Okładka książki Pięciopsiaczki

wydawnictwo
Literatura
typ
papier
7,47 (87 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
mroźny_poranek | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

"Pięciopsiaczki" to wesoła opowieść o pięciu małych pieskach oraz ich zwariowanych przygodach.
Obowiązkowa lektura w klasie drugiej, którą właśnie przeczytałam razem z moim synem.
Przygody psiaczków są pokręcone i pogmatwane.
Synek siedział i słuchał z zainteresowaniem.
Ja się uśmiechałam, gdy przewróciłam ostatnią stronę.
Najważniejsze jednak, żeby dzieciakom się podobała.

Lullaby | 2011-09-18

Młodszym czytelnikom powinno się podobać ! Ja wspominam miło :)

Irmina | 2014-07-06

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa :) Poza tym mam swój egzemplarz z autografem pani Chotomskiej, więc historia jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowa!

Dunya | 2013-08-20
Przeczytana: 22 lutego 2008

Dziś, podczas porządków w piwnicy natknęłam się na "Pięciopsiaczki" i od razu się uśmiechnęłam :>

evax | 2014-01-11
Na półkach: Bajki, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Mój synek chętnie słuchał historii o suczce Balbinie i jej pięciu

szczeniaczkach. Książkę świetnie się czyta, szkoda że jest taka krótka.

Mateusz | 2014-10-16

Wiersze które pisze babcia Karoliny się bardzo rymują. Pięciopsiaczki często robią zamieszanie czy coś śmiesznego. Na przykład na Wielkanoc
zjadły rodzynki i migdały!

Paulina | 2012-03-09

Urocza historia, głównie przeznaczona dla dzieci, ale czytający dorosły również nie będzie się nudził.
Karolina, Karol, ich Babcia i Rodzice mają pod swym dachem Balbinę, ich suczkę, która urodziła pięć szczeniąt. Teraz muszą im znaleźć nowy dom. Książka świetnie pokazuje, że rozstanie z małymi towarzyszami może być trudne, ale każdy z psiaków odchodzi z domu z nowym przyjacielem.
Książka napisana w lekkiej formie, spora ilość wierszyków (np. podczas nazywania szczeniaków, czy na rozpoczęcie książki). Ja posiadam bardzo starą wersję tej książki, na okładce mam namalowaną Balbinę, która przypomina owczarka collie :)
Kochałam Myszkę i Balbinkę :) Moje przyszłe dzieci na pewno poznają tę historię :).

madzia | 2013-11-09

Książka pod tytułem "Pięciopsiaczki" opowiada o tym, że psia mama Balbina urodziła aż pięć szczeniaków. Psiaczki przeżywają wiele przygód, które uczą odpowiedzialności i są bardzo śmieszne. Ta pozycja bardzo mi się podoba. Okładka i ilustracje zachęcają do przeczytania.
Madzia

Mysior_ka | 2012-05-16

Dałam 10, tylko z tego powodu, że była to moja pierwsza WŁASNA książka, którą dostałam od rodziców, przepraszam, od Św. Mikołaja. Czytałam ją bezustannie, do tego stopnia, że po pewnym czasie znałam ją na pamięć :)

Zuzanna | 2012-04-20

Kocham tę książkę!!! Przeczytałam ją chyba z kilkadziesiąt razy i nadal mnie zabawia. Polecam ją dosłownie KAŻDEMU, nie ważne czy ma lat pięć, czy trzydzieści pięć.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku