmasowany atak na ludzkość, dni stają się coraz krótsze, pokraczne stworki wszelakiej maści wypełzają spod ziemi i pożerają bogu ducha winnych obywateli, grawitacja odmawia posłuszeństwa, zaś biedny Glaeken, który powinien już od dawna rozkoszować się emeryturą, po raz kolejny musi stawić czoło złu. Tym razem jednak nie w pojedynkę a za sprawą dobrze dobranej ekipy, wśród której znalazł się niejaki Jack Czyściciel, któremu - z tego co mi wiadomo - Wilson poświęcił oddzielny cykl. Ot, taki mały crossoverek.
"Świat mroku" to powieść apokaliptyczna pełną gębą. Twardogłowych miłośników "Twierdzy", którzy narzekali na "Odrodzonego" i "Odwet", z pewnością ucieszył fakt, że "Światowi mroku" bliżej do pierwszej części cyklu a to z uwagi na przyśpieszone tempo akcji i...

Bartłomiej Starobrat | 2013-08-16

Po Twierdzy to chyba właśnie Świat mroku jest najlepszą częścią serii.

Bardzo dużo tutaj różnorakich mitologii/demonologii (zwłaszcza wschodnich) jednakże poruszone są one niezwykle płytko :(

Najbardziej denerwujący jest nie wyjaśniony (a ciągnięty przez dwa tomy) wątek jednego zabijaki i samozwańczego stróża porządku, który pomaga w walce o świat.

strega | 2014-01-05

Teraz pewnie wydałaby mi się płytka i może nawet zabawna, ale gdy czytałam tę historię wiele lat temu, zrobiła na mnie duże wrażenie.
Taki typowy, klasyczny horror klasy B. Potwory, walka o uratowanie świata, drużyna pierścienia, krew, flaki :) Język przyswajalny, bardzo obrazowy - łatwo wciąga i równie szybko się kończy.

fingon78 | 2016-11-01
Eavy | 2016-10-22