Pięciopsiaczki

Wydawnictwo: Literatura

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

• Mniej złości, więcej miłości
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Koniec warty
  • Piękny sekret
  • Tajemniczy brat
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Stalker
  • Wstyd
  • Raz na zawsze
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
Mniej złości, więcej miłości

7,96 (68 ocen i opinii)
Ojciec '44
Jerzy Ciszewski , Jerzy Ciszewski

6,8 (5 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

6,73 (248 ocen i opinii)
Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

5,23 (22 ocen i opinii)
Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (22 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
CicheBaBum | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015
mroźny_poranek | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

"Pięciopsiaczki" to wesoła opowieść o pięciu małych pieskach oraz ich zwariowanych przygodach.
Obowiązkowa lektura w klasie drugiej, którą właśnie przeczytałam razem z moim synem.
Przygody psiaczków są pokręcone i pogmatwane.
Synek siedział i słuchał z zainteresowaniem.
Ja się uśmiechałam, gdy przewróciłam ostatnią stronę.
Najważniejsze jednak, żeby dzieciakom się podobała.

Czytampirka | 2011-09-18

Młodszym czytelnikom powinno się podobać ! Ja wspominam miło :)

Irmina | 2014-07-06

Bardzo miło wspominana książka z dzieciństwa :) Poza tym mam swój egzemplarz z autografem pani Chotomskiej, więc historia jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowa!

Evik | 2015-07-25
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2015

Jak sam tytuł wskazuje, książka opowiada o suczce, która urodziła pięcioro szczeniąt.
I o rodzinie, która się nimi opiekowała.
W domu raczej nie można mieć sześciu psów, więc nowo narodzone pieski muszą znaleźć domki.
I każdy piesek znalazł swój domek.
Dla dzieci książka jest OK.

Dunya | 2013-08-20
Przeczytana: 22 lutego 2008

Dziś, podczas porządków w piwnicy natknęłam się na "Pięciopsiaczki" i od razu się uśmiechnęłam :>

Nie podoba mi się za to fakt, że została ukazana sytuacja psa, który zjadł całą czekoladę, jako komiczna. To książka adresowana do dzieci, które przecież nie wiedzą, że dla psów pewna dawka czekolady może być śmiertelna i mogą podarować jej trochę nieszczęsnemu pupilowi. Wielki minus za tą wpadkę :/

książek: 2082
Agnieszka | 2015-10-05
Przeczytana: 04 października 2015

"Zapachów nie można narysować,
a psy nie porozumiewają się słowami, tylko zapachami"

Książka w moim odbiorze przeciętna. Spodziewałam się czegoś lepszego. Ogólnie jako lektura drugoklasistów może być - jest prosta, nieskomplikowana. Zamysł książki - ogólnie ciekawy.

Przeczytana: 26 listopada 2014

Genialna książka. Każda strona okraszona nutką dowcipu i wspaniałego humoru. Naprawdę warto przeczytać i powrócić do korzeni. Mnóstwo śmiechu gwarantowane :)
W pakiecie ważne morały życiowe.

evax | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014, Bajki
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Mój synek chętnie słuchał historii o suczce Balbinie i jej pięciu

szczeniaczkach. Książkę świetnie się czyta, szkoda że jest taka krótka.

Marta Bilewicz | 2016-05-09
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Czy jest w Polsce ktoś, kto nie zna twórczości Wandy Chotomskiej? Albo nigdy o niej nie słyszał? To jedna z najcudowniejszych pisarek, które kiedykolwiek tworzyły dla najmłodszych czytelników. Jej wierszyki, bajeczki i opowiastki bawią dzieci od wielu lat.

Opowieść “Pięciopsiaczki” to niezwykle ciepła historia Karoliny, jej brata Karola, mamy, taty, babci i suczki Balbiny. Balbina właśnie urodziła szczeniaczki. Pięć. Dlaczego pięciopsiaczki? Bo skoro o noworodkach mówi się pięcioraczki, to pięć psiaków musi się nazywać pięciopsiaczkami. Babcia – poetka – pisze wiersze i książki dla dzieci. Karolina, która chodzi do przedszkola, stale teraz kombinuje, jak by tu zrobić, by wszystkie szczenięta trafiły w dobre ręce. Wymyśla ona dla maluchów imiona, a najmniejszą suczkę – Myszkę, darzy szczególnie ciepłymi uczuciami. Myszka urodziła się ostatnia i najmniejsza, dlatego potrzebowała więcej troski niż reszta psiaków.

str. 51 – “Kiedy się spotkają, to bardzo są rade,
ale: “Co tam...