Król diamentów: Cecil Rhodes

Śląsk
powieść historyczna
Anna Bidwell
Z medalionem

Ciekawe połączenie biografii z elementami powieści, o ile łatwiej ludzie przyswajaliby historię czy biografie znanych ludzi.

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

• Historia
  • Biografie