Barbara Radziwiłłówna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Sunniva

Książka opisuje dzieje Barbary Radziwiłłówny. Od narodzin po kres życia. W książce osoba Barbary Radziwiłłówny przedstawiona jest barwnie i plastycznie. Ukazuje się nam osoba posiadająca ludzkie słabości i namiętności, kobieta odważna i kochająca. Kobieta z krwi i kości. Ta biografia ukazuje nam psychologiczny portret Barbary

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Genialna książka. Sięgałam po nią wielokrotnie. Tak mnie zauroczyła, że napisałam na jej podstawie pracę zaliczeniową na studiach.

gapiesiewsufit | 2013-08-07
Przeczytana: styczeń 2009

Świetna książka skupiająca się nie tylko na samej Barbarze Radziwiłłównie, ale całym środowisku, przybliżająca ogólne obyczaje panujące wśród Litiwnek. Książka, która nie tyle obala co tłumaczy wiele mitów.

Herman | 2017-04-16
Przeczytana: 2017 rok

Książka w wielu miejscach pisana jest wyraźnie na siłę i wówczas tak też się ją czyta. Spotyka się całe strony zapchane banałami w stylu "Nie wiemy o czym Barbara rozmyślała przed śmiercią, ale z pewnością wspominała lata młodości..." oraz dziesiątkami wariacji na ich temat. Próba ścisłej klasyfikacji osobowości Radziwiłłówny również zdaje się być wciśniętą na siłę, aby tylko autor mógł zabłysnąć użyciem kilku - zasłyszanych gdzieś -
trudnych zwrotów. Natomiast przytoczona dyskusja o przyczynie zgonu bohaterki zawiera już opinie kilku specjalistów z różnych dziedzin medycyny i stanowi miły akcent na tle tej przeciętnej w mojej opinii książki.

ewa | 2017-05-03
martabmw | 2017-04-08