Cyrk Potępieńców

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Anita Blake (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Circus of the Damned
horror
ola161

Inne wydania

"Większość kobiet skarży się, że na tym świecie nie ma już atrakcyjnych wolnych mężczyzn. Ja ze swej strony pragnęłabym spotkać choć jednego, który byłby zwykłym śmiertelnikiem". Anita Blake W St. Louis rzadko dochodzi do zabójstw dokonywanych przez wampiry, nad bezpieczeństwem obywateli czuwa bowiem Anita Blake, zwana Egzekutorką. Jednak w mieście pojawia się nowy, prastary mistrz wampirów, burząc panujący porządek. Anita znajdzie się w samym centrum wojny o władzę pomiędzy dwoma klanami wampirów. Wydaje się, że nic prócz śmierci jednego z przywódców nie jest w stanie jej ocalić. Trwa polowanie na Mistrza Miasta, w którym udział bierze też Edward, nazywany Śmiercią, najlepszy i najbardziej bezlitosny płatny zabójca. Czy Anita uniknie ataków wampirów i ich sług, czy zdradzi Mistrza Miasta? Czy Egzekutorka i Śmierć zjednoczą siły, aby pokonać zastępy mistrza-przybysza, czy też wplątani w pajęczynę intryg zwrócą się przeciw sobie? Jaki będzie wynik ostatecznej konfrontacji? Czy ulice St. Louis spłyną krwią..?

[empik.com]

zabielka | 2015-07-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 13 lipca 2015

Coraz lepiej, Co raz lepiej!!!! No w tej części to się dzieje!!!! Pełno akcji, stworów, wampirów i Ona, niestrudzona animatorka!! budząca osoby zmarłe,,, Super. Coś mi się wydaje że "nasza" Anita, staje się coraz bardziej pewna siebie. Ale jest to jej plusem. Rozwija się wraz z każdym tomem książki. W tej części nie przeszkadzały mi nawet przydługawe opisy. A to już jest Bardzo duży plus!!! No i Ten Nasz Jane-Claude, mmm, (Choć osobiście, lepiej bym go ubierała) :) Nie jest to jednak historia rodem ze "zmierzchu". Ale nie ma co opisywać. Polecam serdecznie i zabieram się za kolejny tom! -Pozdrawiam :)

tombraiderka009 | 2014-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Po raz pierwszy w życiu spotykam się z tak niesamowitą pisarką jaką jest Laurell K. Hamilton, która ma tak wielki nadmiar pomysłów i wyobraźni w głowie, że to aż niewiarygodne. Każdy kolejny tom o Anicie jest lepszy, oryginalniejszy i przyspieszający bicie serca czytelnika.

"Cyrk Potępieńców" podobał mi się o wiele bardziej od tomu drugiego, ponieważ trójka wciągnęła mnie od pierwszego rozdziału. Było dużo intrygujących i strasznych akcji z Anitą, która zawsze i ze wszystkiego się wyliże. Nowi bohaterowie odświeżyli tę powieść, choć również fajnie jest spotkać się i z tymi starymi ;) Nic mnie nie nudziło ani trochę - pani Hamilton potrafi zaskoczyć, zaciekawić i przytrzymać przy książce bez żadnego problemu. Ja osobiście nawet w jednym momencie trzymałam buzię otwartą z szoku, bo nie mogłam uwierzyć w to, co się dzieje.

Nadal nie ochłonęłam po "Cyrku Potępieńców" - czuję jeszcze adrenalinę, pomimo iż minęło trochę czasu (no dobra, ok. godzina, ale to i tak dużo :D ). Stawiam...

książek: 1925
ola161 | 2010-09-22
Przeczytana: 22 września 2010

Świetna książka. Pełna szybkich zwrotów akcji, nadnaturalnych stworów i twardej animatorki.
"Cyrk potępieńców" czyta się szybko i z zapartym tchem. Autorka nadal trzyma wysoki poziom swoich książek, a cykl o Anicie Blake jest wyjątkowy. Książka posiada też sporą dawkę specyficznego czarnego humoru co jak dla mnie jest jej wielką zaletą. Innym dużym plusem jest to, że książka ta nie jest z tak popularnego teraz nurtu "dobrych wampirów". U pani Hamilton potwór to potwór. Jest straszny i rządny krwi, bo właśnie taki powinien być:)
Jednym słowem polecam tę pozycje tym, którzy lubią dobrą książkową walkę wręcz, na noże, kły lub pazury:)

książek: 1991
Sol | 2013-09-28

A kto to? A kto to? Anita Blake oczywiście! Jedna z moich ulubionych postaci kobiecych, której przygody z tomu, na tom są jeszcze bardziej wciągające i uzależniające. To już trzecia część o przygodach naszej zadziornej egzekutorki wampirów. Czy równie udany, jak poprzednie? Moim zdaniem tak. Bawiłam się przednio!

Przyznaję otwarcie: jestem wielką fanką tej serii i jestem od niej uzależniona. Każdy kolejny tom pochłaniam z jeszcze większym zainteresowaniem, napięciem i brakiem tchu. Nic nie poradzę na to, że właśnie tak działają na mnie przygody i wampirze perypetie głównej bohaterki. W dodatku w każdym tomie akcja jest równie szybka i zajmująca, co bardzo mi odpowiada. Co więcej - autorka postarała się o urozmaicenie nam fabuły. Otóż w każdym tomie nasza Anita dostaje odrębne zlecenia, które nie mają powiązania z poprzednimi - przynajmniej na początku, później niektóre wątki się łączą.

Anita tym razem będzie się musiała zmierzyć z Mistrzem Wampirów... Nie. Nie mam na myśli Jean...

Katarina | 2015-11-20
Przeczytana: listopad 2015

Kolejna książka i kolejna sprawa Anity. Tym razem napiszę krótko i na temat: napisana prostym językiem z ciekawą fabułą.
Czytając ją miałam tylko wrażenie,że autorka cierpi na syndrom niższości,ponieważ każda inna postać była niewiele wyższa od Anity. Dodam,że Anita do wysokich nie należy.
Polecam:)

Minnalloushe | 2014-03-17
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2014
Przeczytana: 17 marca 2014

Muszę się przyznać, że na początku seria nie za bardzo przypadła do gustu. Ale z części na część coraz bardziej się przekonuje. Chcę powiedzieć, że dla mnie jedynym OTP jest Anita i Jean-Cloude i mam nadzieje, że Anita niedługo też to zaakceptuje, inaczej chyba skończy się moja przygoda z tą serią ;P

Satis | 2014-05-22
Przeczytana: 21 maja 2014

"Cyrk potępieńców" Laurell Hamilton to trzecia część historii opowiadającej o Anicie Blake. Egzekutorka, zabijająca złe wampiry i Animatorka, wskrzeszająca zombie.
Po tym jak w mieście pojawił się nowy Mistrz Miasta wszyscy chcą dowiedzieć się kim jest i jak ma na imię.. Każdy pyta o to by go zabić. Do miasta przyjeżdżają też inni mistrzowie chcący zrzucić z tronu tego mistrza, a samemu zająć jego miejsce. Pojawia się wampir stary jak świat, z swoją lamią, a także kilku innych dość nietypowych typków. Do grona chcących zabić Jean-Claude Mistrza Miasta przyłącza się też nowo utworzone stowarzyszenie przeciw wampirom, a także przyjaciel Anity - Edward, zwany także Śmiercią...
Co zrobi Anita? Czy wyda mistrza by uwolnić się od niego? Czy przyłączy się do innych wampirów czy też kogoś innego?

Dobra książka. Podobna do poprzedniczek.
Cały czas zastanawiam się skąd te tytuły.. "Grzeszne rozkosze", a także "Uśmiechnięty nieboszczyk" to bary Jean-Claude'a, a teraz "Cyrk...

Monika Szulc | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

„Cyrk potępieńców”: W St. Louis rozpoczyna się walka o władzę i tak prestiżowe stanowisko, jakim jest- Mistrz Miasta, tylko, że obecny wampir piastujący ten tytuł, nie odda go bez walki i tak oto Anita po raz kolejny wplata się w sam środek niebezpiecznej walki. Nie tylko nowo przybyłe wampiry pragną śmierci Jean- Claude’a. Edward, znany w świecie istot nadnaturalnych, jako śmierć, również pragnie zgładzić Mistrza. W St. Louis rozpoczyna się polowanie i nie wszyscy wyjdą z niego cali.
Cykl o Anicie Blacke, zabójczyni wampirów jest jednym z najlepszych wampirycznych tasiemców. Każda z książek ma w sobie świeżość. Głównią zaletą jest wątek kryminalny, który jest obecny w każdej książce. Anita boryka się trudnościami związanymi z rozwiązaniem tajemniczych morderstw. Współpracuje z jednostką do spraw paranormalnych. Jej członkowie szybko zyskali moją sympatie i choć ten wątek zazwyczaj odgrywa mniejszą rolę w całej historii, to jest on intrygujący i szczerze powiedziawszy rozwiązanie...

Marta Zagrajek | 2014-11-11
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 11 listopada 2014

Choć moja przygoda z Laurell Hamilton zaczęła się dopiero od „Obsydianowego motyla”, to wiedziałam, że na tej jednej pozycji się nie skończy. Dotrzymałam słowa. Następny w kolejności trafił się „Cyrk potępieńców”, zatem moja znajomość z Anitą Blake jest co najmniej chaotyczna! Nic to jednak nie ujmuje w kwestii fabuły i mojej chęci czytania dalszych wydarzeń z jej emocjonującego życia Egzekutorki wampirów i innych istot nieumarłych, tudzież żyjących inaczej.

Rozpoczęcie przygody od „Obsydianowego motyla” było bardzo przypadkowe, ale absolutnie go nie żałuję. To nic, że teraz wiem pewne rzeczy, które spoilują mi wydarzenia z przeszłości – książki Laurell i tak czyta się jednym tchem. Choć w „Obsydianowym motylu” relacje między Anitą a Jean-Claudem i Richardem są już na zupełnie innym poziomie niż tutaj, nie sprawia to, że czytanie wstecz nie ma sensu, wręcz przeciwnie! Nabiera to zupełnie innego wymiaru i staje się jeszcze ciekawsze.

Anitę spotykamy jak zawsze w centrum...

Sela9030 | 2012-10-08
Przeczytana: 07 października 2012

jak do tej pory majlepsza część serii. świat Anity Blake zaskakuje i na maxa wciąga.
pozostaje mi jedynie czekać na piękny dzień kiedy kupie sobie "kafejkę u lunatyków" :)