Okładka książki Pięciopsiaczki

wydawnictwo
Literatura
typ
papier
7,43 (95 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
mroźny_poranek | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

"Pięciopsiaczki" to wesoła opowieść o pięciu małych pieskach oraz ich zwariowanych przygodach.
Obowiązkowa lektura w klasie drugiej, którą właśnie przeczytałam razem z moim synem.
Przygody psiaczków są pokręcone i pogmatwane.
Synek siedział i słuchał z zainteresowaniem.
Ja się uśmiechałam, gdy przewróciłam ostatnią stronę.
Najważniejsze jednak, żeby dzieciakom się podobała.

Soulfly | 2011-09-18

Młodszym czytelnikom powinno się podobać ! Ja wspominam miło :)

Irmina | 2014-07-06

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa :) Poza tym mam swój egzemplarz z autografem pani Chotomskiej, więc historia jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowa!

Dunya | 2013-08-20
Przeczytana: 22 lutego 2008

Dziś, podczas porządków w piwnicy natknęłam się na "Pięciopsiaczki" i od razu się uśmiechnęłam :>

evax | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014, Bajki
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Mój synek chętnie słuchał historii o suczce Balbinie i jej pięciu

szczeniaczkach. Książkę świetnie się czyta, szkoda że jest taka krótka.

Marianna | 2014-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2014

Genialna książka. Każda strona okraszona nutką dowcipu i wspaniałego humoru. Naprawdę warto przeczytać i powrócić do korzeni. Mnóstwo śmiechu gwarantowane :)
W pakiecie ważne morały życiowe.

Mateusz | 2014-10-16

Wiersze które pisze babcia Karoliny się bardzo rymują. Pięciopsiaczki często robią zamieszanie czy coś śmiesznego. Na przykład na Wielkanoc
zjadły rodzynki i migdały!

julamr | 2015-02-12
Przeczytana: 2011 rok

Książka z mojego dzieciństwa. Psina Balbina urodziła 5 szczeniątek. Bardzo miło wspominam tą książkę. Psiaczki miały ciekawe przygody.

Paulina | 2012-03-09

Urocza historia, głównie przeznaczona dla dzieci, ale czytający dorosły również nie będzie się nudził.
Karolina, Karol, ich Babcia i Rodzice mają pod swym dachem Balbinę, ich suczkę, która urodziła pięć szczeniąt. Teraz muszą im znaleźć nowy dom. Książka świetnie pokazuje, że rozstanie z małymi towarzyszami może być trudne, ale każdy z psiaków odchodzi z domu z nowym przyjacielem.
Książka napisana w lekkiej formie, spora ilość wierszyków (np. podczas nazywania szczeniaków, czy na rozpoczęcie książki). Ja posiadam bardzo starą wersję tej książki, na okładce mam namalowaną Balbinę, która przypomina owczarka collie :)
Kochałam Myszkę i Balbinkę :) Moje przyszłe dzieci na pewno poznają tę historię :).

madzia | 2013-11-09

Książka pod tytułem "Pięciopsiaczki" opowiada o tym, że psia mama Balbina urodziła aż pięć szczeniaków. Psiaczki przeżywają wiele przygód, które uczą odpowiedzialności i są bardzo śmieszne. Ta pozycja bardzo mi się podoba. Okładka i ilustracje zachęcają do przeczytania.
Madzia

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku