Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?

Wydawnictwo: Muchomor
83-89774-17-8
Raincloud

Książeczka niniejsza została napisana w 1966 r. dla mojej córki i została złożona w wydawnictwie, które zamierzało ją ogłosić. Jednakże czujna cenzura naszej PRL-owskiej ojczyzny nie dopuściła do tego, by utwór, który grozi tak złowrogimi skutkami dla całej ludzkości, został ogłoszony. Skonfiskowany tekst leżał więc gdzieś w archiwum, póki ktoś nie odkrył go po latach, by wydać w tak zwanym drugim obiegu. Po kilkunastu latach wraca do zwykłego obiegu dzięki życzliwości Muchomorów. - Leszek Kołakowski.

casia | 2016-02-07
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Ciekawa, nietypowa książeczka dla dzieci i - powiedziałabym - taka życiowa:)
Oto nasz nosorożec ma jedną bolączkę... nie umie latać. Czy na końcu się nauczy? No cóż, jeśli nie latania, to czegoś z pewnością:)
Miło się czyta, piękna szata graficzna, dzieciaki przyjęły niby bez szału ale dwa razy żeśmy pyknęli przed oddaniem do biblioteki.

Ewa | 2016-10-31
Na półkach: Dla Oskara, Przeczytane