Pięciopsiaczki

Seria: Z parasolem
Wydawnictwo: Literatura

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

cymelium | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Moja córka jest w drugiej klasie szkoły podstawowej, a to jest Jej druga lektura szkolna, obowiązkowa. I nie wiem jak to się dzieje, jak to wytłumaczyć, ale na słowo ,,lektura" reaguje bardzo nerwowo. Nie chce czytać, nie chce słuchać gdy ja czytam. Tłumaczę, wyjaśniam, proszę i grożę. W końcu zaczynamy czytać i okazuje się, że podoba Jej się książka. Ale słowo ,,szkolna lektura" wywołuje od razu opór. Chyba wszyscy to przechodzili. I dopiero po latach docenia się pewne obowiązkowe szkolne lektury. Ba, co niektórzy z nas zapewne wielu książek by nie przeczytali gdyby nie obowiązek szkolny.
polecamy

mroźny_poranek | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

"Pięciopsiaczki" to wesoła opowieść o pięciu małych pieskach oraz ich zwariowanych przygodach.
Obowiązkowa lektura w klasie drugiej, którą właśnie przeczytałam razem z moim synem.
Przygody psiaczków są pokręcone i pogmatwane.
Synek siedział i słuchał z zainteresowaniem.
Ja się uśmiechałam, gdy przewróciłam ostatnią stronę.
Najważniejsze jednak, żeby dzieciakom się podobała.

FairytaleePrincess | 2011-09-18

Młodszym czytelnikom powinno się podobać ! Ja wspominam miło :)

MamaNaPetardzie | 2017-10-26
Przeczytana: 26 października 2017

Super książka. Napisana lekkim piórem pełnym rymów, zabawnych sytuacji. Dodatkowo szybko i przyjemnie się czyta.
Opowieść o pięciopsiaczkach, czyli jak nazwa wskazuje 5 psiaczków urodzonych razem w jednym porodzie. Historia do kogo trafiły, bo książka uczy, że zwierzęta oddaje się tylko w dobre ręce. Historia nadawania im imion, co też nie jest przypadkowe.
Jak dla mnie jedna z przyjemniejszych lektur szkolnych.
Polecam.

Irmina | 2014-07-06

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa :) Poza tym mam swój egzemplarz z autografem pani Chotomskiej, więc historia jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowa!

Maksioczyta | 2018-04-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Nie wiem co napisać po prostu jest super.

Evik | 2015-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 lipca 2015

Jak sam tytuł wskazuje, książka opowiada o suczce, która urodziła pięcioro szczeniąt.
I o rodzinie, która się nimi opiekowała.
W domu raczej nie można mieć sześciu psów, więc nowo narodzone pieski muszą znaleźć domki.
I każdy piesek znalazł swój domek.
Dla dzieci książka jest OK.

Agnieszka | 2015-10-05
Przeczytana: 04 października 2015

"Zapachów nie można narysować,
a psy nie porozumiewają się słowami, tylko zapachami"

Książka w moim odbiorze przeciętna. Spodziewałam się czegoś lepszego. Ogólnie jako lektura drugoklasistów może być - jest prosta, nieskomplikowana. Zamysł książki - ogólnie ciekawy.

Przeczytana: 26 listopada 2014

Genialna książka. Każda strona okraszona nutką dowcipu i wspaniałego humoru. Naprawdę warto przeczytać i powrócić do korzeni. Mnóstwo śmiechu gwarantowane :)
W pakiecie ważne morały życiowe.

Youstyna | 2016-11-02
Na półkach: Przeczytane, Biblioteczne
Przeczytana: 24 października 2016

Ja zadowolona z lektury nie byłam.
Jednak lekturę dziecku przeczytać musiałam.
Dla mnie lekka męka, dziecku się podobało. I o to chyba chodziło.