Grave Secret

Okładka książki Grave Secret Charlaine Harris
Okładka książki Grave Secret
Charlaine Harris Wydawnictwo: Berkley Books Cykl: Harper Connelly (tom 4) fantasy, science fiction
Harper Connelly (tom 4)
Berkley Books
2009-10-27
2009-10-27
Harper Connelly trupy

Takiego zakończenia się nie spodziewałam nie odrywałam się od książki póki nie przeczytałam jej do końca. Dosłownie szczęka mi opadła gdy zagadka zniknięcia Cameron się rozwiązała. Mam nadzieję że autorka wróci do tej serii bardzo chętnie przeczytałabym kolejne części o Harper. Polecam!

Najsłabszy tom z serii opisującej przygody dwojga młodych ludzi - Harper Connelly i Tollivera Langa. Nie śmiem napisać, iż są przyrodnim rodzeństwem, gdyż po wielokroć podkreślili w tej książce, że tylko mieszkali w tym samym domu w czasie, gdy byli dziećmi. Oczywiście, ci którzy przeczytali poprzednie tomy muszą być przygotowani na pominięcie co najmniej kilkunastu stron retrospekcji i wspomnień głównych bohaterów z czasów dzieciństwa, a także wyjaśnień w jaki sposób Harper nabawiła się swoich nietypowych zdolności. Teoretycznie ma to być kryminał, ale intryga słabiutka, a jej zakończenie podsuwa czytelnikowi więcej pytań niż odpowiedzi. Zachowanie bohaterów, zwłaszcza w końcowej części książki potrafi być irracjonalne. Wiedząc o zagrażającym ich życiu niebezpieczeństwie spotykają się z osobą, którą podejrzewają o udział w zbrodniach. Zdarza się, że autorka wskazuje, że postępowanie Harper jest błędne i utrudni pracę policji, po czym okazuje się, iż nasza dzielna bohaterka świetnie dała sobie radę sama. Niestety nie mogę podać więcej przykładów, ponieważ odbiorę potencjalnym chętnym resztki przyjemności z lektury. Do tych wszystkich mankamentów można, jako wisienkę na torcie, dodać takie perełki językowe: „twarzy brakowało orlikowatych rysów sióstr”; „wspomniał o chceniu pieniędzy” czy „choć do mnie”. Lektura obowiązkowa tylko dla tych, którym los Cameron, zaginionej siostry Harper, leży na sercu do tego stopnia, że nie mogą spokojnie spać.

WOW! Co za finał tetralogii... przez całą książkę, która wciągnęła mnie od stóp po samą głowę, byłam podekscytowana i zachwycona.
Ciągła z masą zwrotów akcja, niesamowite śledztwo i w końcu wyjaśnienie przeszłości, które mocno mnie zaskoczyło - nie spodziewałam się tego :) Pierwszy tom powieści o Harper Connelly, w którym nie rozwiązałam samodzielnie zagadki w 100% :)

Ostatnia przygoda Harper, która otrzymuje intratne zlecenie. Pozornie błaha sprawa wywołuje poważne komplikacje. W dodatku pojawia się ojciec Tooliwera, wykazujący dziwne zainteresowanie dziećmi. A policja dostaje zgłoszenie o kobiecie podobnej do zaginionej Cameron. Harper zaczyna dostrzegać coraz więcej nici łączących te wszystkie sprawy.

W końcu wszystko się wyjaśniło, duchy przeszłości zostały odnalezione i ostatecznie przegonione. Tym razem wątek główny został stworzony, żeby rozwiązać wszystkie tajemnice. I jednak w tej książce potwierdza się powiedzenie, że z rodzina najlepiej wychodzi się na zdjęciu, a i to nie zawsze. Oraz uważaj na to komu ufasz, rodzina nie zawsze jest oparciem.

Polecam :)

Polecam :)

Jak dla mnie rewelacja! Książka przeczytana w jeden dzień. Trochę kryminału a do tego subtelny lecz odczuwalny klimat paranormalności. Dla mnie to idealna mieszanka, która zaowocowała świetnie spędzonym czasem! :)

Lekka i przyjemna, idealna na długi i ciemny wieczór. Idealny koniec serii, gdyż wiele się wyjaśnia. Trochę retrospekcji, w końcu dowiadujemy się co właściwie stało się z Cameron. Rozwiązanie zagadki mnie osobiście zaskoczyło, takiego zakończenia się nie spodziewałam. Nie jest to ambitna lektura, ale mimo to polecam dla relaksu.

Zabójcza Ziemia Jack Higgins- praktycznie ta sama okładka:)

Zabójcza Ziemia Jack Higgins- praktycznie ta sama okładka:)

Bedę tęsknić za bohaterami tej serii.. szkoda że tylko 4 części. Czytało mi się rewelacyjnie mimo że czasami w połowie miałam wyjaśnienie w głowie. :)

Słaba, nudna, powtarzalna. Zdecydowanie najgorszy tom ze wszystkich!

Słaba, nudna, powtarzalna. Zdecydowanie najgorszy tom ze wszystkich!

• 2011
  • Kryminał