Pochodnia

Tłumaczenie: Aleksandra Walkusz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Torched!
8385432043
śledztwo, morderstwo, powieść
horror
Philip

Dlaczego ludzie zmieniają się w żywe pochodnie?
Co jest przyczyną tajemniczych pożarów?
Zagadkę usiłuje wyjaśnić dwóch detektywów z towarzystwa ubezpieczeniowego. Okazuje się, że w sprawę zamieszany jest producent filmów pornograficznych.

Magnis | 2016-04-30

Książka o samozapłonie i do tego horror. Brzmi bardzo dobrze, ale niestety dostajemy raczej powieść sensacyjną z elementami horroru. Większość czasu zajmuje śledztwo próbujące wyjaśnić samozapłony ludzi, zbieranie informacji i dociekanie kto za tym się kryje. Horroru tutaj za dużo nie ma za to jest tylko kilka krwawych scen.
Książkę czyta się nieźle, ale zawodzi jako rasowy horror, bo pomysł był ciekawy lecz nie został dostatecznie wykorzystany. Można było wycisnąć więcej moim zdaniem z pomysłu, bo nawet jako powieść sensacyjna niczym nie zaskakuje.

ZadokAllen | 2013-12-22

Chyba najsłabsza pozycja Knighta. Już Carnosaura czytało mi się lepiej. Główny zarzut wobec tej powieści mam taki, że z horrorem niewiele ma wspólnego. Mamy trochę brutalniejszych scen ale to nie wystarczy. Jest to raczej sensacja i to także nie najwyższych lotów. Do tego należy dodać banalne zakończenie.

Alicya Oss | 2016-11-06

Muszę przyznać, że mężczyzna, którego widzimy na okładce do przystojniaków nie należy. Jego postawa oraz zatrzymany „w kadrze” gest do najbardziej pociągających również nie. Mimo to, gdy za oknem coraz zimniej, płomienie, które okalają tę mało urodziwą postać wydają się nad wyraz kuszące. Kto liczy jednak na to, że ów horror rozgrzeje go do czerwoności niestety mocno się zawiedzie. I jest to co najmniej dziwne, bo nie dość, że akcja książki kręci się wokół samozapłonu (lub samokremacji, jak kto woli), to jeszcze wpycha czytelnika wprost w ramiona gwiazdek porno. Mimo tych wszystkich atrakcji pozostajemy niestety niewzruszeni…

Całość na: http://alicya.pl/pochodnia-torched-harry-adam-knight/

Asbeel | 2016-10-06