Tabu

2011-07-14
Agnieszka Kwiatkowska
morderstwo śledczy sądowy FBI

Morderca i tabu?

Dreszczyk grozy,klimat w książce był niezwykły,trzymała mnie w mocnym,narastającym napięciu.
Znakomity thriller.

Znakomity thriller.

Całkiem wciągająca historia, szybko się czyta. Polecam

Całkiem wciągająca historia, szybko się czyta. Polecam

Namawiam do przeczytania.Jedna z tych książek które czyta się przywracając karta za kartką.Bez przynudzenia.Polecam!

Rewelacyjny thiller. Reilly Steel, świetna, wyszkolona w Quantico, śledcza sądowa pracuje przy sprawie seryjnego mordercy w Dublinie. Seryjniak zmusza do łamania tabu, morduje i prowadzi zabójczą grę z policją i śledczymi. Akcja jest niby spokojna, ale niezwykle wciągająca, zakończenie niezbyt zaskakujące, ale powieść nie straciła nic ze swego „uroku”.

Wciągnęła mnie od samego początku. Wspaniała akcja. Dochodzenie. Łączenie zbrodni. Niesamowita śledcza sądowa. Nie spodziewałam się, że znajdę jakiś kryminał, który pokona Cobena. W zasadzie nie tyle pokonał co dorównał ;) Mam nadzieję, że znajdę jeszcze inne części ;) Polecam!

pochłonęłam w niecały dzień, super!

pochłonęłam w niecały dzień, super!

Niezła i wciągająca, ale łatwo przewidzieć kto jest mordercą. Takie czytadło na brzydką pogodę.

W związku z nadmiarem obowiązków, mam niestety niewiele czasu na moje ukochane czytanie do poduchy. Dlatego kiedy tylko uda mi się złapać, choć krótką, wolną chwilę, staram się wybrać książkę, która mnie nie zawiedzie i dostarczy mocy wrażeń. I tak też było z „Tabu”.

Na początku historii poznajemy młodą agentkę Reilly Steel, która przeniosła się do Dublina, uciekając przed przykrą przeszłością. Dziewczyna jest niezwykle uzdolniona i obdarzona wybitną intuicją. Po przyjeździe do Dublina rozpoczyna pracę w nowoczesnym laboratorium kryminalistycznym. Niedługo potem miastem wstrząsają kolejno następujące po sobie zbrodnie, których motywem przewodnim okazuje się być temat tabu. W miarę postępów w śledztwie, komisarzom udaje się ustalić coraz więcej szczegółów, które w rezultacie przynoszą całkiem zaskakujące rozwiązanie zagadki dotyczącej tożsamości mordercy…

Szybka akcja, ciekawe sylwetki bohaterów i nieoczywiste rozwiązanie – wszystko to gwarantuje nam moc przeżyć podczas lektury „Tabu”.
Polecam!

Książka jest REWELACYJNA. Reilly przeprowadza się z ojcem do Dublina, do jego rodzinnych stron. Chce mieć oko na niego. On ma problemy z alkoholem po tragedii która spotkała ich rodzinę. Reilly myślała, że w Dublinie będzie trochę spokojniej. Pomyliła się. Natrafia na seryjnego mordercę, który pozoruje swoje ofiary tak jakby same się zabiły. Co z mordercą? Ona zna go lepiej niż sama o tym wie.

Jeden z najlepszych kryminałów jakie do tej pory czytałam! Wprost nie mogłam się oderwać od tej książki. Działo się dużo, lecz nie na tyle by przytłoczyć czytelnika. Świetny pomysł na modus operandi, ciekawe postacie i dobry język sprawiają, że książka zasługuje na uwagę.
A ja już nie mogę się doczekać kolejnego dzieła duetu autorów :)

A ja już nie mogę się doczekać kolejnego dzieła duetu autorów :)

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Tabu