Okładka książki Pięciopsiaczki

wydawnictwo
Literatura
typ
papier
7.47 (85 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Soulfly | 2011-09-18

Młodszym czytelnikom powinno się podobać ! Ja wspominam miło :)

Irmina | 2014-07-06

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa :) Poza tym mam swój egzemplarz z autografem pani Chotomskiej, więc historia jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowa!

evax | 2014-01-11
Na półkach: Bajki, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Mój synek chętnie słuchał historii o suczce Balbinie i jej pięciu

szczeniaczkach. Książkę świetnie się czyta, szkoda że jest taka krótka.

Dunya | 2013-08-20
Przeczytana: 22 lutego 2008

Dziś, podczas porządków w piwnicy natknęłam się na "Pięciopsiaczki" i od razu się uśmiechnęłam :>

Paulina | 2012-03-09

Urocza historia, głównie przeznaczona dla dzieci, ale czytający dorosły również nie będzie się nudził.
Karolina, Karol, ich Babcia i Rodzice mają pod swym dachem Balbinę, ich suczkę, która urodziła pięć szczeniąt. Teraz muszą im znaleźć nowy dom. Książka świetnie pokazuje, że rozstanie z małymi towarzyszami może być trudne, ale każdy z psiaków odchodzi z domu z nowym przyjacielem.
Książka napisana w lekkiej formie, spora ilość wierszyków (np. podczas nazywania szczeniaków, czy na rozpoczęcie książki). Ja posiadam bardzo starą wersję tej książki, na okładce mam namalowaną Balbinę, która przypomina owczarka collie :)
Kochałam Myszkę i Balbinkę :) Moje przyszłe dzieci na pewno poznają tę historię :).

madzia | 2013-11-09

Książka pod tytułem "Pięciopsiaczki" opowiada o tym, że psia mama Balbina urodziła aż pięć szczeniaków. Psiaczki przeżywają wiele przygód, które uczą odpowiedzialności i są bardzo śmieszne. Ta pozycja bardzo mi się podoba. Okładka i ilustracje zachęcają do przeczytania.
Madzia

Mysior_ka | 2012-05-16

Dałam 10, tylko z tego powodu, że była to moja pierwsza WŁASNA książka, którą dostałam od rodziców, przepraszam, od Św. Mikołaja. Czytałam ją bezustannie, do tego stopnia, że po pewnym czasie znałam ją na pamięć :)

Zuzanna | 2012-04-20

Kocham tę książkę!!! Przeczytałam ją chyba z kilkadziesiąt razy i nadal mnie zabawia. Polecam ją dosłownie KAŻDEMU, nie ważne czy ma lat pięć, czy trzydzieści pięć.

exotica | 2013-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Bardzo ciekawe i przyjemne przygody dzieci i ich pięciopsiaczków. Dla przedszkolaków idealna książeczka. Prosta, wesoła.

Ewelina | 2012-10-22

Jeszcze nie przeczytałam ale jak przeczytam to wstawie opinie

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku