Wampiry Hollywoodu

Okładka książki Wampiry Hollywoodu Adrienne Barbeau, Michael Scott
Okładka książki Wampiry Hollywoodu
Adrienne BarbeauMichael Scott Wydawnictwo: Rebis Cykl: Wampiry Hollywoodu (tom 1) horror
horror
Wampiry Hollywoodu (tom 1)
Vampyres of Hollywood
Rebis
2010-08-11
2010-08-11
Paweł Korombel
wampir detektyw morderstwo Hollywood

Okładka książki Doctor Who: Thirteen Doctors 13 Stories Naomi Alderman, Holly Black, Malorie Blackman, Eoin Colfer, Neil Gaiman, Charlie Higson, Derek Landy, Richelle Mead, Patrick Ness, Philip Reeve, Alex Scarrow, Michael Scott, Marcus Sedgwick
Doctor Who: Th... Naomi Alderman, Hol...
Okładka książki Doctor Who: 12 Doctors 12 Stories Holly Black, Malorie Blackman, Eoin Colfer, Neil Gaiman, Charlie Higson, Derek Landy, Richelle Mead, Patrick Ness, Philip Reeve, Alex Scarrow, Michael Scott, Marcus Sedgwick
Doctor Who: 12... Holly Black, Malori...
Okładka książki Doctor Who: 11 Doctors, 11 Stories Malorie Blackman, Eoin Colfer, Neil Gaiman, Charlie Higson, Derek Landy, Richelle Mead, Patrick Ness, Philip Reeve, Alex Scarrow, Michael Scott, Marcus Sedgwick
Doctor Who: 11... Malorie Blackman, E...

Historia napisana w lekki sposób, mimo morderstw, które się wydarzają, to bardzo fajna książka. Czyta się szybko, rozdziały na przemiennie napisane z punktu widzenia Ovsanny i Petera bardziej przybliżają historię, dzięki czemu czuje się dreszczyk podczas lektury 😁. No i zakończenie zdecydowanie zachęcające do czytania kolejnej części.

Razowy chlebek wśród książek o wampirach.

Razowy chlebek wśród książek o wampirach.

Ta książka była łatwa, zabawna i nie była jak inne historie o walorach które może dostać w ksiegarniach. Teraz wszystkie inne książki tego typu porównuje do tej, nawet te z tej samej serii albo przed tych samych autorów. Jest to jedyna książka z takiego rodzaju i wiem ze nie będę w stanie nie doradzić innym aby ja tez przeczytali.

Na półkach: , , , , , , , ,

Zabawna, krwawa, seksowna - Hollywood – najsławniejsze miejsce świata. W ciągu dwóch tygodni giną trzy gwiazdy związane z przemysłem filmowym. Zamierają studia, aktorzy nie wychylają nosa ze swych rezydencji, a reżyserzy boją się odbierać telefony…Jednak jest ktoś, kto się nie boi, za to jest niezmiernie wkurzony – Ovsanna Moore – królowa horroru. To ludzie z jej stajni tracą życie i to w bardzo wyszukany sposób. Policja z Beverly Hills śle jej na ratunek Petera Kinga, najlepszego detektywa w mieście, ale nawet on może być bezradny, bo w życiu pięknej Ovsanny jest coś, przy czym bledną najkrwawsze horrory… Ovsanna i Peter zwierają szyki, by dopaść mordercę, którego tabloidy nazwały „Kinowym Kosiarzem”. Telewizyjna gwiazda Adrienne Barbeau, znana m.in. z ról w Mgle i Ucieczce z Nowego Jorku, oraz irlandzki autor bestsellerów Michael Scott połączyli siły, aby stworzyć seksowną, wyborną, inteligentną powieść – pierwszą z cyklu - pełną hollywoodzkiego przepychu, garderobianych sekretów i krwistego realizmu.

Moje pierwsze zetknięcie z Adrienne Barneau i Michaelem Scottem.
Rzadko czytam książki, które są napisane przez dwie osoby czy nawet trzy. Kupiłam Wampiry Hollywoodu ze względu na fabułę, okładkę i na dobrze zapowiadająca się książkę. I nie zawiodłam się ani odrobinę.

Ovsanna Moore - kasztelanka klanu Danhkar, znana jest pod tym nazwiskiem jako reżyserka i aktorka. Jest młoda i utalentowana, prowadzi studnio Anticipations Studio, gdzie reżyseruje swoje filmy.

Ovsanna ma swój sekret - jest wampirzycą. Ten sekret zna Maral Mckenzie, jej najlepsza pryzjaciółka. Ovsanna należy też do Wampirów, które maja prawo do Hollywoodu - miasta gwiazd.

Niestety nie dzieje się dobrze w Hollywood. Tracą życie ludzie ze studia Ovsanny, która jest tym niezmiernie wkurzona. Rada Wampirow Hollywoodu, daje jej dwa wyjścia: albo złapie mordercę, albo zniknie na kilka wampirzych lat.

Ovsanna planuje dopaść mordercę, zwanego Kinowym Korsiarzem. Tym śledztwem zajmuje się również Peter King, świetny wywiadowca komendy Beverly Hills. Na jego liście podejrzanych jest Ovsanna i Maral. Peter próbuje rozwiązać tę zagadkę, wykorzystując swoje kontakty z Billym i wieloma innymi osobami.

Ovsanna wolałaby, żeby Peter nie mieszał się w tę sprawę. Dlatego wyjeżdża do Palm Springs, by stawić tam czoło Lilith - najwyższej z Wampirzyc. Jak zakończy się to spotkanie? I czy wywiadowca King odpuści rozwiązanie tek irytującej zagadki? Dowiecie się czytając....

Świetne wątki, dobre i śmieszne dialogi, poznajemy historię Ovsanny, no i rzecz jasna tożsamość Kinowego Korsiarza. Ja się domyślałam kim on jest. To było łatwe do przewidzenia.

Podsumowując: Książka to niezłe czytadło, świetnie się przy niej bawiłam, uśmiałam się z postaci, szczególnie z Petera i bardzo się cieszę, że to jeszcze nie koniec. W kolejce do przeczytanie Miłość Kąsa, czyli dalsze losy Petera i Ovsanny.

Moje pierwsze zetknięcie z Adrienne Barneau i Michaelem Scottem.

Ciekawe połączenie powieści detektywistycznej z postacią wampirzycy-aktorki, chociaż akcja się trochę ciągnie to książkę dobrze się czyta.

Nie jest to typowa książka o wampirach i miłości. Koncentruje się wokół morderstw i zagadek- dobrze napisana jako kryminał, słabo jako fantastyka. Końcówka książki dość przytłaczająca. Warto przeczytać i ocenić.

W książce mamy naprzemiennie dwóch narratorów: Ovsanna Moore - królowa horroru, aktorka i właścicielka wytwórni filmowej oraz Petera Kinga najlepszego policjanta/detektywna. Jak to bywa w Hollywood często znajduje się trupy. Tym razem trupów zaczęło się robić wiele. Sprawą zajął się policjant King. Zaczął zbierać informację i... tu znowu znalazły się kolejne trupy. Dużo elementów z miejsc zbrodni jest związanych z wytwórnią filmową, ale nie wiadomo co kieruje mordercą. Nie wiadomo czemu wybiera on osoby związane z Ovsanną. I dlaczego akurat Ovsanna?, a o tym sami się dowiecie.

Akcja książki powoli się rozwija, w połowie się dopiero rozkręca. DOpiero na samym końcu kiążki dowiadujemy się kto popełnił zbrodni, dlaczego i czy były oe ze sobą powiązane.

Książkę miło się czytało. Jest to zapewne spowodowane krótkimi rozdziałami.

Słaba.

Słaba.