Księżyc jest balonem

The Moon's a Balloon
83-7006-729-8
autobiografia, wspomnienia
Filifionka

Pełna humoru autobiografia znanego brytyjskiego aktora Davida Nivena, którą Peter Sellers skomentował tymi słowy: "Co za cholernie dobra książka! Czy naprawdę nie ma nic, czego by ten Niven nie potrafił?".

źródło okładki: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/david_niven...»

MaciekWroc | 2014-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Książka wyszperana w australijskiej bibliotece (kupiona za 1 AUD na wyprzedaży), ale prawdziwy skarb ! Szczególnie, gdy masz gorsze chwile w życiu, tak ja wtedy na obcej ziemi i jesteś otoczony ludźmi, którzy nie czytają, bo to (o zgrozo !) strata czasu.
Ad rem ! Mało znany w Polsce aktor (głównie z ról drugoplanowych,np. rola sapera w "Działach Navarony") okazuje się (prze)symaptycznym utracjuszem i birbantem. Opowiada o trudnym dzieciństwie i konfliktach z ojczymem, zesłaniach do kolejnych szkół, karierze wojskowej przerwanej na rzecz aktorstwa. Dzięki opowieści poznajemy też kulisy złotych czasów Hollywood i życia prawdziwych gwiazd kina. Nie jestem fanem tzw. "życia gwiazd",ale czyta się to naprawdę świetnie. Autor ma też za sobą "zakręty życia",ale mimo tego pozostaje wiecznym optymistą, czego również wszystkim czytelnikom życzę :)

gapiszon | 2013-11-06
Przeczytana: 2008 rok

To zdecydowanie najbardziej zabawna autobiografia jaką czytałem. Można do niej wracać po wielokroć. Tak piszą mistrzowie.

Filifionka | 2011-01-31

Najzabawniejsza i najbardziej błyskotliwa autobiografia, jaką kiedykolwiek czytałam.

yasiek_gobb | 2014-12-28

Zabawna, ciekawa, świetnie się czyta.

Muminka | 2014-01-18
lucy_in_the_sky | 2013-12-13