Indie, przygoda
Mariusz

Zbiór opowiadań wydanych w 1960 roku w Wydawnictwie MON. W książce z humorem opisany jest pobyt autora w Indiach. W New Delhi Wojciech Żukrowski przebywał w latach 1956-1959 pracując w polskiej ambasadzie na stanowisku radcy kulturalnego. Tak o tej książce pisał S. Melkowski: "Zbiór jest jakby sprawozdaniem z rozlicznych wędrówek po kontynencie Indii odbytych z hinduskim przyjacielem i...

Tak o tej książce pisał S. Melkowski: "Zbiór jest jakby sprawozdaniem z rozlicznych wędrówek po kontynencie Indii odbytych z hinduskim przyjacielem i przewodnikiem, opowieścią o tajemnicach wielkiego kraju i przebogatej prastarej kultury."
Żukrowski opisuje w swych "Wędrówkach z moim Guru" obyczaje, zachowania i wydarzenia, które czasem sprawiają wrażenie nieprawdziwych, wymyślonych przez autora

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2070
onika | 2012-06-28

Co prawda momentami drażniło mnie, że w niektórych opowiadaniach autor za bardzo wysuwał siebie i swoje ego na pierwszy plan (przynajmniej ja to tak odebrałam), ale książkę czyta się naprawdę dobrze. Został w niej zaklęty obraz Indii z końca lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pewnie jest on dość subiektywny, bo przepuszczony przez filtr świadomości europejsko-socjalistycznej, jednak wciąż bardzo niezwykły.

Sasha | 2016-06-27
Przeczytana: 1993 rok