Zejdź Sam Sobie z Drogi. 5 kluczowych punktów, dzięki którym przekroczysz wszelkie oczekiwania

Wydawnictwo: MT Biznes
GET OUT OF YOUR OWN WAY. The 5 Keys to Surpassing Everyone's Expectations
978-83-88970-13-9
poradniki

Przełam ograniczenia, które sam sobie narzucasz – dowiedz się, że twój własny mózg może być dla ciebie największą przeszkodą albo twoim najlepszym sojusznikiem. Normalnie spodziewałbyś się po swoim mózgu, że będzie twoim sojusznikiem, na którym zawsze możesz polegać w swoim dążeniu do pełnego sukcesów i satysfakcjonującego życia, jednak okazuje się, że zazwyczaj jest wręcz na odwrót. To...

Normalnie spodziewałbyś się po swoim mózgu, że będzie twoim sojusznikiem, na którym zawsze możesz polegać w swoim dążeniu do pełnego sukcesów i satysfakcjonującego życia, jednak okazuje się, że zazwyczaj jest wręcz na odwrót. To dlatego, że twój mózg to mniej więcej ten sam model, którego używali twoi przodkowie wiele tysięcy lat temu, kiedy podstawowym celem było samo przetrwanie. Podpowiada ci więc dzisiaj to samo, co kiedyś mówił twoim przodkom: Rozegraj to bezpiecznie. Omijaj ryzyko. Unikaj konfrontacji. Nie zapuszczaj się poza terytorium, które już znasz. I zawsze postępuj według nawyków, które dotychczas pozwoliły ci przetrwać.
Ukazując się we właściwym czasie, by pomóc ci poradzić sobie z wzrastającymi wymogami stawianymi przez nasz przeładowany presją, szybko zmieniający się świat, Zejdź sam sobie z drogi Roberta Coopera pomoże ci zrozumieć, co się dzieje w twojej głowie. Kiedy już wiesz, co tak naprawdę tobą kieruje, możesz wyłączyć przeszkadzające ci części mózgu, uaktywnić te, które są pomocne, i wyruszyć ścieżką ku osiągnięciu tego, czego według innych nie jesteś w stanie osiągnąć. W oparciu o ponad dwadzieścia lat badań prowadzonych na całym świecie, Zejdź sam sobie z drogi ukazuje ci pięć kluczy do dokonywania wyborów, które pozwolą ci zatriumfować nad realiami dzisiejszego świata:

Kierunek, a nie ruch
Skupienie, a nie czas
Zdolność, a nie dostosowywanie się
Energia, a nie wysiłek
Wpływ, a nie zamiary

Pełna cudownych historii prawie o wszystkim – od notatki napisanej przez jednego z przodków autora, zanim wyruszył z Dublina do Ameryki w 1829 roku („To na horyzoncie żyje nadzieja... I tam właśnie się udam”), po nieprawdopodobne dokonania jamajskiej drużyny bobslejowej, która ustanowiła rekord świata – ta przełomowa książka potwierdza, że następna granica jest nie tylko przed nami, ale również w nas... A to, co wszystkim wydaje się niemożliwe, wcale takie nie jest.
POTĘŻNA MAPA DROGOWA, KTÓRA POMOŻE CI PRZEKROCZYĆ WSZELKIE OCZEKIWANIA

źródło opisu: Okładka