Listy z Anglii

Tłumaczenie: Emilia Witwicka
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Anglicke listy
Lavenda

Twórczość Karola Capka cechuje ogromna rozpiętość gatunków literackich - od esejów, bajek, listów z podróży i felietonów, poprzez pełne humoru opowiadania kryminalne do dramatów i powieści. te ostatnie zwłaszcza zyskały mu sławę światową i tłumaczone były na kilkanaście języków. "Listy z Anglii" to reportaż z podróży jaką autor odbył w 1923 r. po Wielkiej Brytanii. Utrwalił w nim z właściwym sobie dowcipem spostrzeżenia o tym kraju i jego mieszkańcach.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne