Okładka książki Pięciopsiaczki

wydawnictwo
Literatura
typ
papier
7,47 (87 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
mroźny_poranek | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

"Pięciopsiaczki" to wesoła opowieść o pięciu małych pieskach oraz ich zwariowanych przygodach.
Obowiązkowa lektura w klasie drugiej, którą właśnie przeczytałam razem z moim synem.
Przygody psiaczków są pokręcone i pogmatwane.
Synek siedział i słuchał z zainteresowaniem.
Ja się uśmiechałam, gdy przewróciłam ostatnią stronę.
Najważniejsze jednak, żeby dzieciakom się podobała.

Lullaby | 2011-09-18

Młodszym czytelnikom powinno się podobać ! Ja wspominam miło :)

Irmina | 2014-07-06

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa :) Poza tym mam swój egzemplarz z autografem pani Chotomskiej, więc historia jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowa!

Dunya | 2013-08-20
Przeczytana: 22 lutego 2008

Dziś, podczas porządków w piwnicy natknęłam się na "Pięciopsiaczki" i od razu się uśmiechnęłam :>

evax | 2014-01-11
Na półkach: Bajki, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Mój synek chętnie słuchał historii o suczce Balbinie i jej pięciu

szczeniaczkach. Książkę świetnie się czyta, szkoda że jest taka krótka.

Mateusz | 2014-10-16

Wiersze które pisze babcia Karoliny się bardzo rymują. Pięciopsiaczki często robią zamieszanie czy coś śmiesznego. Na przykład na Wielkanoc
zjadły rodzynki i migdały!

Paulina | 2012-03-09

Urocza historia, głównie przeznaczona dla dzieci, ale czytający dorosły również nie będzie się nudził.
Karolina, Karol, ich Babcia i Rodzice mają pod swym dachem Balbinę, ich suczkę, która urodziła pięć szczeniąt. Teraz muszą im znaleźć nowy dom. Książka świetnie pokazuje, że rozstanie z małymi towarzyszami może być trudne, ale każdy z psiaków odchodzi z domu z nowym przyjacielem.
Książka napisana w lekkiej formie, spora ilość wierszyków (np. podczas nazywania szczeniaków, czy na rozpoczęcie książki). Ja posiadam bardzo starą wersję tej książki, na okładce mam namalowaną Balbinę, która przypomina owczarka collie :)
Kochałam Myszkę i Balbinkę :) Moje przyszłe dzieci na pewno poznają tę historię :).

madzia | 2013-11-09

Książka pod tytułem "Pięciopsiaczki" opowiada o tym, że psia mama Balbina urodziła aż pięć szczeniaków. Psiaczki przeżywają wiele przygód, które uczą odpowiedzialności i są bardzo śmieszne. Ta pozycja bardzo mi się podoba. Okładka i ilustracje zachęcają do przeczytania.
Madzia

Mysior_ka | 2012-05-16

Dałam 10, tylko z tego powodu, że była to moja pierwsza WŁASNA książka, którą dostałam od rodziców, przepraszam, od Św. Mikołaja. Czytałam ją bezustannie, do tego stopnia, że po pewnym czasie znałam ją na pamięć :)

Zuzanna | 2012-04-20

Kocham tę książkę!!! Przeczytałam ją chyba z kilkadziesiąt razy i nadal mnie zabawia. Polecam ją dosłownie KAŻDEMU, nie ważne czy ma lat pięć, czy trzydzieści pięć.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto