Tak trzymać - tom 2 Brzeg

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przeczytajmy to jeszcze raz". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polnord-Oskar
83-86181-28-1
miłość,
ajka1

Inne wydania

Druga część trylogii, której akcja rozgrywa się w Gdyni. Opowieść o tragicznych losach Jerzego, który ciężko ranny, walczy o życie w imię miłości do ukochanej kobiety.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: Przeczytajmy to jeszcze raz

andzia12 | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

"Brzeg" to dalszy ciag losów bohaterów książki "Wiatr od lądu". Akcja tocczy sie tuż przed wybuchem II wojny światowej i na początku jejtrwania. Autorka przedstawiła juz inny świat: zamieszkaną Gdynię. I dalsze losy Krzysztofa, Łucki (ich dzieci, w tym pierwszą miłość Julitki- Jerzyka).
W "Brzegu" sa przedstwione nastroje jakie panowały na Wybrzeżu w sierpniu 1939, ale i walki we wrześniu, w których wzieli udział Wołodia i Krzysztof, a Julitka była sanitariuszką(gdzie dzieci pomagały i widziały na własne oczy brutalnosc wojny).
Właśnie dzieki temu tematowi wojennemu wplecionemu w troski zwykłych ludzi książka jest bardzo ciekawa.
Polecam!

Eniutek | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

Jestem właśnie po skończeniu drugiej części trylogii Stanisławy Fleszarowej Muskat "TAK TRZYMAĆ " Jeszcze bardziej poznałam znanych mi z I części bohaterów.
Już starsi ,już bardziej doświadczeni przez życie ,już mający własne potomstwo ale nie wiedzący ,że tuż za progiem czai się wojna . Gdy nadejdzie sądny dzień ich życie przewróci się do góry nogami . Czy dają radę wojennej zawierusze ?? Czy staną w obronie swojej Gdyni ,swoich domów ,swoich rodzin ?? Nie zawiodła mnie II część. Jeszcze bardziej polubiłam Wołodię :) dlatego szybko sięgam po część III i ostatnią :) Zachęcam do lektury !!!

Lagrema | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2012, Ttt

Dobre wrażenie, które wyniosłam po lekturze pierwszej części powieści sprawiło, że chętnie sięgnęłam po tom drugi.

Ponownie trafiamy do Gdyni, gdzie widmo zbliżającej się wojny pada cieniem na życie mieszkańców. Ponownie spotykamy postacie z pierwszej części, ale już trochę starsze, trochę bardziej dojrzałe i doświadczone życiem.

Szczerze mówiąc pierwsza połowa nie przypadła mi do gustu. Zmiana w statusie życia między innymi Krzysztofa i Łucki, troszeczkę ich zmieniła. A i inni zdają się patrzeć na ludzi przez pryzmat posiadanego majątku. Trochę mnie to zniechęciło do czytania.

Jednakże moment wybuchu wojny zdaje się zaważyć na wszystkim. Kiedy widzimy dwunastoletnią dziewczynkę, która przygotowuje się do walki i obrony, jest to dla mnie moment poruszający. Kiedy walczy przede wszystkim ze sobą i swymi słabościami, widzi wszechobecną śmierć. Tak jak inni. Pragnienie przeżycia, odzyskania utraconego miasta i ojczyzny są przez autorkę bardzo emocjonalnie opisane.

Warto sięgnąć po...

Ciżemka | 2012-08-18
Przeczytana: lipiec 2012

Rok przed wojną - leki, rozterki i codzienne życie bohaterów 1-szej części, tylko trochę starszych.

Leon | 2016-10-08
evi | 2016-08-10