W Patagonii

Seria: Lemur
Wydawnictwo: Świat Książki
In Patagonia
Patagonia, podróż

Słynna książka podróżnicza, debiut wielkiego pisarza. Połączenie powieści przygodowej, historycznej i eseistyki, niezwykły melanż faktów i fikcji, oryginalny styl, niebanalne refleksje. Patagonię, krainę z marzeń dzieciństwa autor przemierza pociągiem, autostopem, konno i pieszo. Poznaje jej mieszkańców, tubylców i emigrantów z różnych części świata, podąża śladem słynnych bandytów z początków XX wi

Marysia | 2018-06-05
Na półkach: Przeczytane, On the road
Przeczytana: 05 czerwca 2018

zaczyna się kawałkiem brontozaura.
potem okazuje się że to jakiś przerośnięty leniwiec.
generalnie z fragmentu wielkości dłoni trudno wywróżyć resztę zwierzęcia.
W Patagonii daje kilka dobrze obejrzanych skrawków i na wstępie zapowiada że tak właśnie będzie.
Wykopaliska archeologiczne i podróże to babranie się w kurzu i ślizganie po powierzchni. i o tym jest ta książka. między innymi.

Komaga | 2018-05-05
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

W głowie mi się zakręciło z nadmiaru miejsc, postaci, ich imion i nazwisk. Jedno jest niewątpliwe. Ta opowieść o podróży w poszukiwaniu skrawka skóry dawnego zwierza okraszona sporą ilością nawiązań literackich i historycznych, wciąga i pochłania.

książek: 1911
Ka_tarzyna | 2017-07-01
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Naprawdę warto, to taki rodzaj literatury, który otczyuje się inacxzej w zależności od czasu lektury. Czytając "w Patagonii" w trakcie kryzysu imigracyjnego i uchodźczego najbardziej uderzyło mnie co się dzieje z ludźmi (lub ich potomkami), którzy opuszczają swój kraj w poszukiwaniu lepszego życia.
Tymczasem im dalej, tym gorzej - tęsknota za coraz bardziej idealizowaną ojczyzną w nieco groteskowych dekoracjach.

| 2013-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2013

Nie wiem sam. Albo ja jestem jakiś nieczuły na walory tej książki, albo mój gust jest daleko od tego co Chatwin napisał. Wymusiłem na sobie jej przeczytanie, bo skoro już kupiłem, skoro przebrnąłem przez połowę, to wypada dokończyć. Nie potrafiłem się skupić czytając, wszystko to było jakoś tak chaotycznie napisane. Nie wiem sam.

Monika | 2012-11-08

Wyruszył.
Lecz zanim to zrobił, postanowił zerwać ze swym dotychczasowym życiem (przynajmniej tym zawodowym). Napisał więc pożegnalny list do pracodawcy Sunday Times Magazine (lub jak podają inne źródła do domu aukcyjnego Sotheby’s) treści następującej „Wyjechałem do Patagonii na 6 miesięcy”. Pewnie spakował placek, pożegnał się z rodziną i znajomymi. Załatwił formalności z biletem na statek/samolot. Bez żalu (chyba) porzucił deszczową Anglię i wyruszył. Co skłoniło cenionego i dobrze opłacanego znawcę dzieł impresjonistów do tak radykalnej decyzji? Kawałek brontozaura, który potem okazał się jednak kawałkiem mylodonta (dalekiego kuzyna dzisiejszego leniwca) znajdującego się w rodzinnych zbiorach. Tenże fragment zwierzęcia, rozpalił wyobraźnie chłopca na tyle, iż postanowił, że gdy już będzie dojrzałym mężczyzną, udać się w miejsce, gdzie przodek Chatwinów odnalazł „włochaty skarb”. Jak postanowił, tak uczynił. Podobno w decyzji utwierdził go jeszcze pewien mit dzieciństwa, które...

Pafnucy | 2011-01-07

Kiedy jako mały chłopiec zapragnąłem pojechać do Patagonii, do Ziemi Ognistej Darwina, nie wiedziałem, że ową podróż-pielgrzymkę odbył już za mnie Chatwin. Tak bardzo brytyjski, a jednocześnie wyzbyty poczucia wyższości charakterystycznej dla większości Anglików. Prostota opisu, a jednocześnie umiejętność trafiania w sedno - powodują, że Bruce Ch. należy odtąd do moich ulubionych pisarzy-podróżników. W tej zróżnicowanej książce jest wszystko - ale przede wszystkim zwycięża literatura. POLECAM !!!

70 najważniejszych książek Richarda Bransona

Może nie każdy kojarzy nazwisko Richarda Bransona, ale zdecydowana większość kojarzy nazwę jego Virgin Group. Branson to brytyjski przedsiębiorca i miliarder, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów. Z okazji Światowego Dnia Książki Branson przygotował niezwykle ciekawą i różnorodną listę 70 najważniejszych dla niego książek.

W drogę z plecakiem

Dla tych, którzy planują wędrówkę z plecakiem i sami nie wiedzą, dokąd zaprowadzi ich droga i dla tych, którzy od zawsze marzą o takiej wyprawie, ale jeszcze się nie zdecydowali jej urzeczywistnić – zestawienie książek o backpackerach. O tych, którzy rzucili wszystko i pojechali gdzieś za cały dobytek mając swój wypchany plecak.