Grobowa tajemnica

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Harper Connelly (tom 4) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Grave Secret
Harper Conelly, grób, tajemnica
BlackCherry

Znakomity kryminał Charlaine Harris – autorki serii o Sooki Stackhouse i fabuły serialu „Czysta krew”. Zew kości, szczątków ciał. Słyszę go od chwili, gdy uderzył we mnie piorun. Zmarli chcą zostać wysłuchani. Opowiedzieć o przyczynie śmierci. Wyjawić przebieg ostatnich chwil życia. Kolejne zlecenie. Tym razem blisko rodzinnych stron... Zbyt blisko, by nie słyszeć głosu zmor...

Kolejne zlecenie. Tym razem blisko rodzinnych stron... Zbyt blisko, by nie słyszeć głosu zmor przeszłości.

Teraz Cameron miałaby 26 lat. Od tamtych wydarzeń „widziano” ją wielokrotnie. Fałszywe alarmy – ciała mojej siostry nigdy nie odnaleziono.

A teraz ktoś najwyraźniej chce MOJEJ śmierci.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

Ostatnia książka cyklu o Harper Connelly i wszystko się wyjaśnia. Normalnie włosy stanęły mi dęba, jak wyszły na jaw tajemnice z przeszłości! Dałabym 7 gwiazdek, gdyby nie powtórzyła się historia z drugiej części - kilka słów wyjaśnienia na koniec, lakoniczne podsumowanie, co nie przypadło mi do gustu. Aczkolwiek wielkim plusem tej części jest to, że tym razem została w większej części poświęcona Harper i Tolliverowi oraz ich rodzinie - ich młodszym siostrom, bratu oraz ojcu Tollivera. Zdania nie zmieniam - ciekawa lektura na umilenie długiego wieczoru i polecam każdemu, nie tylko młodzieży ;)

biomycha85 | 2015-04-02
Przeczytana: 10 marca 2015

Książka nie wnosi nic nowego, jest tylko wiernym i trochę nudnym odzwierciedleniem poprzednich tomów.

melody | 2016-06-27

Jak dla mnie rewelacja! Książka przeczytana w jeden dzień. Trochę kryminału a do tego subtelny lecz odczuwalny klimat paranormalności. Dla mnie to idealna mieszanka, która zaowocowała świetnie spędzonym czasem! :)

pat_8910 | 2014-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tym razem zacznę od końca, żeby myśl nie uciekła. Najbardziej poruszyły mnie dwa ostatnie zdania:
"A oni tam czekają. Czekają na mnie. I pragną jedynie, by ich odnaleziono."
Wzięło mnie na refleksję nie na żarty...
Mam wrażenie, że to najlepsza część całej serii książek o Harper Conelly, autorka ewoluowała, zawarła w niej tajemniczą śmierć młodej opiekunki, poddała pod znak zapytania los niemowlęcia, postawiła głównych bohaterów przed obliczem śmierci i to od broni palnej a nie jakiejśtam łopaty, która w trzeciej części była bądź co bądź oryginalna. Sama zagadka zaginięcia Cameron została rozegrana bardzo inteligentnie, raczej nie spodziewałabym się oskarżyć o to Marka, takiego niepozornego, pracowitego, oddanego w całości ojcu, można by powiedzieć, że dobrodusznego.
Podobała mi się, oceniam na 7.

książek: 1982
izusr | 2011-04-21
Przeczytana: 2011 rok
annaroza | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Ostatnia przygoda Harper, która otrzymuje intratne zlecenie. Pozornie błaha sprawa wywołuje poważne komplikacje. W dodatku pojawia się ojciec Tooliwera, wykazujący dziwne zainteresowanie dziećmi. A policja dostaje zgłoszenie o kobiecie podobnej do zaginionej Cameron. Harper zaczyna dostrzegać coraz więcej nici łączących te wszystkie sprawy.

Isadora | 2012-03-16
Przeczytana: 16 marca 2012

"Grobowa tajemnica" to ostatnia, czwarta część serii autorstwa Charlaine Harris o Harper Connelly - dziewczynie, u której porażenie piorunem wywołało nadprzyrodzone skutki.
Harper posiada talent do odnajdywania ludzkich szczątków. Kierując się szóstym zmysłem wyczuwa ukryte w ziemi ciała, odbiera, co ich właściciele czuli kilka sekund przed śmiercią oraz jak zginęli.

Tym razem Harper wraz z ukochanym Tolliverem udają się w okolice Dallas, gdzie przyjmują zlecenie od niejakiej Lizzy Joyce, zamożnej dziedziczki mieszkającej na ogromnym ranchu. Harper ma za zadanie potwierdzić przyczynę śmierci jej dziadka. Przy tej okazji dowiaduje się, że jego pielęgniarka Mariah Parish nie zmarła z powodu komplikacji po wycięciu wyrostka, ale wykrwawiła się na śmierć po porodzie. Zgon starszego pana również budzi kontrowersje, gdy okazuje się, że zawał serca będący przyczyną śmierci został wywołany przez niezidentyfikowaną osobę.
Rewelacje Harper wywołują konsternację wśród spadkobierców Richa...

ElViento | 2016-09-12
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 września 2016

W końcu wszystko się wyjaśniło, duchy przeszłości zostały odnalezione i ostatecznie przegonione. Tym razem wątek główny został stworzony, żeby rozwiązać wszystkie tajemnice. I jednak w tej książce potwierdza się powiedzenie, że z rodzina najlepiej wychodzi się na zdjęciu, a i to nie zawsze. Oraz uważaj na to komu ufasz, rodzina nie zawsze jest oparciem.

Polecam :)

Ola | 2011-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2011

Rewelacyjne zakończenie serii. Tak jak poprzednie tomy i ten tak wciąga, że trudno się od niego oderwać. Podobało mi się, że zakończenie mnie zaskoczyło... i tylko trochę mi szkoda, że to już koniec.

BlackCherry | 2011-04-01
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Zdecydowanie moja ulubiona część cyklu.
Przemyślana intryga, zaskakujące zakończenie; wyjaśniające wydarzenia z poprzednich tomów oraz zagadkę zniknięcia Cameron.
Zwróciłam jednak uwagę na powtarzanie tych samych kwestii, zupełnie jakby autorka zapomniała, że już kilkanaście stron wcześniej opisywała to samo w ten sam sposób. Jednak na to da się przymknąć oko.
Jak w wielu innych, wydawanych dziś seriach powieściowych, tak i tu nie da się nie dostrzec pewnej schematyczności, pojawiającej się na końcach utworu. Mianowicie - telefon z prośbą o przybycie, od członka rodziny, dla której główna bohaterka pracowała. Na miejscu - niespodzianka, rozwikładnie tajemnicy i spowiedź winowajcy.
Ogólnie rzecz biorąc, przyjemnie wrażenie i jak dla mnie zdecydowanie najciekawsza i najprzyjemniej czytana część cyklu.