Wencel gordyjski

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-633-3
felietony
Ag2S

Książka jest zbiorem felietonów opublikowanych na łamach tygodnika "Wprost" w latach 2006-2008, m.in. "Epitafium dla hydraulika", "Niedziela w Hollywood", "Szarik listy nosił", "Tusk Wszechmogący". Odkąd popkultura zalała świat, poeta jest jak biblijny Noe. W arce z drewna cedrowego dryfuje po powierzchni wód, umilając sobie wieczory graniem na lirze. Ale czasem nudzi mu się ten podniosły...

Odkąd popkultura zalała świat, poeta jest jak biblijny Noe. W arce z drewna cedrowego dryfuje po powierzchni wód, umilając sobie wieczory graniem na lirze. Ale czasem nudzi mu się ten podniosły rytuał. Ukradkiem rozbiera się do rosołu i wskakuje w odmęty popkultury, żeby trochę popływać. Wtedy milknie lira. Powstają felietony.

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Joanna Bożek | 2011-03-18
Przeczytana: 18 marca 2011

Wojciech Wencel w swoich felietonach bierze Polskę pod lupę - kulturę a raczej jej współczesny odpowiednik "popkulturę", polityków oraz edukacje.

Co z tego wyszło? Poznamy "Donalda z Gdańska" ,"Olka" i wiele innych śmiesznych określeń. Trochę sarkazmu, trochę humoru i trochę refleksji to tak w skrócie, szerzej pisać nie będę, trzeba się samemu przekonać.

Zaraz zaraz, to jeszcze nie koniec, teraz ja pod lupę wezmę, tylko, że nie Polskę a właśnie felietony Pana Wojciecha.

"Prawie jedna czwarta młodych Brytyjczyków nie wierzy, że Winston Churchill istniał na prawdę. Blisko połowa kwestionuje autentyczność króla Ryszarda I, ksywa Lwie Serce. Natomiast większość jest przekonana, że detektyw Sherlock Holmes to postać historyczna."*

No to się porobiło, szczerze mówiąc sama nie wiele pamiętam z historii a jeśli chodzi o Sherlocka Holmesa to mam wszystkie książki z jego przygodami postawione na honorowym miejscu na półce. Wniosek? Może lepiej pozostawić to jednak bez...

| 2012-12-06
Przeczytana: 06 marca 2012