Pięciopsiaczki

Wydawnictwo: Literatura

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

• Sługi boże

5,2 (10 ocen i opinii)
Żywopłot
Dorit Rabinyan

6,33 (6 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Krótka historia prawie wszystkiego
Bill Bryson

8,19 (800 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
CicheBaBum | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015
mroźny_poranek | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

"Pięciopsiaczki" to wesoła opowieść o pięciu małych pieskach oraz ich zwariowanych przygodach.
Obowiązkowa lektura w klasie drugiej, którą właśnie przeczytałam razem z moim synem.
Przygody psiaczków są pokręcone i pogmatwane.
Synek siedział i słuchał z zainteresowaniem.
Ja się uśmiechałam, gdy przewróciłam ostatnią stronę.
Najważniejsze jednak, żeby dzieciakom się podobała.

Czytampirka | 2011-09-18

Młodszym czytelnikom powinno się podobać ! Ja wspominam miło :)

Irmina | 2014-07-06

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa :) Poza tym mam swój egzemplarz z autografem pani Chotomskiej, więc historia jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowa!

Evik | 2015-07-25
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2015

Jak sam tytuł wskazuje, książka opowiada o suczce, która urodziła pięcioro szczeniąt.
I o rodzinie, która się nimi opiekowała.
W domu raczej nie można mieć sześciu psów, więc nowo narodzone pieski muszą znaleźć domki.
I każdy piesek znalazł swój domek.
Dla dzieci książka jest OK.

Dunya | 2013-08-20
Przeczytana: 22 lutego 2008

Dziś, podczas porządków w piwnicy natknęłam się na "Pięciopsiaczki" i od razu się uśmiechnęłam :>

Nie podoba mi się za to fakt, że została ukazana sytuacja psa, który zjadł całą czekoladę, jako komiczna. To książka adresowana do dzieci, które przecież nie wiedzą, że dla psów pewna dawka czekolady może być śmiertelna i mogą podarować jej trochę nieszczęsnemu pupilowi. Wielki minus za tą wpadkę :/

wrublik7 | 2016-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

W ramach wspierania córci przy pokonywaniu szkolnych lektur i wprowadzaniu młodszej czytałyśmy na dobranoc opowieści o pięciu pieskach. moim zdaniem książka jest bardzo fajnie napisana w krótkich rozdziałach, można czytać i w częściach i na raz nie ma nudy. pouczające również uwagi są co do opieki nad takimi małymi szczeniaczkami, że nie powinny jeść czekolady, że trzeba nauczyć ich siusiania w odpowiednim miejscu.
w dodatku cała historia napisana w tak pozytywnym nastroju, że uśmiech nie raz wykwitał mi czytając o pięciopsiaczkach

książek: 2090
Agnieszka | 2015-10-05
Przeczytana: 04 października 2015

"Zapachów nie można narysować,
a psy nie porozumiewają się słowami, tylko zapachami"

Książka w moim odbiorze przeciętna. Spodziewałam się czegoś lepszego. Ogólnie jako lektura drugoklasistów może być - jest prosta, nieskomplikowana. Zamysł książki - ogólnie ciekawy.

Przeczytana: 26 listopada 2014

Genialna książka. Każda strona okraszona nutką dowcipu i wspaniałego humoru. Naprawdę warto przeczytać i powrócić do korzeni. Mnóstwo śmiechu gwarantowane :)
W pakiecie ważne morały życiowe.

evax | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014, Bajki
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Mój synek chętnie słuchał historii o suczce Balbinie i jej pięciu

szczeniaczkach. Książkę świetnie się czyta, szkoda że jest taka krótka.