Pięciopsiaczki

Wydawnictwo: Literatura

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

• Pułapka

Owieczki dobre, owieczki złe
Joanna Cannon

9 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
CicheBaBum | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015

Ocena lektury szkolnej dla klasy drugiej szkoły podstawowej.
Świetna! Uśmiałam się z synem, a nawet łza zakręciła mi się w oku przez to "samotorium".
Minus tylko jeden- Karolina chodzi do przedszkola, a drugoklasista chciałby się być może utożsamić z rówieśnikiem?
Zalety:
- doskonałe poczucie humoru autorki;
- babcia- autorka pokazuje proces twórczy "na żywo";
- pełna ciepła i nie przesłodzona ( "dowcipy" kolegów, brata mogą zaboleć, ale to część życia każdego);
- często wpadająca w rym opowieść, którą łatwiuteńko się czyta i świetnie pamięta;
- pokazuje świat często oczami dziecka, ale z dojrzałym podejściem autorki do tematu- ona kocha ludzi i oczywiście zwierzęta;
- autorka wplata w fabułę przypomnienie tego co wydarzyło się dotychczas dzięki czemu lektura musi być łatwo zrozumiała dla młodego odbiorcy
- intrygująca;
- zaskakująca;
- dla mnie to jakby powrót do najszczęśliwszych momentów dzieciństwa- DZIĘKUJĘ AUTORCE ZA TĄ PIĘKNĄ KSIĄŻECZKĘ:-).
Fajnie, że na nią się...

mroźny_poranek | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

"Pięciopsiaczki" to wesoła opowieść o pięciu małych pieskach oraz ich zwariowanych przygodach.
Obowiązkowa lektura w klasie drugiej, którą właśnie przeczytałam razem z moim synem.
Przygody psiaczków są pokręcone i pogmatwane.
Synek siedział i słuchał z zainteresowaniem.
Ja się uśmiechałam, gdy przewróciłam ostatnią stronę.
Najważniejsze jednak, żeby dzieciakom się podobała.

Soulfly | 2011-09-18

Młodszym czytelnikom powinno się podobać ! Ja wspominam miło :)

Irmina | 2014-07-06

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa :) Poza tym mam swój egzemplarz z autografem pani Chotomskiej, więc historia jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowa!

Evik | 2015-07-25
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2015

Jak sam tytuł wskazuje, książka opowiada o suczce, która urodziła pięcioro szczeniąt.
I o rodzinie, która się nimi opiekowała.
W domu raczej nie można mieć sześciu psów, więc nowo narodzone pieski muszą znaleźć domki.
I każdy piesek znalazł swój domek.
Dla dzieci książka jest OK.

Dunya | 2013-08-20
Przeczytana: 22 lutego 2008

Dziś, podczas porządków w piwnicy natknęłam się na "Pięciopsiaczki" i od razu się uśmiechnęłam :>

książek: 2046
Agnieszka | 2015-10-05
Przeczytana: 04 października 2015

"Zapachów nie można narysować,
a psy nie porozumiewają się słowami, tylko zapachami"

Książka w moim odbiorze przeciętna. Spodziewałam się czegoś lepszego. Ogólnie jako lektura drugoklasistów może być - jest prosta, nieskomplikowana. Zamysł książki - ogólnie ciekawy.

Przeczytana: 26 listopada 2014

Genialna książka. Każda strona okraszona nutką dowcipu i wspaniałego humoru. Naprawdę warto przeczytać i powrócić do korzeni. Mnóstwo śmiechu gwarantowane :)
W pakiecie ważne morały życiowe.

evax | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014, Bajki
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Mój synek chętnie słuchał historii o suczce Balbinie i jej pięciu

szczeniaczkach. Książkę świetnie się czyta, szkoda że jest taka krótka.

madzia | 2013-11-09

Książka pod tytułem "Pięciopsiaczki" opowiada o tym, że psia mama Balbina urodziła aż pięć szczeniaków. Psiaczki przeżywają wiele przygód, które uczą odpowiedzialności i są bardzo śmieszne. Ta pozycja bardzo mi się podoba. Okładka i ilustracje zachęcają do przeczytania.
Madzia