Forteca orłów

Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Cykl: Fortece | Tristen (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Fortress of Eagles
C.J. Cherryh, fantasy
Myrkul

W odwiecznej wojnie czarodzieja Mauryla z władającym czarną magią Hasufinem ważną rolę odgrywa obdarzony prastarą, sihhijską mocą Tristen. Pomógł on Cewfynowi zasiąść na tronie Ylesuinu, sam zaś objął rządy w zniszczonym przez wojny kraju Amefel. W sprawowaniu władzy nad prowincją Tristena wspomagają dwaj przyjaciele: jednym z nich jest prosty, lecz dzielny żołnierz, drugi natomiast pochodzi z rodu dawnych królów zwanych aethelingami. Marzenie Cefwyna o zjednoczonej monarchii i jego związek z Ninevrise stanowią obiekt ataków ze strony możnowładców. Tristen znów musi udzielić pomocy przyjacielowi. Niestety nad Amefel zaczynają powiewać szkarłatne sztandary zwiastujące rychłą wojnę, w której stawką jest coś więcej niż tylko królestwo.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/

alamar6 | 2014-01-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Jeśli ktoś szuka krwawych bitek, wojennych starć i ekscytujących pojedynków to nie ta droga. Dlaczego? Bo znowu mamy do czynienia z wolną akcją. Można nawet powiedzieć, że nic się prze te 370 stron nie zdarzyło. Bo naprawdę mało było istotnych wydarzeń. Zwarzyć trzeba jeszcze na jedną ważną rzecz : te 370 stron to pięknie napisany kawałek dobrej fantastyki. Jeśli ktoś szuka odprężenia, nacieszenia oczu pięknymi metaforami tj.(,,rzeżbienie to zmuszanie drewna by było takim jakim być nie chciało")to stanowczo polecam. Wobec takiej pozycji cieżko przejśc obojętnie.

Alannada | 2011-03-14
Przeczytana: 14 marca 2011

Mam w planach powtórzenie to napiszę więcej. W każdym razie wspaniała książka

gringosso | 2014-06-24
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Druga część sagi w moim odbiorze trochę mniej udała się autorce. W fabule jest to właściwie czas porządków, umacniania władzy, sojuszów, odkrywania świata przez znanego nam i kochanego bohatera i (przede wszystkim) barwnych, obszernych i jeszcze raz barwnych opisów.

Mimo wszystko zasługuje na 8/10 ze względu właśnie na świat, styl, bohaterów, no i przecież - jest to Forteca ;)

cariad | 2016-11-06
Madnargon | 2016-06-14