Grobowa tajemnica

Okładka książki Grobowa tajemnica
Charlaine Harris Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Harper Connelly (tom 4) Seria: Obca Krew fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2009-10-27
Dominika Schimscheiner
Harper Conelly grób tajemnica

więcej Więcej

Słaba, nudna, powtarzalna. Zdecydowanie najgorszy tom ze wszystkich!

Bedę tęsknić za bohaterami tej serii.. szkoda że tylko 4 części. Czytało mi się rewelacyjnie mimo że czasami w połowie miałam wyjaśnienie w głowie. :)

Takiego zakończenia się nie spodziewałam nie odrywałam się od książki póki nie przeczytałam jej do końca. Dosłownie szczęka mi opadła gdy zagadka zniknięcia Cameron się rozwiązała. Mam nadzieję że autorka wróci do tej serii bardzo chętnie przeczytałabym kolejne części o Harper. Polecam!

Najsłabszy tom z serii opisującej przygody dwojga młodych ludzi - Harper Connelly i Tollivera Langa. Nie śmiem napisać, iż są przyrodnim rodzeństwem, gdyż po wielokroć podkreślili w tej książce, że tylko mieszkali w tym samym domu w czasie, gdy byli dziećmi. Oczywiście, ci którzy przeczytali poprzednie tomy muszą być przygotowani na pominięcie co najmniej kilkunastu stron...

WOW! Co za finał tetralogii... przez całą książkę, która wciągnęła mnie od stóp po samą głowę, byłam podekscytowana i zachwycona.
Ciągła z masą zwrotów akcja, niesamowite śledztwo i w końcu wyjaśnienie przeszłości, które mocno mnie zaskoczyło - nie spodziewałam się tego :) Pierwszy tom powieści o Harper Connelly, w którym nie rozwiązałam samodzielnie zagadki w 100% :)

Ostatnia przygoda Harper, która otrzymuje intratne zlecenie. Pozornie błaha sprawa wywołuje poważne komplikacje. W dodatku pojawia się ojciec Tooliwera, wykazujący dziwne zainteresowanie dziećmi. A policja dostaje zgłoszenie o kobiecie podobnej do zaginionej Cameron. Harper zaczyna dostrzegać coraz więcej nici łączących te wszystkie sprawy.

W końcu wszystko się wyjaśniło, duchy przeszłości zostały odnalezione i ostatecznie przegonione. Tym razem wątek główny został stworzony, żeby rozwiązać wszystkie tajemnice. I jednak w tej książce potwierdza się powiedzenie, że z rodzina najlepiej wychodzi się na zdjęciu, a i to nie zawsze. Oraz uważaj na to komu ufasz, rodzina nie zawsze jest oparciem.

Polecam :)

Zabójcza Ziemia Jack Higgins- praktycznie ta sama okładka:)

Jak dla mnie rewelacja! Książka przeczytana w jeden dzień. Trochę kryminału a do tego subtelny lecz odczuwalny klimat paranormalności. Dla mnie to idealna mieszanka, która zaowocowała świetnie spędzonym czasem! :)

Coś czuje, że ta seria zdecydowanie już mi się przejadła, może dlatego, że czytam ją pod rząd. Kolejna grobowa tajemnica, spisek rodzinny i dużo znaków zapytania.

Tym razem Harper wiąże się na stałe z Tollivierem, swoim tak jakby przyszywanym bratem, dziwne, ale cóż. Sama fabuła podobna do poprzednich, otrzymane zaproszenie i dziwne wyznanie po wizycie na cmentarzu....

• Chcę w prezencie
  • 2014