Dragonlance - Smocza Lanca. Opis świata

Seria: Dungeons & Dragons. Opis Świata
Wydawnictwo: ISA
Dragonlance Campaign Setting
837418132X

Sagi o krainach Krynnu opiewają wielu nieustraszonych bohaterów, którym przeznaczono odkrywać prastare sekrety i niszczyć straszliwe zło. Ty również – jak ci wielcy herosi – staniesz u boku dzielnych wojów i wyruszysz na spotkanie przygód. Opowieści o waszych śmiałych czynach staną się najnowszymi legendami świata Dragonlance, świata Smoczej Lancy. W niniejszym opisie świata do gry Dungeons...

W niniejszym opisie świata do gry Dungeons & Dragons ożywa bogaty świat Smoczej Lancy wraz z plejadą postaci – od rycerzy solamnijskich i smoczych jeźdźców po kenderów, gnomów majsterkowiczów i smokowców. Tu znajduje się prezentacja historycznych epok od Wojny Lancy do Wojny Dusz, a także rozszerzone reguły walki w powietrzu. W Opisie świata Smoczej Lancy przedstawiono rasy dla bohaterów, klasy prestiżowe, atuty, czary, potwory i mapy potrzebne do pełnej eksploracji świata Dragonlance.

Podręcznik Gracza, Przewodnik Mistrza Podziemi oraz Księga Potworów są niezbędne, aby Mistrz Podziemi mógł w pełni wykorzystać ten podręcznik.

Wojciech Detko | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Podręcznik opisowy świata Krynnu do D&D (edycji 3/3,5) był niewątpliwie ciekawym przeżyciem dla mnie. Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie czytałem żadnej z książek DragonLance także to był mój pierwszy kontakt z owym światem.

W moje ręce trafiła Polska wersja podręcznika i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ogrom błędów technicznych. Wyrazy w złym rodzaju - zamiast męskiego był żeński i vice versa. Błędy te zdarzały się tak często, że daję sobie rękę uciąć jako korektę po prostu wrzucili tekst do Worda bądź innego programu sprawdzającego i uznali robotę za załatwioną. Nie wiem czy mają to wszystkie wydania czy tylko ja trafiłem na kopię z wadliwego rzutu.
Inną anomalią była kraina Teyr. Raz pisano Teyr, teyrską itd. a raz Tetyr. I tak było kilka razy. Nie było wspomniane nic czy ta kraina ma drugą nazwę jako Tetyr, ale zakładam, że był to błąd.
Kolejną sprawą jest kwestia Paladynów. Najpierw książka wspomina, że na Krynnie nie ma paladynów, ponieważ są zamiast nich rycerze...

lukchmielus | 2011-04-06

Świetne wydanie.