Okładka książki Pięciopsiaczki

wydawnictwo
Literatura
typ
papier
7,48 (85 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Lullaby | 2011-09-18

Młodszym czytelnikom powinno się podobać ! Ja wspominam miło :)

Irmina | 2014-07-06

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa :) Poza tym mam swój egzemplarz z autografem pani Chotomskiej, więc historia jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowa!

evax | 2014-01-11
Na półkach: Bajki, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Mój synek chętnie słuchał historii o suczce Balbinie i jej pięciu

szczeniaczkach. Książkę świetnie się czyta, szkoda że jest taka krótka.

Dunya | 2013-08-20
Przeczytana: 22 lutego 2008

Dziś, podczas porządków w piwnicy natknęłam się na "Pięciopsiaczki" i od razu się uśmiechnęłam :>

Paulina | 2012-03-09

Urocza historia, głównie przeznaczona dla dzieci, ale czytający dorosły również nie będzie się nudził.
Karolina, Karol, ich Babcia i Rodzice mają pod swym dachem Balbinę, ich suczkę, która urodziła pięć szczeniąt. Teraz muszą im znaleźć nowy dom. Książka świetnie pokazuje, że rozstanie z małymi towarzyszami może być trudne, ale każdy z psiaków odchodzi z domu z nowym przyjacielem.
Książka napisana w lekkiej formie, spora ilość wierszyków (np. podczas nazywania szczeniaków, czy na rozpoczęcie książki). Ja posiadam bardzo starą wersję tej książki, na okładce mam namalowaną Balbinę, która przypomina owczarka collie :)
Kochałam Myszkę i Balbinkę :) Moje przyszłe dzieci na pewno poznają tę historię :).

madzia | 2013-11-09

Książka pod tytułem "Pięciopsiaczki" opowiada o tym, że psia mama Balbina urodziła aż pięć szczeniaków. Psiaczki przeżywają wiele przygód, które uczą odpowiedzialności i są bardzo śmieszne. Ta pozycja bardzo mi się podoba. Okładka i ilustracje zachęcają do przeczytania.
Madzia

Mysior_ka | 2012-05-16

Dałam 10, tylko z tego powodu, że była to moja pierwsza WŁASNA książka, którą dostałam od rodziców, przepraszam, od Św. Mikołaja. Czytałam ją bezustannie, do tego stopnia, że po pewnym czasie znałam ją na pamięć :)

Zuzanna | 2012-04-20

Kocham tę książkę!!! Przeczytałam ją chyba z kilkadziesiąt razy i nadal mnie zabawia. Polecam ją dosłownie KAŻDEMU, nie ważne czy ma lat pięć, czy trzydzieści pięć.

exotica | 2013-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Bardzo ciekawe i przyjemne przygody dzieci i ich pięciopsiaczków. Dla przedszkolaków idealna książeczka. Prosta, wesoła.

Ewelina | 2012-10-22

Jeszcze nie przeczytałam ale jak przeczytam to wstawie opinie

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku