Król diamentów: Cecil Rhodes

Seria: Z medalionem
Wydawnictwo: Śląsk
historyczna
Marek

A więc - jak zawsze u Bidwella - wielka przygoda. Tym razem bitwa o południową Afrykę, o diamenty, złoto, o ziemie dla europejskich osadników, a jej główny bohater to jeden z tych angielskich "diabłów", którzy podbijali nowe tereny i spajali imperium brytyjskie wszystkim: geniuszem działania, podstępem, łagodnością serca i okrucieństwem, szlachetnością czynów i bezwzględnością w dążeniu do celu.

Taki właśnie był Cecil Rhodes, który przybył do Kraju Przylądkowego w południowej Afryce, żeby się leczyć, ale porwany gorączką diamentową i pasją polityczną staje się najbogatszym człowiekiem swoich czasów, czołowym rzecznikiem angielskiej ekspansji kolonialnej.

źródło opisu: Wydawnictwo

Krystyna | 2011-08-24

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

Fillon | 2012-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2012

Ciekawe połączenie biografii z elementami powieści, o ile łatwiej ludzie przyswajaliby historię czy biografie znanych ludzi.

Sylwester | 2017-05-19
tobe | 2017-03-04