Świat mroku

F. Paul Wilson Wydawnictwo: Amber Cykl: The Adversary (tom 4) Seria: Horror [Amber] horror
Nightworld
horror
Małgorzata Fiałkowska
Horror [Amber]
mrok potwory

Fajna książka z klimatem , nie odbiegającym od poprzednich części , polecam

Kolejna część cyklu i kolejny powód do zachwytów.
W przeciwieństwie do poprzednich dwóch odsłon ("Odrodzony" i "Odwet"), które były o wiele bardziej stonowane, "Świat mroku" bucha prawdziwym rozmachem. Rasalom przypuścił zmasowany atak na ludzkość, dni stają się coraz krótsze, pokraczne stworki wszelakiej maści wypełzają spod ziemi i pożerają bogu ducha winnych obywateli,...

Teraz pewnie wydałaby mi się płytka i może nawet zabawna, ale gdy czytałam tę historię wiele lat temu, zrobiła na mnie duże wrażenie.
Taki typowy, klasyczny horror klasy B. Potwory, walka o uratowanie świata, drużyna pierścienia, krew, flaki :) Język przyswajalny, bardzo obrazowy - łatwo wciąga i równie szybko się kończy.

Po Twierdzy to chyba właśnie Świat mroku jest najlepszą częścią serii.

Bardzo dużo tutaj różnorakich mitologii/demonologii (zwłaszcza wschodnich) jednakże poruszone są one niezwykle płytko :(

Najbardziej denerwujący jest nie wyjaśniony (a ciągnięty przez dwa tomy) wątek jednego zabijaki i samozwańczego stróża porządku, który pomaga w walce o świat.

Dyskusje

• Horror
  • Horrory
  • Horrory (na późne wieczory)
  • - Domowa Biblioteczka
  • 2016
  • Wampiry

Dodaj cytat z książki Świat mroku